Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Turystyka
Impulsem na bałtyckie plaże. Wakacyjne połączenie z Trójmiasta do Ustki Uroczyska

Impulsem na bałtyckie plaże. Wakacyjne połączenie z Trójmiasta do Ustki Uroczyska

Fot. Aleksander Olszak

Całodniowy wypoczynek na usteckiej plaży? A może rowerowa wycieczka po ziemi słupskiej? W wakacje takie wycieczki będą łatwiejsze. Dojazd zapewnią codzienne bezpośrednie pociągi z Trójmiasta do Ustki. Podróżnych zawiozą tam nowoczesne składy Impuls. Pierwszy kurs już w sobotę 27 czerwca 2020 r.

 

Pociągi  do Ustki będą kursować do 29 sierpnia. Stacją końcową będzie przystanek Ustka Uroczysko.

 

Jedziemy na plażę

Każdego roku w wakacje tysiące turystów odwiedza Ustkę. – W tym roku dojazd do bałtyckiego kurortu będzie jeszcze łatwiejszy. Dzięki modernizacji linii Słupsk-Ustka oraz zakupowi 10 elektrycznych składów Impuls damy mieszkańcom możliwość skorzystania z alternatywnego dla samochodu środka transportu – zapowiada Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Jeśli uwzględnimy korki na drogach i czas stracony na poszukiwanie miejsca parkingowego w Ustce, to okaże się że podróż pociągiem będzie nie tylko wygodniejsza ale i dużo szybsza – podkreśla marszałek.

 

Impulsem do Ustki

Pociągi będą kursować codziennie. – Z Trójmiasta do Ustki Uroczyska będą trzy połączenia. Składy wyjadą z Gdyni o godz.: 6.03, 9.33 i 16.25. Podróż potrwa niecałe trzy godziny – informuje Eugeniusz Manikowski, zastępca dyrektora Departamentu Infrastruktury UMWP. Co ważne, składy odjeżdżające z Gdyni o 9.33 i 16.25 będą jechać aż z Elbląga, dzięki czemu bezpośredni dojazd do Ustki zyskają mieszkańcy Malborka, Tczewa czy Pruszcza Gdańskiego.  – To zupełna nowość i pierwsze chyba w historii bezpośrednie połączenie pociągiem regionalnym w tej relacji – dodaje. W drogę powrotną z Ustki do Trójmiasta pociągi wyruszą o 7.59 oraz o 19.06. Pociągi obsługiwane będą nowoczesnymi składami elektrycznymi Impuls. Są one dostosowane do przewozu osób na wózkach inwalidzkich,  klimatyzowane oraz mogą przewieźć nawet 20 rowerów.  

 

Opóźniona modernizacja

Konstrukcja rozkładu jazdy na linii Słupsk–Ustka nie była łatwa. – Zdaję sobie sprawę, że może on nie odpowiadać w pełni oczekiwaniom pasażerów. Jednak przeszkodą w optymalnym ułożeniu rozkładu jest opóźnienie prac modernizacyjnych realizowanych przez Polskie Linie Kolejowe – wyjaśnia Manikowski. Pierwotnie prace miały zakończyć się pod koniec 2019 r. Tak się jednak nie stało. – W dalszym ciągu nieczynna jest mijanka w Charnowie Słupskim.  Znacząco ogranicza to przepustowość linii – dodaje. Dodatkowo godziny kursowania pociągów regionalnych są kompromisem wynikającym kursowania międzywojewódzkich pociągów PKP Intercity. – Staraliśmy się jednak tak ułożyć rozkład jazdy aby umożliwić całodzienny pobyt zarówno w Ustce jak i w Trójmieście – przyznaje przedstawiciel UMWP. Rozkład jazdy jest dostępny na Portalu Pasażera.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.