Gospodarka
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/08/Grand-Prix-Jarmarku-sw.-Dominika-2022.jpg Grand Prix Jarmarku św. Dominika przyznane. Kto zwyciężył w tym roku?

Grand Prix Jarmarku św. Dominika przyznane. Kto zwyciężył w tym roku?

Wręczenie Grand Prix Jarmarku św. Dominika 2022. Mat. prasowy MTG
01.08.2022
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
01.08.2022

Tradycyjnie podczas Jarmarku św. Dominika rozstrzygnięto konkurs o Grand Prix tej imprezy. To prestiżowe wyróżnienie dla najlepszych stoisk i wystawców przyznawane jest w dwóch kategoriach: Dobry Pomysł i Dobry Smak. W tym roku nagrodę za najlepszy pomysł otrzymała Magdalena Kunior za oryginalne wyroby porcelanowe. Natomiast za walory smakowe najwyżej oceniono miody z pasieki Pszczółkowo.

Konkurs przeznaczony jest dla wystawców Jarmarku św. Dominika. Jego celem jest wyłonienie najatrakcyjniejszej oferty i najlepszych produktów prezentowanych podczas tej imprezy. Laureaci Grand Prix w każdej kategorii otrzymają okolicznościową statuetkę, dyplom oraz nagrodę w formie voucheru o wartości 5 tys. zł do wykorzystania na zakup stoiska w kolejnej edycji jarmarku.

Oryginalne pomysły i ciekawe smaki

Grand Prix w kategorii Dobry Pomysł uhonorowano Magdalenę Konior z Warszawy, której stoisko znajduje się przy ul. Świętego Ducha. Sprzedawana jest tam oryginalna i niepowtarzalna porcelana użytkowa, którą artystka projektuje wspólnie z mężem Pawłem Ścieburą. Ich filiżanki, spodeczki, miski oraz kubki wykonane są ręcznie, a każdy stworzony w ten sposób przedmiot jest unikatowy i niepowtarzalny.

Stoisko studia Magdaleny Konior. Mat. prasowy MTG

W tej kategorii przyznano także dwa wyróżnienia. Pierwsze z nich odebrała Katarzyna Redak-Smielewska z firmy Bigiel z Łodzi, która zajmuje się produkcją biżuterii z gliny i z porcelany, a jej wyroby dostępne są na stoisku przy ul. Grobla I.

Stoisko firmy Bigiel. Mat. prasowy MTG

Drugie wyróżnienie trafiło do firmy Adamant Wavi sprzedającej ukraińskie rękodzieło, w tym garnki z czerwonej gliny, ręcznie tkane kilimy i skórzane torebki. Stoisko na ul. Rajskiej prowadzi Witalij Fesczuk, pochodzący z Ivano-Frankiwska.

Stoisko Adamant Wavi. Mat. prasowy MTG

Grand Prix w kategorii Dobry Smak zdobyli Monika i Romuald Brzozowscy, twórcy i właściciele wędrownej pasieki Pszczółkowo. Na ich stoisku przy ul. Podmłyńskiej możemy się zapoznać nie tylko z szeroką ofertę naturalnych miodów, ale także spróbować ciekawych mieszanek, takich jak np. miód akacjowy z maliną, różą, wiśnią lub porzeczką.

Stoisko pasieki Pszczółkowo. Mat. prasowy MTG

Natomiast wyróżnienie w tej kategorii wręczono Kasi z Podlasia, czyli Katarzynie Sadowskiej, która na ul. Podmłyńskiej prowadzi delikatesy z Podlasia. Zakupić tam można produkty przygotowywane na bazie naturalnych składników, m.in. syropy, konfitury, herbaty i kosmetyki ziołowe.

Stoisko Kasi z Podlasia. Mat. prasowy MTG

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.