Zdrowie
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/09/380598355_622719433349930_4539964286599490654_n.jpg Gdynia. Pomorskie Onkologiczne Centrum Wsparcia Badań Klinicznych już otwarte

Gdynia. Pomorskie Onkologiczne Centrum Wsparcia Badań Klinicznych już otwarte

Fot. materiał prasowy Szpitali Pomorskich
20.09.2023
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
20.09.2023

W Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni powstało Pomorskie Onkologiczne Centrum Wsparcia Badań Klinicznych. To inwestycja za ponad 7 mln zł dofinansowana z budżetu państwa.

W uroczystym uruchomieniu centrum 19 września 2023 r. uczestniczyła m.in. członkini Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszka Kapała-Sokalska.

Co i gdzie powstało?

Pomorskie Onkologiczne Centrum Wsparcia Badań Klinicznych znajduje się w budynku nr 7 Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni. Aby powstało centrum, wykonano prace modernizacyjno-adaptacyjne w budynku. Po remoncie centrum ma ponad 350 m kw powierzchni, z której skorzystają pacjenci i personel.

– Naszym celem jest jak najsprawniejsze rozszerzenie działalności, ujednolicenie i dalsze podnoszenie standardów przeprowadzanych badań w strukturze OnkoCWBK – informuje rzeczniczka Szpitali Pomorskich Małgorzata Pisarewicz.

Doświadczona kadra

W szpitalu pracuje kadra doświadczona w dziedzinie badań klinicznych m.in.: 31 lekarzy, w tym 12 z tytułem naukowym, 12 pielęgniarek, 5 farmaceutów, 5 diagnostów oraz 5 osób odpowiedzialnych za inne działania administracyjne. Zespół ten rozwija się i wciąż poszerza.

Nowoczesny ośrodek

Szpitale Pomorskie są wysokospecjalistycznym podmiotem leczniczym w takich dziedzinach jak: radioterapia, chirurgia onkologiczna, onkologia kliniczna, hematologia oraz chemioterapia w trybie dziennym. Działalność naukową w zakresie onkologii szpital rozpoczął  już w 1997 r. i od tego czasu zrealizował ponad 200 badań klinicznych, głównie w zakresie onkologii i hematoonkologii, kardiologii, radioterapii oraz ginekologii onkologicznej.

– Nasz ośrodek należy do najaktywniejszych w regionie pomorskim w zakresie realizacji międzynarodowych projektów badawczych i naukowych – podkreśla Pisarewicz.

Zespół odpowiedzialny za prowadzenie działalności naukowej posiada specjalistyczną wiedzę w zarządzaniu projektami, zapewnieniu jakości, obsłudze prawnej, finansowo-księgowej i informatycznej, koordynacji badań oraz zarządzania produktem leczniczym i materiałem biologicznym.

Ile kosztował projekt?

Wartość projektu to 7,27 mln zł i został dofinansowany z budżetu państwa w ramach umowy z Agencją Badań Medycznych. Wykonane prace budowlane kosztowały 2,3 mln zł,  z czego 1 mln zł pochodził ze środków projektu, natomiast pozostałą kwotę 1,3 mln zł dołożyły Szpitale Pomorskie. Projekt będzie realizowany w latach 2023-2028 r.

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.