Zdrowie
Punkt szczepień w Gdynia Arena. Fot. materiał prasowy UMWP

Gdynia Arena. Kolejny na Pomorzu punkt szczepień powszechnych już otwarty

Punkt szczepień powszechnych w Gdynia Arena. Fot. materiał prasowy UMWP
29.04.2021
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
29.04.2021

W hali Gdynia Arena 29 kwietnia otwarto punktu szczepień powszechnych przeciw COVID-19. W obiekcie jest 20 stanowisk. Dziennie zastrzyk będzie mogło otrzymać 1,5 tys. pacjentów. Punkt będzie czynny od poniedziałku do soboty, a partnerem medycznym są Szpitale Pomorskie.

W uroczystym otwarciu punktu wzięli udział m.in. członkini Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszka Kapała-Sokalska, wojewoda pomorski Dariusz Drelich, prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, prezes zarządu Szpitali Pomorskich Jolanta Sobierańska-Grenda oraz dyrektor pomorskiego oddziału NFZ Monika Kasprzyk.

Gdzie jest punkt?

Punkt znajduje się w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Kazimierza Górskiego 8 w Gdyni. Dla pacjentów przygotowano 20 stanowisk, w tym 10 przeznaczonych do kwalifikacji i 10 do szczepień. Jest też punkt pierwszej pomocy, w którym będzie dyżurował wykwalifikowany personel medyczny. Obiekt jest przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Co ważne, osoby niesamodzielne mogą skorzystać z jego usług z jedną osobą towarzyszącą.
Punkt będzie czynny sześć dni w tygodniu, z wyjątkiem niedziel. Od poniedziałku do piątku w godz. 8-18, a w soboty w godz. 8-15. Dziennie będzie można wykonać 1,5 tys. szczepień.

Jak do niego dotrzeć?

Do punkt szczepień powszechnych można dostać się na kilka sposobów.

Można skorzystać z transportu publicznego

  • autobus/trolejbus linii 109 oraz 27 do przystanku Gdynia Arena

Autobus linii 109 funkcjonuje z częstotliwością 20-30 minut na trasie: Babie Doły, Obłuże, Grabówek, Śródmieście, Węzeł F. Cegielskiej, Redłowo SKM.
Trolejbus linii 27 funkcjonuje z częstotliwością 15-20 minut na trasie: Cisowa SKM, Chylonia, Leszczynki, Grabówek, Działki Leśne, Węzeł F. Cegielskiej, Redłowo, Karwiny, Dąbrowa i Kacze Buki.

  • SKM – przystanek Wzgórze św. Maksymiliana
  • PKM – przystanek Stadion

Można też pojechać samochodem

W pobliżu znajduje się ogólnodostępny parking (pomiędzy Centrum Handlowym Riviera a halą Gdynia Arena). Wjazd jest możliwy jedynie od strony CH Riviera (z ul. Wołyńskiej), wyjechać można w kierunku CH Riviera (na ul. Wołyńską) lub w kierunku Gdynia Arena (na ul. Wileńską).

A nawet rowerem

Przed halą Gdynia Arena znajdują się stojaki na rowery.

Siódme takie miejsce

Szpitale Pomorskie prowadzą sześć punktów szczepień. Cztery z nich są w podmiotach leczniczych tzn. w: Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni, Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni, Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie, Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku. Natomiast dwa w innych obiektach. Jeden znajduje się od 26 kwietnia 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Wejherowie, a drugi od 28 kwietnia w hali Ergo Arena na granicy Gdańska i Sopotu. Punkt w Gdynia Arenie będzie siódmym takim miejscem. W punktach szczepień prowadzonych przez Szpitale Pomorskie do 28  kwietnia wykonano ponad 72 tys. szczepień, w tym drugą dawkę otrzymało ponad 17 tys. osób.

 

 

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.