Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Gdańsk goni Wrocław. Biura, fitness i restauracje. Zobacz, jak rozwija się biurowe zagłębie Pomorza

Gdańsk goni Wrocław. Biura, fitness i restauracje. Zobacz, jak rozwija się biurowe zagłębie Pomorza

Olivia Business Centre – biznesowe serce Pomorza

Powierzchnia nowych inwestycji biurowych na Pomorzu stale się powiększa. W 2017 roku do dyspozycji najemców było około 700 tys. mkw. powierzchni. To więcej niż w Katowicach, Poznaniu czy Łodzi.

 

Na pierwszym miejscu w rankingach jest Warszawa, a na drugim Kraków. Trzeci na liście Wrocław oferuje ponad 850 mkw. powierzchni. Czy nowe inwestycje pozwolą wyprzedzić miasto nad Odrą? Rok temu prezentowaliśmy najciekawsze obiekty biurowe wybudowane w ostatnim czasie w Trójmieście. Teraz ponownie zaglądamy do Oliwy, aby zobaczyć najnowsze inwestycje.

 

Gwiazda zabłyśnie jeszcze w tym roku

W 2018 roku planowane jest ukończenie najbardziej spektakularnej inwestycji biurowej na Pomorzu, jaką jest biurowiec Olivia Star. Wysoka na 180 metrów wieża będzie najwyższą tego typu konstrukcją w Polsce północnej. Na wysokości 150 metrów przewidziany jest ogólnodostępny taras widokowy, z którego podziwiać będzie można panoramę całego Trójmiasta i okolic. Na wyższych piętrach budynku trwają jeszcze prace, ale niższe kondygnacje są już wynajęte i zagospodarowane.

 


Wizualizacja biurowca Olivia Star. Fot. mat. prasowe OBC

 

Olivia osiem

Kolejny, ósmy już budynek, jaki powstaje w gdańskiej Oliwie, będzie miał wysokość 55 metrów. Na 15 kondygnacjach będzie około 25 tys. mkw. powierzchni biurowej. Do dyspozycji pracowników i klientów będzie trzypiętrowy podziemny parking. Budynek będzie spełniać najwyższe wymagania technologiczne. Zamontowane będą szybkobieżne windy i system strefowej klimatyzacji, a powierzchnia biurowa będzie tak zaprojektowana, aby możliwa była dowolna jej aranżacja przez najemcę.

 

Prestiż na skrzyżowaniu                                           

Najnowszą inwestycją, która została ukończona jesienią 2017 roku w biurowym centrum Alchemia, jest budynek Argon. Położony u zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Kołobrzeskiej jest najbardziej prestiżowym budynkiem z całego kompleksu. 11 kondygnacji, parking dla rowerów wraz z prysznicami, a także powierzchnia handlowa sprawiają, że biura w budynku zostały wynajęte bardzo szybko. Dzięki zaprojektowaniu budynku w kształcie litery „H”, udało się wygospodarować dużą przestrzeń pomiędzy skrzydłami biurowca. Jest to idealne miejsce do odpoczynku podczas przerwy w pracy.  W obiekcie mieści się siedziba portalu Wirtualna Polska oraz biura Lufthansa Systems.

 


CB Alchemia, Biurowiec Argon. Fot. facebook.com/AlchemiaGdansk

 

Praca i jedzenie w Neonie

Tuż po otwarciu Argonu, rozpoczęły się prace nad budową ostatniego budynku w kompleksie, czyli biurowca Neon. Dzięki niemu inwestorzy zyskają ponad 30 tys. mkw. powierzchni biurowej. Przewidzianych jest również ponad 300 miejsc parkingowych dla rowerów. W pomieszczeniach na parterze powstaną kolejne punkty handlowe i restauracje. Cała przestrzeń pomiędzy budynkami będzie otwarta dla wszystkich. Będzie tam ustawiona mała architektura oraz roślinność. Dzięki temu Alchemia może stać się kolejnym gastronomicznym zagłębiem w Gdańsku, które będzie żyło nie tylko w godzinach pracy korporacji.

 


Wizualizacja biurowica Alchemia Neon. Fot. mat. prasowe Alchemia Gdańsk

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.