Edukacja i sport
Forum Młodych w 2019 r. Sala plenarna w ECS

Forum Młodych 2020. O jakiej Polsce marzą? Co chcieliby zmienić?

Forum Młodych w 2019 r. Mat. prasowy ECS
17.11.2020
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
17.11.2020

„Młodzi i polityka" to hasło kolejnego Forum Młodych, organizowanego przez Europejskie Centrum Solidarności. Od 24 do 26 listopada 2020 r. uczennice i uczniowie szkół średnich z całej Polski będą mogli spotkać się w sieci, aby wziąć udział w ciekawych debatach, spotkaniach i warsztatach. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne, ale obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

W tym roku Forum Młodych potrwa aż trzy dni, a w związku z pandemią przeniesie się do internetu. Popołudniami, po lekcjach, młodzież z całej Polski będzie miała okazję do spotkań ze specjalistkami, ekspertami, naukowcami i aktywistkami.

O czym będą debatować?

Temat przewodni tegorocznych rozmów dotyczyć będzie życia publicznego. Młodzi będą więc mówić o tym, kim chcą być i o jakiej Polsce marzą. Zastanawiać się będą nad relacjami między państwami a Kościołami. Dowiedzą się, na czym polega praca posłanek i posłów, a członkinie i członkowie partyjnych młodzieżówek zostaną zapytani o polityczne radości i frustracje. W programie forum przewidziano także mikrosesję naukową poświęconą walce o wolność i równość oraz specjalne warsztaty dla tych, którzy chcą działać, ale nie wiedzą od czego zacząć.

Wśród zaproszonych gości znajdą się m.in. Ewa Kulik-Bielińska – dyrektorka Fundacja Batorego, opozycjonistka w PRL, Szymon Hołownia – publicysta, prezes stowarzyszenia Polska 2050, Aleksandra Łoboda – studentka nauk społecznych, współorganizatorka protestu „Zajmijcie się pandemią” oraz prof. Tomasz Szlendak – dyrektor Instytut Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

 

Forum Młodych 2020. Młodzi i polityka

24-26 listopada 2020 r., wtorek- czwartek
Europejskie Centrum Solidarności

Szczegółowe informacje, w tym program oraz formularz rejestracji w wydarzeniu, dostępne są na stronie internetowej Europejskiego Centrum Solidarności.

Wydarzenie na Facebooku

Plakat Forum Młodych 2020

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.