Gospodarka
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/03/money-g93939b92e_1920.jpg To już dziś. Rozpoczyna się II Samorządowy Kongres Finansowy w Sopocie

Finanse samorządów w obliczu wojny na Ukrainie. II Samorządowy Kongres Finansowy w Sopocie

Fot. pixabay.com
14.03.2022
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
14.03.2022

Jaki wpływ na polską gospodarkę ma i będzie mieć wojna na Ukrainie? Jak powinna wyglądać polityka inwestycyjna samorządów w obliczu kryzysu migracyjnego? To tylko dwie z wielu kwestii o jakich będą dyskutować uczestnicy II Samorządowego Kongresu Finansowego.

Druga edycja Samorządowego Kongresu Finansowego odbędzie się w dniach 11-12 kwietnia 2022 r. w Sopocie.

Wojna, a finanse samorządów

Wojna na Ukrainie wpływa na wszystkie sfery życia w Polsce. Narasta również kryzys migracyjny. To wszystko stanowi zagrożenie dla finansów jednostek samorządu terytorialnego. Dlatego program odbywającego się w Sopocie II Samorządowego Kongresu Finansowego zdominują tematy związane z Ukrainą. Do bałtyckiego kurortu przyjadą przedstawiciele samorządów wszystkich szczebli. Reprezentowane będą i województwa i powiaty oraz gminy. Obecni będą również przedstawiciele rządu oraz środowisk ekonomicznych i naukowych.

Dwa dni dyskusji o Ukrainie

A o czym będą rozmawiać uczestnicy kongresu? W pierwszym dniu odbędzie się debata o polityce rozwojowej Polski i Unii Europejskiej w kontekście trwających działań wojennych na Ukrainie oraz ich przyszłych skutków. Odrębny panel poświęcony będzie perspektywie finansowej Polskiego Ładu dla JST oraz jej powiązaniu z wojną. Do programu drugiego dnia spotkania dołączona została również debata poświęcona kryzysowi migracyjnemu. Wezmą w niej udział przedstawiciele samorządów, ale także organizacji pozarządowych.

Dodatkowe informacje na stronie Samorządowego Kongresu Finansowego.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.