To już szósta edycja wydarzenia organizowanego pod hasłem Zdrowa mama, zdrowy tata, zdrowe i szczęśliwe dziecko.

Moc atrakcji dla całych rodzin

Festyn rozpocznie się o godz. 10.00 na dziedzińcu Szpitala im. Mikołaja Kopernika i Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Dzieci i opiekunowie będą mieli do dyspozycji: dmuchaną zjeżdżalnię, basen z piłeczkami, eurobange, tor przeszkód dmuchany i kolejkę dla najmłodszych. Będzie można przejechać się na kucykach Maksiu i  Hektorze, które są dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych dzieci. Chętni wezmą udział w grach i zabawach przygotowanych przez Powiślańską Szkołę Wyższą oraz loterii fantowej zorganizowanej przez pracowników medycznych, a także skorzystają z punktu malowania twarzy zorganizowanego przez szkołę przyszpitalną. Do tego będzie słodki poczęstunek i napoje. Będzie można spróbować również wyrobów wędliniarskich i dań z grilla, pieczywa i waty cukrowej. Wydarzenie potrwa do godz. 14.00.

Porady dla starszych i nieco młodych

W czasie wydarzenia będzie można skorzystać z porad specjalistów z różnych dziedzin. Uczestniczki festynu rodzinnego będą mogły skorzystać z mammografii w zaparkowanym na placu mammobusie. Będzie działać punkt profilaktyczny z nauką samobadania piersi (amazonki gdańskie) oraz konsultacjami onkologa (Copernicus Mamma Centrum) i dermatologa (Szpital św. Wojciecha). Będzie też punkt rehabilitacyjny, w którym zaplanowano ćwiczenia profilaktyczne na kręgosłup, trening kardiologiczny, rehabilitację dzieci oraz prezentację egzoszkieletu. Z kolei w punkcie pielęgniarskim będzie można zmierzyć: ciśnienie krwi, poziom cukru, nauczyć się bandażować, porozmawiać z dietetykiem i obliczyć wskaźnik BMI. Będzie też punkt stomatologiczny (Wojewódzka Przychodnia Stomatologiczna) dla najmłodszych i zabawy z Panem Ząbkiem oraz punkt informacyjny o programach profilaktycznych realizowanych przez spółkę Copernicus. Stanowisko laboratoryjne zapewni Diagnostyka – pobranie krwi do badań (można skorzystać z promocji od 20-50 proc. rabatu na wszystkie badania), bezpłatne oznaczenie przeciwciał SARS-CoV-2 (przeciwciał IgG i IgM). Ponadto, ratownicy przeszkolą z zasad udzielania pierwszej pomocy.

Harmonogram:

 • 10.00-10.10 – otwarcie festynu
 • 10.10-10.30 – prezentacja znanych sportowców:
  Dariusz Michalczewski – mistrz świata zawodowców federacji WBO, WBA, IBF
  Adam Korol – prezes Związku Wioślarskiego, czterokrotny mistrz świata, mistrz olimpijski
  Radosław Michalski – prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w latach 1993–2000 reprezentant kraju (dwukrotnie kapitan), następnie przez półtora roku dyrektor sportowy Lechii Gdańsk
  Artur Siódmiak –  piłkarz ręczny, grający na pozycji obrotowego, reprezentant Polski (133 oficjalne mecze międzypaństwowe i 102 zdobyte gole), uczestnik igrzysk olimpijskich w Pekinie, wicemistrz świata z 2007 i brązowy medalista Mistrzostw Świata 2009.
 • 10.30-14.00 – występy dzieci i młodzieży na scenie
 • 10.30-11.30 –  występ muzyczny młodzieży z Domu Kultury
 • 11.30-11.45 –  pokazy ratownictwa medycznego, pierwsza pomoc przez ratowników spółki Copernicus
 • 11.45-12.00 – prezentacja Straży Pożarnej połączona z pokazami na dziedzińcu Urzędu Miasta Gdańska
 • 12.00- 12.10 – pokazy umiejętności psów ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej
 • 12.10-12.30 – występ zespołu dziecięcego z SP nr 58 pod kierunkiem Jarosława Bazylewicza
 • 12.30-12.50 – pokazy bezpieczeństwa w ruchu drogowym prezentowane przez Policję
 • 12.50-13.10 – przedstawienie programów prozdrowotnych przez pielęgniarki
 • 13.10-13.30 – obsługa konferansjerska, przedstawienie sponsorów i wręczenie podziękowań
 • 13.30-14.00 – występ uczniów SP nr 19 w Gdańsku pod kierownictwem Dariusza Osińskiego
 • 14.00 – zakończenie festynu

Zdrowa mama, zdrowy tata, zdrowe i szczęśliwe dziecko

 • 4 czerwca 2022 r., sobota, godz. 10.00-14.00
 • na dziedzińcu Szpitala im. Mikołaja Kopernika i Urzędu Miejskiego w Gdańsku