Edukacja i sport
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/01/las-w-miescie-fot.BartoszBanka.jpeg Ferie 2023 ze sztuką i przyrodą z IKM. Czas wolny dla dziecka zaplanuj już teraz

Ferie 2023 ze sztuką i przyrodą z IKM. Czas wolny dla dziecka zaplanuj już teraz

Fot. Bartosz Bańka
12.01.2023
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
12.01.2023

Zaplanowane są zajęcia stacjonarne i w terenie inspirowane tropami zwierząt, naturą i zmysłami, które poprowadzi Małgorzata Michalak. Odbędą się także dwa spotkania z Piotrem Taczałą z cyklu Las w mieście, a także warsztaty dubbingowe oraz fotograficzne przygotowane w ramach Otwartego IKM.

Szczegółowe informacje o tym, jak w ciekawy sposób spędzić wolny, zimowy czas znajdują się na www.ikm.gda.pl.

Wytrop zwierzęta

Spotkania z Małgorzatą Michalak, pedagożką i edukatorką przyrodniczą odbędą się 19, 21, 26 i 29 stycznia. Zajęcia plastyczne, których uczestniczy zbadają przyrodę, przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-10. Dzieci będą badać tropy, tworzyć instalacje z leśny artefaktów, a także wyczulać zmysły na otaczający świat.

19 stycznia, czwartek, godz. 13.30-16.30 – warsztaty stacjonarne

Czym różni się trop od śladu? Co to jest kuźnia dzięcioła? Jak rozpoznać, że jesteśmy na stołówce wiewiórki? Uczestniczki i uczestnicy odpowiedzą na te i inne pytania oraz nauczą się rozpoznawać podstawowe ślady i tropy leśnych zwierząt korzystając z licznych pomocy dydaktycznych.

21 stycznia, niedziela, godz. 10.00-12.00 – wyprawa – VII Dwór

Praktyczne warsztaty, które mogą być kontynuacją czwartkowego spotkania, ale można w nich uczestniczyć również bez wcześniejszego przygotowania. Chętni wędrując przez las spróbują odnaleźć tropy i ślady pozostawione przez zwierzęta. Spokojnego zimowego poranka można ich odnaleźć całkiem sporo, jeśli jest uważnym obserwatorem. Miejsce zbiórki: wejście do Doliny Samborowo (zbiórka na końcu ul. Abrahama, pod krzyżem).

26 stycznia, czwartek, godz. 13.30-16.30 – warsztaty stacjonarne w IKM 

Podczas zajęć dzieci zostaną zaproszone do twórczej zabawy z wykorzystaniem różnych narzędzi uwalniających pokłady kreatywności. Będą badać przyrodę i inspirować się nią, bawiąc się kolorami, malując czy też tworząc różnego rodzaju instalacje, łączące materiały plastyczne z leśnymi artefaktami.

29 stycznia, niedziela, godz. 10.00-12.00 – wyprawa – VII Dwór

Uczestniczki i uczestnicy warsztatów będą wędrować po lesie i poznawać przyrodę z bliska. Las będzie miejscem doświadczania wielozmysłowego, placem zabaw i atelier. Bez pośpiechu i z ciekawością będziemy uważnie obserwować zimowe życie lasu. Miejsce zbiórki: wejście do doliny Samborowo.

W zajęciach z Małgorzatą Michalak udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy na stronie IKM.

Las w mieście

Spacery z mapą, kompasem i przewodnikiem z Piotrem Taczałą odbędą się 14 i 21 stycznia. Chętni będą poznawali Dolinę Radości oraz VII Dwór. 14 stycznia spacer rozpocznie się pod krzyżem przy wejściu w dolinę Samborowo, na końcu ulicy Abrahama. 21 stycznia zbiórka pod wiatą koło jeziorka przy wejściu w dolinę Czystej Wody (za Dworem Oliwskim przy ul. Bytowskiej). Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy na stronie IKM.

Warsztaty fotograficzne

Dla młodzieży od 15 do 19 r. ż. w ramach programu Otwarty IKM przygotowano warsztaty fotograficzne z cyjanotypii. W dniach 16-17 stycznia Magdalena Ubysz i Joanna Sztybor zapoznają uczestniczki i uczestników z teorią dotyczącą wykonywania zdjęć, a także wykonania odbitek tą metodą. Każda osoba wykona własną odbitkę, którą zabierze do domu. Udział bezpłatny, obowiązują zapisy magdalenaubysz@gmail.com.

Warsztaty dubbingowe

21 stycznia odbędą się warsztaty dubbingowe przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku 8-16 lat, którzy chcą poznać zawód aktora głosowego. Pierwszym krokiem na tej drodze będzie nagranie razem z aktorką dubbingową (Olą Lis) oraz realizatorem dźwięku (Jackiem Wojno) próbki demo. Każda z osób uczestniczących będzie miała szansę podłożyć głos do jednej postaci z kreskówki. Równolegle do nagrań odbędą się zajęcia z dykcji, impostacji głosu oraz elementarnych zadań aktorskich, mające na celu przygotowanie uczestników do pracy z mikrofonem. Poprowadzi je aktorka i reżyserka – Aga Skawińska. Warsztaty organizowane są w ramach programu Otwarty IKM. Udział bezpłatny, obowiązują zapisy  teatr@domkulturyrumia.pl.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.