Biegiem lub spacerem przez lasy gdańskich Stogów. W niedzielę Harpuś zagości nad morzem

Dzielnicowa Impreza na Orientację to nie tylko świetna zabawa, ale również okazja do zdrowej aktywności na świeżym powietrzu. Harpuś na Stogach w Gdańsku w niedzielę, 17 lutego 2019 r.

Kolejne podejście do roweru metropolitalnego Mevo. Zaczynają się testy ponad 1200 rowerów i 660 stacji

We wtorek 12 lutego 2019 r. wykonawca projektu, spółka NB Tricity, po raz drugi zgłosiła gotowość do uruchomienia pierwszego etapu systemu roweru publicznego Mevo. Oznacza to formalne rozpoczęcie odbiorów. Jeśli testy zakończą się pozytywnie, system zostanie uruchomiony 1 marca 2019 r.

Narty w Kosowie czy Koszałkowie? By uprawiać sporty zimowe, nie trzeba jechać w góry [MIEJSCA I CENY]

Mimo że Pomorskie kojarzone jest z morzem i jeziorami, w ferie oferuje wiele iście zimowych atrakcji. Chodzi o wyciągi narciarskie, które działają już od grudnia. Nieważne, czy dopiero uczysz się jazdy na nartach, czy jesteś zapalonym snowboardzistą od lat – koniecznie wybierz się na narty nad morze.

Ferie na Pomorzu. Postać z minecraft, własny kapelusz, czy ręcznie zrobiona czekolada. Zajęcia i warsztaty dla dzieci

Zimowe ferie to nie tylko sanki, narty i łyżwy. W województwie pomorskim dzieci i młodzież mogą korzystać z bogatej oferty zajęć i warsztatów. Organizują je muzea, centra kultury, a nawet galerie i teatry. Dzięki nim dzieci nie tylko świetnie się bawią, ale także uczą nowych umiejętności.

Bezpłatna konferencja dla testerów oprogramowania. Specjaliści opowiedzą o nowościach w branży

Konferencja przeznaczona jest zarówno dla osób rozpoczynających przygodę z testowaniem oprogramowania, jak i dla doświadczonych testerów oraz kierownictwa. Wykłady i warsztaty odbędą się 1 marca 2019 r. w Gdańsku, a rejestracja ruszy 8 lutego 2019 r. o godz. 11.00.

Pięć kilometrów biegu przez oliwskie lasy. Piąty City Trail w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym

Pobiegnij malowniczymi ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Kolejna edycja City Trail już najbliższą niedzielę, 10 lutego 2019 r.

Ferie z architekturą i designem w Instytucie Kultury Miejskiej. Zobacz, z jakich atrakcji można skorzystać

Zimowe zajęcia w mieście i o mieście – to propozycja IKM na dwa tygodnie ferii dla dzieci w wieku 6-10 lat. Organizatorzy przygotowali dwa gówne tematy – budynki ekologiczne oraz zabytki. Zajęcia bedą odbywać się od poniedziałku do piątku. Obowiazują na nie zapisy. Są odpłatne.

Trzy trasy piesze i jedna do biegania. Sprawdź swoje umiejętności podczas rywalizacji na Ujeścisku

Chcesz zdrowo, aktywnie spędzić niedzielne przedpołudnie i pozbyć się zbędnych kilogramów? Przy okazji możesz nauczyć się czytać mapy. Swoje umiejętności sprawdzisz podczas rywalizacji 10 lutego 2019 r.

Zostań superbohaterem w ferie. Specjalne warsztaty artystyczne w Operze Bałtyckiej

Superbohater z operowymi mocami? Takie atrakcje jedynie w Operze Bałtyckiej. W ferie dzieci w wieku 8-12 lat będą mogły wziąć udział w twórczych warsztatach, które przygotowali specjalnie dla nich gdańscy artyści.

Edukacyjne ferie ze sztuką. Dowiedz się, co można robić w Słupsku i Ustce

Specjalnie dla uczniów Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej przygotowała na zimowy wypoczynek szereg atrakcji. Będzie można m.in. nauczyć się robić zdjęcia, stworzyć film animowany. Poznać tajniki ceramiki, wykonać nakrycie głowy. Udział w zajęciach jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona.

Ona studiuje inżynierię środowiska, on pielęgniarstwo. Skąd pochodzą najlepsi studenci zagraniczni Pomorza?

Lisa Adity z Indonezji to studentka Politechniki Gdańskiej, która uczy się inżynierii środowiska. Charles Woode z Ghany studiuje pielęgniarstwo na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Świetnie się uczą, aktywnie działają w organizacjach studenckich i pomagają innym. W poniedziałek, 4 lutego 2019 r. spotkali się z marszałkiem Mieczysławem Strukiem.

Seans filmowy, spektakl czy może warsztaty? Artystyczne ferie zimowe 2019 w Tczewie

W tym roku ferie zimowe w naszym województwie będą trwać od 11 do 22 lutego. To czas odpoczynku i nabrania sił do nauki. Jakie rozrywki przygotowało dla uczniów Centrum Kultury i Sportu w Tczewie?

Rowerowy Maj 2019. Do końca lutego zgłoś drużynę i wykręć nagrody na rowerze

Urząd Miejski w Gdańsku już przyjmuje zgłoszenia drużyn do kolejnej edycji Rowerowego Maja. W zabawie mogą wziąć przedszkolaki, uczniowie i nauczyciele – również z innych gmin. Chodzi o to, by jak najczęściej drogę do szkoły lub przedszkola pokonać na rowerze, hulajnodze, deskorolce lub rolkach.

Biegiem z mapą przez lasy Kiełpina Górnego. Kolejny dzielnicowy Harpuś już w niedzielę

Dzielnicowa Impreza na Orientację to nie tylko świetna zabawa, ale również okazja do zdrowej aktywności na świeżym powietrzu. Harpuś w gdańskim Kiełpinie Górnym w niedzielę, 3 lutego 2019 r.

Muzyczna oferta dla tegorocznych maturzystów. Koncerty symfoniczne na Ołowiance

Siedem koncertów dla maturzystów wraz z osobami towarzyszącymi zupełnie za darmo – to propozycja Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku dla szkół ponadgimnazjalnych. Pierwsze spotkanie w tym roku już w najbliższy piątek,1 lutego, a ostania okazja będzie 29 marca.

Żeglarstwo, morze i ludzie, którzy kochają pływać. Festiwal Filmów Żeglarskich w Gdyni

Na festiwalu będzie można poznać różne aspekty żeglarstwa i ludzi morza. W Gdyni 2 lutego 2019 r. zostanie wyświetlonych osiem filmów, opowiadających historie żeglarzy, szkutników oraz surferów, którzy na deskach chcieli opłynąć legendarny przylądek Horn.

Na narty za grosz. Wystarczy na stok pojechać Pomorską Koleją Metropolitalną

Stok narciarski w Wieżycy już działa. Te osoby, które przyjadą na narty pociągiem, będą mogły kupić skipass za 1 grosz. Wystarczy mieć ze sobą bilet kolejowy.

Sztuka przetrwania w epoce kamienia i wojaczki Słowian. Ferie zimowe w Grodzisku w Sopocie

Skansen archeologiczny Grodzisko w Sopocie organizuje specjalne zajęcia dla dzieci i młodzieży od 11 do 24 lutego 2019 r. Będą prezentacje, warsztaty i opowieści przy ognisku.

Kto i w jaki sposób dyskutuje o wartościach współczesnej przyrody? Spotkanie w Kawiarni Naukowej w Sopocie

W hotelu Rezydent w Sopocie, 31 stycznia 2019 r. odbędzie się wykład prof. dra hab. Marcina Węsławskiego z Instytutu Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w Sopocie.

Rozstrzygnięcie otwartych konkursów ofert – sport: „Szkolenia” oraz „Aktywizacja”

Informujemy o rozstrzygnięciu przez Zarząd Województwa Pomorskiego, uchwałą nr 48/16/19 z 22 stycznia 2019 r., otwartych konkursów ofert (ogłoszonych uchwałami nr 1302/7/18 i nr 1303/7/18 Zarządu Województwa Pomorskiego podjętymi w dniu 18 grudnia 2018 r.) pod nazwą: • „Wspieranie realizacji szkolenia i organizacji współzawodnictwa dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo w województwie pomorskim w roku 2019"; • „Wspieranie realizacji zadań z zakresu sportu powszechnego aktywizujących mieszkańców województwa pomorskiego w roku 2019".

Wypadki morskie, pomoc żeglarzom i prawidłowe przygotowanie regat. Żeglarska Konferencja Bezpieczeństwa

Piąta edycja Żeglarskiej Konferencji Bezpieczeństwa odbędzie się 16 marca 2019 r. w Gdyni. Już teraz przyjmowane są zgłoszenia. Ośmiu fachowców opowie o konkretnych wydarzeniach, zjawiskach i problemach pod wspólnym hasłem „Studia przypadków". Pokażą wypadki, przybliżą tragedie, wskażą błędy i przykłady pozytywne.

Ponad 3,4 mln zł na nowe miejsca w pomorskich żłobkach. Unijne dofinansowanie trafi do czterech gmin

Nowe miejsca, lepsze wyposażenie oraz kursy dla pedagogów. Żłobki w Tuchomiu, Nowym Stawie, Brusach i Malborku będą jeszcze lepsze.

Jesteś żeglarzem? Startujesz w regatach? Zapisz się na kurs w Akademii Regatowej

Teoretyczne wykłady z wielu żeglarskich dziedzin oraz praktyczne zajęcia na morzu. A na zakończenie próbne regaty. Zajęcia w Akademii Regatowej rozpoczynają się już 16 stycznia 2019 r.

Koncerty, licytacje i mikołaje na rowerach. Podczas 27. Finału WOŚP na Pomorzu gramy dla małych dzieci

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 13 stycznia 2019 r. Pomorskie, jak co roku włączyło się do akcji. Wolontariusze WOŚP pojadą Szybką Koleją Miejską za darmo, odbędą się akcje charytatywne i koncerty. W Gdańsku wystąpią Varius Manx i Blue Cafe, a w Gdyni ponownie Natalia Szroeder.

Jeśli nie chcesz zgubić się w mieście, naucz się, jak odczytywać mapy. Najbliższa okazja w niedzielę na gdańskim Krakowcu

Dla chętnych do wyboru są cztery trasy. Umiejętności można sprawdzić podczas rywalizacji w niedzielę, 13 stycznia 2019 r. na Krakowcu podczas Rodzinnych Gier Parkowych na Orientację.

Niezwykła parada w Trójmieście. Mikołaje na rowerach będą wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

W niedzielę 13 stycznia 2019 r. rowerzyści przebrani za Mikołajów przejadą z Gdańska do Gdyni. Mimo chłodnej pogody będą wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i zbierać środki na sprzęt do szpitali dziecięcych.

Najlepsi młodzi sportowcy z Pomorza wyróżnieni. Stypendia marszałka dostanie ponad 50 osób

Zarząd Województwa Pomorskiego wybrał młodych sportowców, którzy będą przez dziesięć miesięcy otrzymywać stypendia. Są wśród nich pływacy, piłkarze, biegacze, żeglarze, kolarze, a nawet gimnastycy. Wsparcie trafi również do sportowców z niepełnosprawnościami. Łącznie na stypendia sportowe samorząd przeznaczy ponad 220 tys. zł.

Cyfrowy świat dziecka. Kiedy rozpocząć edukację medialną? Nowy cykl rozpoczyna się w IKM

Jak dzieci i młodzież korzystają z mediów w domu i szkole? Jak mogliby funkcjonować rodzice w świecie rozszerzonym cyfrowym i jaka mogłaby być rola szkoły korzystającej z nowoczesnych urządzeń? Spotkanie dla rodziców dzieci odbędzie się w Instytucie Kultury Miejskiej w wtorek, 15 stycznia 2019 r. Wstęp – wolny.

Biegiem w Nowy Rok. Pierwsza tegoroczna edycja City Trail w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym

Rozpocznij zdrowo 2019 rok. Pobiegnij zimowymi ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Kolejna edycja City Trail już najbliższą niedzielę, 6 stycznia 2019 r.

Jak zrobić dobrą fotografię? Seanse filmowe, spektakle teatralne, koncerty i nie tylko w CKiS w Tczewie

Na ferie trzeba jeszcze trochę poczekać, ale w tczewskim Centrum Kultury i Sportu już od pierwszych dni 2019 roku nie brakuje ciekawych warsztatów, spotkań z teatrem i X muzą. I najmłodsi, i trochę starsi znajdą coś dla siebie.