Zawody psów-ratowników

Na plaży w gdańskim Brzeźnie, w dniach 13-14 czerwca, odbędzie się Puchar Polski Psów Ratowniczych. Wydarzenie to będzie miało międzynarodową obsadę. Oprócz psich zawodów w konkurencjach ratowniczych, przewidziane są również otwarte zajęcia i warsztaty dla wszystkich chętnych właścicieli czworonogów.

Trofea polskich żeglarzy

Wystawa „Trofea polskich żeglarzy" zorganizowana z okazji przypadających w tym roku obchodów 50. rocznicy powstania Pomorskiego Związku Żeglarskiego czeka w Gdyni na zwiedzających. Będzie można ją zobaczyć do końca sierpnia 2015 r.

Dzień Jogi w Trójmieście

Na całym świecie, od San Francisco po Tokio, 21 czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Jogi. Ludzie różnej narodowości i religii połączą się we wspólnym praktykowaniu jogi. Świętowanie rozpocznie się o 8.00 specjalną sekwencją asan, która ćwiczona równolegle na całym świecie połączy się w 24-godzinną sesję jogi. Trójmiejskie szkoły jogi włączają się w to wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny.

Wiatrakowce celnie wylądowały w Kornem

Na lotnisku w Kornem koło Kościerzyny przez dwa dni, 30 i 31 maja 2015 r. trwały I Wiatrakowcowe Ogólnopolskie Zawody na Celność Lądowania. Spotkanie to przede wszystkim dobra zabawa, wymiana doświadczeń oraz okazja do poznania pilotów, budowniczych oraz sympatyków wiatrakowców.

Gwiazdy sportu na alei

Niezwykłe święto znanych i cenionych sportowców odbędzie się we Władysławowie 27-28 czerwca 2015 r. To już XVI edycja Alei Gwiazd Sportu, której celem jest uhonorowanie najbardziej zasłużonych dla polskiego sportu postaci. Wśród wyróżnionych znajdą się: Zofia Noceti-Klepacka, Przemysław Miarczyński, Janusz Gerard Peciak, Zbigniew Bródka, Mariusz Wlazły, Wacław Kuchar.

Gdański Lang Team

Dwa dni i dwa wyjątkowe wyścigi w Gdańsku. W sobotę, 13 czerwca, amatorzy kolarstwa górskiego będą mogli wystartować w Skandia Maraton Lang Team. Niedziela, 14 czerwca, będzie należała do miłośników rowerów szosowych, którzy mogą wziąć udział w Tauron Lang Team Race. Dla zwycięzców nagrody pieniężne.

Kościoły Starego Miasta w Gdańsku

Gdańskie Miniatury to edukacyjna gra miejska z zagadkami, która w ciekawy sposób przekazuje historię miasta jego młodym mieszkańcom. Instytut Kultury Miejskiej zaprasza klasy szkolne i grupy zorganizowane do poznawania historii miasta podczas spaceru 18 czerwca 2015 r. Udział – bezpłatny.

Śladem mitologii po Gdańsku

Na grę miejską „12 prac muzealnego bohatera, czyli śladem mitologii po Gdańsku" można wybrać się 6 czerwca 2015 r. Start w Oddziale Sztuki Dawnej Muzeum Narodowego. Zabawa jest adresowana do dzieci w wieku 5-10 lat, udział – bezpłatny.

Dzień Małego Sąsiada w IKM

Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku zaprasza wszystkie dzieci z rodzicami i opiekunami do świętowania Dnia Małego Sąsiada. W niedzielę, 7 czerwca 2015 r. od godz. 11.00 do 15.00 sień IKM zmieni się w przestrzeń warsztatów dla dzieci, odbędzie się kiermasz książek, będzie można pograć w gry planszowe i zdobyć nagrody.

X Kaszubski Bieg Lesoków

W sobotę, 13 czerwca, ruszy X Kaszubski Bieg Lesoków, jest to już czwarty bieg z cyklu Kaszuby Biegają 2015. Trasa biegu, licząca 10 km, prowadzi przez przepiękne okolice wsi Grabowiec.

Rowerzyści dla transplantacji

Fundacja im. Bartka Kruczkowskiego „ORGANiści" organizuje od 2 do 7 czerwca 2015 r. kolejny rajd rowerowy dla transplantacji. 17 osób, w tym ludzie po przeszczepach serca i wątroby, a także na tandemach – ludzie niewidomi, przejadą ze Szczecina do Gdańska.

Dla dzieci we Wdzydzach

Frygi, fajerki i kulącze, szycie gałgana czy odbijanie drzeworytu – to tylko niektóre atrakcje, które na Dzień Dziecka przygotowało Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich. Impreza odbędzie się we wtorek, 2 czerwca 2015 r.

Dzień Dziecka na PGE Arenie

Ścieżka przygody z nagrodami, festyn rodzinny, otwarty stadion i wielki koncert ulubienicy nastolatków Saszan – to tylko przykłady tego, co wydarzy się z okazji Dnia Dziecka przy PGE Arenie w Gdańsku. Na uczestników w niedzielę, 31 maja 2015 r. czeka prawie 100 atrakcji.

Kaszebe Runda 2015 – Kolarska Duma Kaszub

Nie będzie zwycięzców i pokonanych, za to happeningowa atmosfera, kaszubskie przysmaki, gościnność, folklor i sportowe emocje. W niedzielę 31 maja blisko 2000 zawodników wystartuje w największej imprezie kolarskiej dla amatorów w Polsce – KaszebeRunda. Start i meta maratonu znajdują się w sercu Kaszub – Kościerzynie.

Wybuchowo-Odlotowy Dzień Dziecka

EduPark w Gdańsku zaprasza od 28 maja do 3 czerwca 2015 r. fanów małych i większych eksplozji na Wybuchowo-Odlotowy Dzień Dziecka. Czekają eksplodujące herbaty, piankowe węże i wulkany oraz wielki wybuch. Na wystawie w gotowości będzie dymne działo oraz, dla wszystkich chętnych, sesja zdjęciowa z latającego fotodrona z Akademią Pilotażu Junior.

Dzień Dziecka z Arką Gdynia

Z okazji Dnia Dziecka w Centrum Riviera odbędzie się spotkanie z piłkarzami Arki Gdynia. Wszyscy młodzi fani piłki nożnej w poniedziałek, 1 czerwca, w godz. 17.00-18.30, będą mogli uścisnąć dłonie piłkarzom, zdobyć autografy ulubionych graczy oraz poznać śledzia – maskotkę drużyny.

Dzień Dziecka w Swołowie

Dzień Dziecka to okazja do wzięcia udziału w atrakcjach, jakie muzeum w Swołowie przygotowało na 31 maja 2015 r. To będzie dzień pełen wrażeń w bajkowym sadzie: wyścigi w workach, spektakl na sianie, gra na bębnach, szczudlarz rozdający zwierzakowe balony, stare i nowe gry podwórkowe.

Otwarcie sezonu żeglarskiego na Pomorzu

W gdyńskiej marinie przy nabrzeżu Młodych Żeglarzy, w piątek, 29 maja 2015 r., otwarty zostanie sezon żeglarski na Pomorzu.Na uroczystość zaprasza Pomorski Związek Żeglarski.

Wejherowskie maluchy się bawią!

Dzień dziecka to święto dla każdego milusińskiego, które należy spędzić z uśmiechem na ustach. Tak więc w poniedziałek, 1 czerwca 2015 r., w parku miejskim im. Aleksandra Majkowskiego czekać na nich będzie moc wrażeń. Bezpłatne zamki i dmuchańce uzupełnią III Olimpiadę Uśmiechu.

Dzieci Dzieciom w Teatrze Leśnym

W Teatrze Leśnym w Gdańsku-Wrzeszczu, 31 maja 2015 r. będzie miał miejsce festyn z okazji Dnia Dziecka. W programie zaplanowano spektakl Teatru Gdynia Główna, koncert „Kolej w polskiej piosence" w wykonaniu dzieci z Klubu Winda oraz gry i zabawy przygotowane przez Tajemniczy Las. Wstęp – wolny.

VII Spartakiada Sportowa Przedszkolaków

W Hali Widowiskowo-Sportowej im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie, w piątek, 29 maja 2015 r. o godz. 9.30 odbędzie się VII Spartakiada Sportowa Przedszkolaków.

Rowerowy piknik w Gdyni

Wielki finał rywalizacji European Cycling Challenge 2015 odbędzie się w niedzielę, 31 maja, start godz. 11.00. W programiem.in.: wspólny przejazd rowerowy oraz piknik rodzinny.

Wspaniałe teatry wspaniałych aktorów

Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych – wyjątkowe artystyczne wydarzenie, którego głównymi bohaterami są osoby niepełnosprawne, odbędzie się już po raz trzynasty. Od 8 do 12 czerwca 2015 r., w Tczewie i Gołubiu będą miały miejsce liczne premiery, prezentacje, warsztaty, spotkania z aktorami oraz imprezy integracyjne.

Rowerem po lasach Kiełpina

Druga runda rowerowych zmagań w ramach Gdańskiego Touru Bikerów będzie okazją do ścigania się z czasem i rywalami. Najbliższe spotkanie już w niedzielę, 24 maja 2015 r.

Sfera dzieci w Hewelianum

Gdański Centrum Hewelianum zaprasza w sobotę, 23 maja 2015 r., na kolejną odsłonę imprezy „Dzieciosfera". Wydarzenie podzielone na dwie części – targową i warsztatową – będzie prezentowała najnowszą trójmiejską ofertę edukacyjno-plastyczną dla starszych, młodszych i najmłodszych.

Dzień dla sąsiada, czyli „Brodwino od Nowa”

Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji zaprasza na siódmą już edycję festynu „Brodwino od Nowa – Turystyczna Majówka w Parku". Pełne atrakcji wydarzenie odbędzie się w sobotę, 23 maja 2015 r., w Sopocie z okazji Europejskiego Dnia Sąsiada.

Babskie poruszenie

Chcesz aktywnie i niebanalnie spędzić sobotę? Przyjdź i znajdź swój przepis na życie. Specjalna oferta zajęć sportowych dla kobiet i nie tylko, które odbędą się w Gdynia Arenie, 30 maja 2015 r., w godz. 10.00 -16.00. Wstęp jest bezpłatny.

Jeździecka olimpiada w Miłosnej

XVI Pomorski Mityng Jazdy Konnej Olimpiad Specjalnych odbędzie się w czwartek, 28 maja na terenach rekreacyjno-wypoczynkowych Miłosna w Kwidzynie. Ceremonia otwarcia rozpocznie się o godz. 9.00.

Turniej golfowy w Pętkowicach

Trzecia edycja zawodowego turnieju golfowego Lotos Polish Open 2015 zostanie rozegrana w dniach 26-29 lipca. Areną tegorocznej rywalizacji zawodników będzie pole Sierra Golf Club w Pętkowicach. Pula nagród wynosi 120 tys. zł.

Żeglarskie święto miasta

Kolejne, dwunaste już otwarcie sezonu żeglarskiego odbędzie się w Gdańsku, 23 maja 2015 r. Dla wszystkich uczestników i mieszkańców Trójmiasta organizatorzy przygotowali szereg atrakcji na Targu Rybnym i Motławie.