Aż 1500 planszówek do wypożyczenia, 350 stolików oraz specjalna strefa zabaw dla najmłodszych

W sobotę 18 listopada 2017 r. zaczynają się Targi Gra i Zabawa oraz Festiwal Gramy – 15. Trójmiejskie Spotkania z Grami Planszowymi. Wpadaj całą rodziną.

Czy dom dziecka może być miejscem niezwykłym? 60 lat Domu Korczaka [WYWIAD]

Dziś wszyscy wychowankowie domu przy ul. Abrahama to dzieci niepełnosprawne. – Ich choroba, jak się okazuje, jest większym problemem dla osób dorosłych. Dzieci żyją z nią na co dzień i nie jest dla nich niczym wyjątkowym. One chcą być kochane i akceptowane – mówi Ilona Puckowska-Pociask, dyrektor Domu Korczaka w Gdańsku.

Gry komputerowe to dziś za mało. Pomorze przystąpiło do Koalicji na rzecz Umiejętności Cyfrowych

Projekt Zdolni z Pomorza to nasz pomorski wkład w promowanie powszechnej edukacji cyfrowej oraz innowacyjnych technologii informatycznych. Koalicja ma wyeliminować cyfrowe wykluczenie.

Odpowiedz na list do św. Mikołaja i spełnij marzenie dziecka z ubogiej rodziny. Świąteczny upominek, który ucieszy

Tym razem to nie dzieci piszą listy, ale pracownicy socjalni, którzy opiekują się rodziną. Dzięki temu maluchy nie wiedzą, co otrzymają, a darczyńcy mają duże pole do popisu.

Potrafisz posługiwać się mapą? Lubisz leśnie wędrówki? Harpuś już w niedzielę

Kolejna z cyklu dzielnicowych imprez na orientację odbędzie się w niedzielę, 5 listopada 2017 r. Tym razem miłośnicy posługiwania się mapą i kompasem spotkają się w Gdańsku- Wrzeszczu.

Starty na medal panczenistów GKS Stoczniowiec. Gdański klub w czołówce

Ola Goss i Marcin Bachanek wicemistrzami Polski seniorów w rozegranym w Tomaszowie Mazowieckim czempionacie kraju w łyżwiarstwie szybkim na długim torze w wieloboju i na dystansach. GKS Stoczniowiec okazał się najlepszym klubem w łącznej klasyfikacji punktowej, dodatkowo, łyżwiarze ze Stoczniowca zdominowali młodzieżowe mistrzostwa kraju.

Dzień pełen kolorów i radości w Domu Korczaka. Paluchy do jedzenia, bananowe duchy i pająki do gryzienia [GALERIA]

Podopieczni domu dziecka przy Abrahama świętowali Halloween 30 października 2017 r.

Wiemy kto został Nauczycielem Pomorza 2017. Nagrody i wyróżnienia otrzymało pięcioro pomorskich nauczycieli [AKTUALIZACJA]

Do tytułu Nauczyciela Pomorza 2017 nominowanych było 10 nauczycieli. Spośród nich kapituła konkursu wybrała 5 laureatów, w tym zwycięzcę plebiscytu. Prezentujemy sylwetki laureatów i nominowanych.

Zabawa dla 40 babskich załóg. Jazda gokartami, zmiana koła na czas i konkurs wiedzy o motoryzacji

To tylko część konkurencji, na jakie mogą liczyć uczestniczki rajdu kobiet w Sopocie. Babski Rajd odbędzie się w sobotę 28 października 2017 r.

Druga seria biegów przełajowych. Tym razem czas na sportowe zmagania w Gdyni

Dla zawodowców i amatorów ten san dystans. Każdy przebiegnie 5 km. Mogą brać udział zarówno dorośli, jak i dzieci. To już drugi bieg z cyklu Grand Prix City Trail. Odbędzie się Gdyni w niedzielę, 29 października 2017 r.

Mapa wskaże kierunek. Maszeruj lub biegaj. W Gdyni wybierz, co lubisz

Bractwo Przygody Almanak zaprasza na 14. edycję Trójmiejskich Gier Parkowych, która odbędzie się w Gdyni-Karwinach w niedzielę, 29 października 2017 r.

Innowacyjne, nieszablonowe i łamiące dotychczasowe schematy. Konkursy prac magisterskich i licencjackich

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne w Gdańsku zaprasza do udziału w XXI edycji Konkursu Prac Magisterskich oraz XIV edycji Konkursu Prac Licencjackich. Tematyka prac dotyczy współczesnych problemów ekonomicznych i innowacyjnych w gospodarce.

Pomorski nauczyciel lubi swoją pracę, ale nie poleciłby tego zawodu innym. O kondycji nauczyciela na Pomorskiej Radzie Oświatowej

Prawie 1500 nauczycieli z naszego województwa wzięło udział w specjalnej ankiecie dotyczącej kondycji zawodowej pomorskich belfrów. Wyniki ankiety były jednym z tematów poruszanych podczas posiedzenia Pomorskiej Rady Oświatowej, które odbyło się 20 października w Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku.

Amatorskie drużyny piłkarskie zagrają na boisku na Zaspie. Kibicuj i zobacz, kto tym razem wygra Do Przerwy 0:1?

Jesienna edycja sportowych zmagań dzikich drużyn piłkarskich z cyklu Do Przerwy 0:1 odbędzie się na boisku przy ul. Meissnera 5 w Gdańsku sobotę, 21 października 2017 r. W rywalizacji będą uczestniczyć sześcioosobowe zespoły.

Energetyczna zumba i bieg alejkami Parku Nadmorskiego im. Ronalda Reagana. 9.edycja Gdańsk biega

Bieg po plaży, zdjęcia z fotobudki, grochówka lub barszcz to tylko niektóre z atrakcji, z których będzie można skorzystać w ramach IX edycji Gdańsk biega. Wydarzenie na dystansach 3,3 i 6 km odbędzie w niedzielę, 22 października 2017 r.

W poszukiwaniu punktów kontrolnych z mapą przez Szemud. 54. Ekstremalny Rajd na Orientację Harpagan

Górki, jeziora i pomniki przyrody ożywionej to tylko niektóre z punktów kontrolnych na mapie tegorocznego Harpaganu. Rajd odbędzie się w Szemudzie w dniach 20-22 października 2017 r.

Na Pomorzu mamy prawie 37 tys. nauczycieli. Życzymy im wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Edukacji Narodowej [INFOGRAFIKA]

Na Pomorzu jest trzykrotnie więcej pań nauczycielek niż panów, a najwięcej pedagogów (32,1 proc.) pracuje w szkołach podstawowych. 14 października obchodzimy Święto Edukacji Narodowej i z tej okazji Urząd Statystyczny w Gdańsku opublikował infografikę.

Szybcy i Wściekli w Pszczółkach. Przyjedź na Autodrom Pomorze i dowiedz się kim są najlepsi drifterzy w Polsce

Zawody Drift Open na Autodromie Pomorze w Pszczółkach już 14 i 15 października. Zobacz najbardziej widowiskowy sport samochodowy i przejedź się DriftTAXI.

„Zimowa opowieść” i „Wieczór Trzech Króli”. Stwórz adaptację sceniczną dzieła Williama Szekspira

Masz zdolności aktorskie i mieszkasz na Pomorzu? Jesteś uczniem, seniorem lub osobą niepełnosprawną? Zgłoś się do projektu Teatralny Pasjans. Zapisy do trwają do 27 października 2017 r.

Potrzebujesz pieniędzy na studia? Zdolni studenci mogą ubiegać się o stypendium marszałka województwa pomorskiego

Do 27 października 2017 r. należy złożyć wniosek o stypendium. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 380 zł i jest przyznawana na 9 miesięcy.

Jesteś fanem pieszych wędrówek, a może lubisz biegać? W najbliższą niedzielę impreza na orientację w Jelitkowie

Bractwo Przygody Almanak zaprasza na 13. edycję Trójmiejskich Gier Parkowych, która odbędzie się w Gdańsku-Jelitkowie w niedzielę, 15 października 2017 r.

Kaszuby Biegają po raz ostatni w tym roku. W Przyjaźni 8 października 2017 r. spotka się ponad 600 biegaczy

Ostatni bieg jubileuszowej 5. edycji cyklu Kaszuby Biegają 2017 wystartuje o godz. 13.00 z terenu Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Przyjaźni.

Uzależnienie od telefonu, internetu, komputera – coraz więcej dorosłych i dzieci ma z tym problem. Jak sobie radzić z fonoholizmem?

Nowe technologie powodują nowe uzależnienia. Jak mądrze z nich korzystać i radzić sobie w sytuacji kryzysowej, dowiesz się na konferencji Zdrowy Pomorzanin.

Spełni się marzenie młodych sportowców. Otwarcie hali sportowej przy OSW nr 2 w Wejherowie

Po 96-latach Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Wejherowie doczeka się nowoczesnego obiektu sportowego. Otwarcie wielofunkcyjnej hali sportowej odbędzie się w piątek, 29 września 2017 r., o godz. 14.00. Uroczystość będzie połączona z obchodami Międzynarodowego Tygodnia Głuchych, który przypada na koniec września.

Studenci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego będą mieli nowoczesne centrum sportu. Co się w nim znajdzie?

Nowa hala sportowa z parkingiem podziemnym, boiska do futsalu, piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki oraz sale ćwiczeń będą zlokalizowane na terenie Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Koszt inwestycji to prawie 19 mln zł.

Crossfit, pokazy nurkowania i szkolenie artyleryjskie. Nietypowe pożegnanie lata w twierdzy Wisłoujście

To już ostatnie dni otwarcia twierdzy Wisłoujście, która zostanie zamknięta dla zwiedzających 1 października 2017 r. Muzeum Historyczne Miasta Gdańska planuje zakończyć sezon turystyczny w sobotę, 30 września, w niecodzienny sposób. Impreza będzie miała miejsce zarówno na lądzie, jak i pod wodą.

O historii wpływu człowieka na środowisko przyrodnicze. Zaproszenie do CIV Kawiarni Naukowej

Czy na podstawie szczątków kopalnych organizmów można poznać klimat danego terenu? Czy na ich podstawie można prognozować zmiany klimatyczne? Czy Puszcza Białowieska kryje tajemnice?

Dwa dystanse do wyboru – 28 km lub 56 km. Amatorzy kolarstwa górskiego będą rywalizować w Stężycy

Wzgórza i morenowe pagórki, a także mnóstwo mniejszych i większych jezior, które zapewniają niezapomniane widok. Stężyca jest drugim przystankiem cyklu Garmin MTB Series. Kolarskie zmagania już w niedzielę, 1 października 2017 r. Na chętnych czekają dwa dystanse mini – ok. 28 km oraz maxi – ok. 56 km.

Kolarstwo górskie na najwyższym poziomie. Wielki finał maratonów MTB w Kwidzynie

Najlepsi zawodnicy sezonu Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych MTB we wszystkich kategoriach, a także zwycięzcy Pucharu Polski zostaną ogłoszeni w Kwidzynie, w sobotę, 30 września 2017 r.

Na wnuczka, na krewną… Seniorze, nie daj się oszukać! O bezpieczeństwie osób starszych w Urzędzie Marszałkowskim

Spotkanie przeznaczone jest dla osób starszych. To reakcja na coraz liczniejsze oszustwa i wyłudzenia, na które szczególnie narażeni są starsi ludzie. Na zakończenie zaplanowano quiz z nagrodami.