Aktualności

Kawiarnia Naukowa BFN zaprasza

Zbliża się na kolejne spotkanie Kawiarni Naukowej, realizowane w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Tym razem wykład pod tytułem „Dlaczego grunt się zbroi?" wszystkim ciekawym świata przedstawi prof. Marek Kulczykowski z Instytutu Budownictwa Wodnego PAN w Gdańsku. Wykład odbędzie się w czwartek, 25 kwietnia 2015 r., w Sopocie.

Kaszubska włóczęga

Czujesz wiatr we włosach, promienie słońca ogrzewają twarz, a zapach wiosennej ziemi unosi się w powietrzu. Jeśli lubisz maszerować, to weź kompas, zapakuj plecak, zgarnij rodzinę i znajomych i ruszaj w las na X edycję Kaszubskiej włóczęgi. Tegoroczna impreza odbędzie się w Borsku, 22-23 maja 2015 r.

Harpagan daje radę

Natura, piękne krajobrazy, szum lasu oraz dawka adrenaliny i sportowej rywalizacji – czy to nie świetne połączenie? Takie emocje proponuje 49. edycja Ekstremalnego Rajdu na Orientację Harpagan. Wiosenna edycja największej tego typu imprezy w Polsce odbędzie się w dniach 17-19 kwietnia 2015 r. w Kaliskach.

MultiSport w województwie pomorskim

W województwie pomorskim II edycja programu MultiSport realizowana jest przez kluby sportowe w 42 gminach, weźmie w niej udział ok. 1500 dzieci. Sukcesem programu jest przekonanie do aktywności fizycznej nawet najbardziej opornych.

Średniowieczny komiks, czyli rysownicy do wykopów

Skansen archeologiczny „Grodzisko w Sopocie" zaprasza do udziału w konkursie na wykonanie komiksu, którego akcja rozgrywać ma się w przestrzeni wczesnośredniowiecznego grodu. Konkurs związany jest z przygotowywaną na maj tego roku wystawą „Kajko i Kokosz – komiksowa archeologia". Zgłoszenia prac przyjmowane są do 19 kwietnia 2015 r.

Kluby Sportowe Orange - rekrutacja

Zaangażowany zespół, pomieszczenia i dobry pomysł na rozwój klubu są niezbędne, aby dołączyć do programu Kluby Sportowe Orange. Rusza drugi nabór do programu, który umożliwi 50 klubom otrzymanie m.in. sprzętu sportowego, treningowego oraz możliwości modernizacji infrastruktury. Wnioski do udziału w programie można składać do 8 maja 2015 r.

Rowerowy sezon startuje

Pierwsze zawody z cyklu Gdański Tour Bikerów odbędą się 12 kwietnia 2015 r. To jedna z czterech zaplanowanych na ten rok edycji, w której będą mogły ścigać się zarówno dzieci od 2. roku życia, jak i osoby powyżej 60 lat – amatorzy i zawodowcy. Start wyścigów rowerowych na gdańskim Chełmie, o godz. 13.00.

Pomorskie mistrzostwa w karate

Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego i Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku zapraszają na Otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Karate Tradycyjnym, które odbędą się 12 kwietnia 2015 r. Wstęp wolny.

Słone mapy 3D – warsztaty dla dzieci

W nadchodzący weekend, 11 i 12 kwietnia 2015 r., Centrum Hewelianum zaprasza do zabawy w tworzenie własnych, trójwymiarowych map – z soli! Podczas warsztatów każdy z uczestników będzie miał możliwość stworzenia fantazyjnych form ukształtowania terenu.

O chorobach cywilizacyjnych u dzieci

O roli aktywności fizycznej w zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym u dzieci rozmawiać będą uczestnicy konferencji, która odbędzie się 17 kwietnia 2015 r. w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Rejestracja trwa do 15 kwietnia. Konferencję patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Skaczemy w Gniewie

Pokazy profesjonalnych skateboarderów, skoczne zabawy dla dzieci czy skoki na eurobungy to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na miłośników sportowych wyzwań. W Gniewie, 9 maja 2015 r., o godz. 14.00 odbędzie się sportowo-rodzinne wydarzenie Weber Skok.

Dzień otwarty dla przyszłych wilków morskich i nie tylko

Wciąż zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego kierunku studiów? Nie wiesz, która uczelnia wyższa jest dla Ciebie najlepsza? Przyjdź w piątek, 10 kwietnia 2015 r., na Dzień Otwarty Akademii Morskiej w Gdyni – może akurat tam dokonasz wyboru spośród 7 kierunków studiów i 34 specjalności.

Festiwal mistrzów tańca

Prezentacja najbardziej zasłużonych dla krajowego tańca choreografów i tancerzy w jednym miejscu i w jednym czasie będzie niebywałą okazją dla wszystkich wielbicieli sztuki ciała uwolnionego w dźwięku i muzyce. Festiwal Mistrzowie Polskiego Tańca odbędzie się w Sopocie od 21 do 26 kwietnia 2015 r.

Sopocki runmageddon

6 km i ponad 30 przeszkód takich jak m.in. wysokie ściany, okopy, pionowe i skośne siatki będą mieli do pokonania uczestnicy ekstremalnego biegu w formule rekrut, który odbędzie się na sopockim Hipodromie, 11 kwietnia 2015 r., od godz. 9.00. Zawodnicy będą również przenosili ciężary i czołgali się w piachu. Organizatorzy gwarantują niesamowitą zabawę.

Czas wolny dobrze zagospodarowany

Jak spędzić wolne popołudnie? Gdzie wybrać się na weekend? Co warto zobaczyć w Trójmieście i regionie? Wziąć udział w rajdzie rowerowym, spływie kajakowym, czy może spróbować swoich sił w maratonie? Free Time Festiwal adresowany jest do ludzi nielubiących się nudzić, preferujących nowoczesny styl życia, poszukujących aktualnych trendów, rowerzystów, kajakarzy, pasjonatów sportów ekstremalnych, rodzin z dziećmi i miłośników foodtrucków. Impreza trwać będzie od 10 do 12 kwietnia 2015 r. w gdańskim AmberExpo.

Rycerskie mistrzostwa w Malborku

Mistrzostwa Świata w Sportowych Walkach Rycerskich Federacji IMCF to unikalne w skali świata wydarzenia, które odbędzie się na terenie malborskiego zamku, od 30 kwietnia do 3 maja 2015 r. O tytuły najlepszych średniowiecznych wojowników będzie walczyć 500 rycerzy reprezentujących 25 państw z 6 kontynentów. Dodatkową atrakcją turnieju będzie m.in.: strzelanie z łuku, skosztowanie średniowiecznych dań, wybicie monet czy występy kuglarzy i bardów.

Project Management, czyli młodzi w biznesie – konferencja naukowa

Studenckie Koło Naukowe UG „Strateg" zaprasza studentów oraz absolwentów na kolejną edycję konferencji „Project Management". Wszystkiego na temat skutecznego zarządzania projektami będzie można dowiedzieć się w środę i czwartek, 22 i 23 kwietnia 2015 r. W programie prelekcje specjalistów, warsztaty tematyczne, konsultacje i konkursy.

Rodzinne karate

W ramach współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki Programu Rodzina Pro-Active odbędą się bezpłatne zajęcia karate tradycyjnego dla rodzin. Pierwsze spotkanie w gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, 14 kwietnia 2015 r., o godz. 20.00.

Podaj dłoń i wygraj bilety

Stowarzyszenie Teatralne Ingenium zachęca wszystkich uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie społecznym „Podaj dłoń". Organizatorzy przekonują, że naprawdę nie trzeba wiele, by dla wielu świat stanie się piękniejszy. Do wygrania bilety dla całej klasy na musical „Blask". Zgłoszenia przesyłać można do 19 kwietnia 2015 r.

Europejski bieg… po auto

Kolejny bieg PKO Grand Prix Gdyni odbędzie się 9 maja 2015 r. 1 kwietnia ruszają zapisy, które potrwają do 27 kwietnia, do godz. 23.59. Udział w tym biegu jest ostatnią szansą na wygranie nagrody specjalnej – samochodu.

Sopocki półmaraton

Biegając, pomagasz – tak w wielkim skrócie można określić ideę, jaka przyświeca sopockiemu półmaratonowi. Uczestnicy sportowej rywalizacji, która wystartuje 2 maja 2015 r., o godz. 9.00, będą mieli do pokonania dystans 21,0975 km. Nieodłącznym elementem półmaratonu będzie zdobycie środków na pokrycie leczenia 17-letniej Magdy z Gdańska. Zawodnicy będą rywalizować na trasie prowadzącej najpiękniejszymi ulicami Sopotu oraz po sopockim molo.

Łężycki las-kompas

Uczniowski Klub Sportowy Siódemka z Rumi zaprasza kolejne na biegi i marsze na orientację z kompasem i mapką w ręku. Najbliższe spotkanie – Łężyce, 28 marca 2015 r., o godz. 10.30.

Obcy w Bałtyku, czyli Kawiarnia Naukowa BFN zaprasza

Zbliża się na kolejne spotkanie Kawiarni Naukowej, realizowane w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Tym razem wykład pod tytułem „Gatunki obce w Morzu Bałtyckim – zagrożeniem czy szansą?" wszystkim ciekawym świata przedstawi prof. Anna Szaniawska z Uniwersytetu Gdańskiego. Wykład odbędzie się w czwartek, 26 marca 2015 r., w Sopocie.

Bez matematyki kariery nie zrobisz

Czwarte seminarium „Bez matematyki kariery nie zrobisz. Efekty wsparcia EFS w rozwijaniu kompetencji kluczowych w województwie pomorskim", stanowiące kontynuację spotkań organizowanych na Politechnice Gdańskiej od 2006 r., zaplanowano 26 i 27 marca 2015 r. To jedno z kluczowych wydarzeń ogłoszonego przez samorząd województwa pomorskiego Roku Matematyki na Pomorzu. W uroczystej inauguracji, 26 marca o godz. 9.00 w auli PG w gmachu głównym udział weźmie wicemarszałek Krzysztof Trawicki.

Kolarski Lang Team

Coraz dłuższe, cieplejsze i bardziej słoneczne dni są idealną porą dla wszystkich miłośników jazdy na rowerze. Oficjalne rozpoczęcie sezonu kolarskiego, w którym odbędzie się wiele ciekawych imprez, nastąpi 12 kwietnia 2015 r. Jednymi z najbardziej znanych są Skandia Maraton Lang Team oraz Tauron Lang Team Race. W Gdańsku, 13 czerwca, startuje Skandia Maraton Lang Team, a 14 czerwca – Tauron Lang Team Race. Ostatnie kolarskie zmagania odbędą się 3 października w Kwidzynie.

Weekend z parkrun w Rumi

Jesteś mieszkańcem Rumi lub jej okolic, w soboty lubisz wcześnie wstawać i aktywnie spędzać czas, to weź udział w parkrun. W parku miejskim, 28 marca 2015 r., o godzinie 9.00 wystartuje pięciokilometrowy bieg z profesjonalnym pomiarem czasu.

Chiny – państwo od środka

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku wraz z uczniami pomorskich szkół, VII LO i Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7, zapraszają na kolejne warsztaty akademickie z serii Cogito Ergo Sum, tym razem pod tytułem „Chiny – Państwo środka świata?". Warsztaty i prelekcje prowadzone przez specjalistów w dziedzinie sinologii, odbędą się w poniedziałek i wtorek, 30 i 31 marca 2015 r. Zgłoszenia przyjmowane są do 25 marca. Patronat honorowy marszałka województwa pomorskiego, Mieczysława Struka.

Regaty żeglarskie

O tytuł Klubowego Mistrza Polski w Żeglarstwie 2015, w sześciu imprezach odbywających się w Sopocie, Szczecinie, Świnoujściu i Dziwnowie, od maja do sierpnia, będzie rywalizowało dwanaście lub osiemnaście zespołów. Na zgłoszenia do udziału w regatach organizatorzy czekają tylko do 15 kwietnia 2015 r.

Tydzień Dobrych Uczynków

Zrobić dobry uczynek wcale nie jest tak trudno. Od 23 do 29 marca 2015 r. trwa w całej Polsce Tydzień Dobrych Uczynków. Jego celem jest promocja bezinteresownych, altruistycznych działań podejmowanych na rzecz środowiska lokalnego. Każdy dobry uczynek zostanie zarejestrowany na Mapie Produkcji Dobra. A więc do dzieła! Pokażmy, że Pomorskie ma wielkie serce!

Karate w Gdańsku

Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego w Gdańsku zaprasza na szkolenie, które odbędzie się na terenie Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, w dniach 28-29 marca 2015 r. Seminarium skierowane jest dla osób, które są na jednym z dwóch poziomów zaawansowania − grupy do 6 kyu oraz grupy od 5 kyu. Zajęcia poprowadzi czołowy autorytet w dziedzinie japońskiego budo i karate tradycyjnego w Polsce i na świecie sensei Włodzimierz Kwieciński 7 Dan ITKF.

Archiwum wiadomości