Aktualności

Sobieszewski półmaraton

Mieszkańcy Sobieszewa i wszyscy chętni, bez względu na wiek, mogą wziąć udział w trzecim półmaratonie, który odbędzie się w sobotę, 27 czerwca, o godz. 14.00. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne.

Rowerem po gdańskim Chełmie

Trzecia runda rowerowych zmagań w ramach Gdańskiego Touru Bikerów będzie okazją do ścigania się z czasem i rywalami. Najbliższy przejazd na Chełmie, w sobotę, 27 czerwca. Udział jest bezpłatny.

Oliver Twist śpiewająco, czyli przyszli aktorzy na scenie

Gdańska Akademia Artystyczna wraz z Fundacją 180 stopni zaprasza na spektakl musicalowy Oliver Twist na podstawie powieści Karola Dickensa. Sceniczną opowieść o przygodach tytułowego Oliviera w wykonaniu młodych aktorów, będzie można podziwiać w środę, 24 czerwca, w Gdyni oraz w czwartek, 25 czerwca 2015 r., w Gdańsku.

Plażowa siatkówka biznesmenów

Beach Volleyball Business Cup to cieszący się coraz większą popularnością turniej, który odbędzie się na sopockiej plaży, w dniach 27-28 czerwca. W programie przewidziano dodatkowe sportowe atrakcje dla dzieci i dorosłych. Wydarzenie patronatem honorowym objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Triathlon Gdańsk

Pływanie, bieganie i jazda na rowerze, a wszystko to na łącznym dystansie ponad 50 km – tak w wielkim skrócie przebiegać będzie Triathlon Gdańsk. Czwarta edycja tej imprezy rozpocznie się 19 lipca, o godz. 9.30. Wśród uczestników zostaną rozlosowane nagrody. Ambasadorami imprezy są: posłanka Iwona Guzowska i minister sportu i turystyki Adam Korol.

Regaty Nord Cup

350 jachtów, ponad 700 zawodników, a wszystko to w ciągu 9 dni w Gdańsku-Górkach Zachodnich. X jubileuszowe Regaty Nord Cup to niezwykła atrakcja dla wszystkich miłośników sportów wodnych, która odbędzie się w dniach od 26 czerwca do 5 lipca.

Arka Gdynia Summer Cup 2015

Dziesięć zespołów piłkarskich zmierzy się w tegorocznej XVI edycji międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Juniorów U14 Arka Gdynia Summer Cup 2015. Zagrają drużyny z Tuchomi, Człuchowa, Mostów, Sztokholmu oraz Gdyni. Rozgrywki eliminacyjne odbędą się w piątek, 19 czerwca, a finał w niedzielę, 21 czerwca. Wstęp na mecze jest bezpłatny.

Gdyński Ironman

Bieganie, pływanie i jazda na rowerze to wszystko czeka miłośników sportowych wyzwań w dniach 7-9 sierpnia 2015 r. Podczas Herbalife Ironman 70.3 Gdynia odbędą się kwalifikacje do mistrzostwa świata. Do wygrania jest aż 35 slotów na mistrzostwa w Sunshine Coast, Mooloolaba, Queensland, Australia, w 2016 r.

Rodzinne festyny

Interesująco dla rodzin z dziećmi zapowiada się w Sopocie, niedziela, 21 czerwca. Chętni będą mogli wziąć udział we wspólnej jeździe na rowerze, a także festynie dla dzieci bogatym w liczne atrakcje.

Kaszubskie wakacje w muzeum

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie rozpoczęło zapisy na wakacyjne zajęcia edukacyjne, które prowadzone będą w lipcu 2015 r. W programie między innymi zajęcia plastyczne, muzyczne i teatralne. Zapisy trwają do 1 lipca.

Zdolni z Pomorza

Konferencja podsumowująca realizację Programu Zdolni z Pomorza w roku szkolnym 2014/2015 odbyła się w czwartek 18 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim. Uroczystość połączona była z galą laureatów Konkursu Projektów oraz Ligi Zadaniowej. Podczas gali nagrodzeni uczniowie przedstawili zwycięskie projekty oraz odebrali nagrody. Łącznie wyróżnienia uzyskało 33 uczniów z terenu całego województwa.

Święto Morza – ostateczne odliczanie

Gdynia znowu wraca do korzeni i już trzeci raz organizuje Święto Morza po kilkudziesięcioletniej przerwie. Zarówno w okresie międzywojennym, tak jak i dzisiaj, obchody nadal przyciągają tłumy, nie tylko mieszkańców, ale i turystów. Oficjalne rozpoczęcie odbędzie się w sobotę, 20 czerwca 2015 r., salwą 21 wystrzałów z ORP Błyskawica.

Zostań sędzią Ironmana

Organizatorzy Herbalife Ironman 70.3 Gdynia rozpoczęli przyjmowanie zgłoszeń na sędziów, którzy przypilnują zawodników podczas sportowych zmagań. Wbrew pozorom, to nie jest proste zadanie, bo w triathlonie żelaznych ludzi – szczególnie podczas etapu jazdy na rowerze – obowiązują żelazne reguły, które łatwo złamać, nawet nieświadomie. Dlatego potrzebni są też twardzi, ale sprawiedliwi sędziowie. Zgłoszenia do kursu na sędziego można nadsyłać do 23 czerwca.

Test umiejętności ratowników

Ćwiczenia ratowników wodnych na granicy Gdańska i Sopotu odbędą się, w sobotę, 20 czerwca. Weźmie w nich udział kilka jednostek z województwa pomorskiego. Manewry mają służyć weryfikacji procedur, zasad koordynacji działań i doskonaleniu technik wykorzystywanych w celu zapewnienia bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą oraz do prowadzenia działań ratowniczych i akwenach morskich i plażach w zbliżającym się sezonie letnim.

Turniej piłkarski w Sopocie

Stowarzyszenie Kibiców Lechii Gdańsk Biało-Zielony Sopot, już po raz szósty, organizuje turniej dla dzieci i młodzieży im. Tadeusza Duffeka. Rozgrywki odbędą się na boisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sopocie, w sobotę, 20 czerwca.

Świętojański bieg nocny

Kolejny, trzeci już, bieg z cyklu PKO Grand Prix Gdyni odbędzie się z okazji święta ulicy Świętojańskiej w nocy z 19 na 20 czerwca. Zawodnicy, pokonując trasę 10 km, przemierzą najpiękniejsze miejsca miasta. Start biegu o godz. 23.59.

Ćwierćmaraton w Przodkowie

W ramach 3. edycji Kaszuby Biegają kolejne sportowe zmagania odbędą się w Przodkowie, w niedzielę 5 lipca 2015 r., start o godz. 15.00. Uczestnicy będą próbowali pobić rekord Kaszub we wspólnym bieganiu na dystansie 11,5 km. Organizatorzy zapewniają atrakcyjne nagrody. Po biegu biesiadowanie na pikniku rodzinnym.

O Puchar Bursztynowego Psa

W najbliższy weekend, 20-21 czerwca, w Gdyni-Kolibkach, już po raz drugi, zostaną rozegrane zawody agility. Wydarzenie to zostało objęte patronatem honorowym marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka.

Półmaraton Gdańsk

AmberExpo Półmaraton Gdańsk 2015 odbędzie się 25 października 2015 r. To już druga edycja tej biegowej imprezy.

Streetball Challenge

Kolejny sezon ulicznych rozgrywek koszykarskich wystartuje w przed Galerią Przymorze w Gdańsku, w sobotę, 20 czerwca. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Udział jest bezpłatny.

Biegi gdańskich dzielnic

Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska powraca w nowej, lepszej odsłonie. Mieszkańcy takich dzielnic Gdańska jak – Zaspa-Młyniec, Górny Wrzeszcz, Brętowo, Strzyża, Siedlce, Ujeścisko – Łostowice, Orunia – św. Wojciech – Lipce – już po raz 3. będą mogli rywalizować i walczyć o nagrody. To wydarzenie skierowane jest do wszystkich grup wiekowych, a udział w nim jest bezpłatny. Najbliższą okazję do zmagań będą mieli mieszkańcy Górnego Wrzeszcza w niedzielę, 21 czerwca. Zapisy już ruszyły.

Projekt Stypendialny – sprawozdanie

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego przypomina, że 26 czerwca 2015 r. upływa termin składania sprawozdań z realizacji Indywidualnego Programu Edukacyjnego Ucznia w roku 2015.

Młodzież do wymiany, czyli Dania w Wejherowie

„To był najfajniejszy tydzień w moim życiu", to zdanie powtarzane wielokrotnie w kręgu zamykającym międzynarodową wymianę młodzieży w Wejherowie. W dniach 29 maja-4 czerwca odbyła się w tam, już po raz drugi, międzynarodowa wymiana młodzieży w ramach współpracy Wejherowskiego Centrum Kultury z dwoma duńskimi partnerami, organizacją Arttrain oraz domem kultury CultHus.

Gdański Lang Team zakończony

W Gdańsku odbyły się kolarskie zmagania organizowane przez Czesława Langa. Na miano maratonu dla prawdziwych twardzieli zasługują uczestnicy Skandia Maraton Lang Team. Zaliczaną do klasyfikacji pucharu Polski edycję wygrał Wojciech Halejak, a koledzy z jego zespołu zajęli wszystkie miejsca na podium. W rywalizacji kobiet triumfowała Magdalena Sadłecka.

Nabór wniosków o przyznanie Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego

Rozpoczął się nabór Wniosków o przyznanie Stypendiów Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2015/2016 w ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży – mieszkańców województwa pomorskiego.

Konkurs na pracownię multimedialną

Mieszkańcy miejscowości do 40 tys. osób mogą wziąć udział w konkursie na multimedialną świetlicę i wsparcie dla społeczności lokalnej. Zgłoszenia do drugiej edycji programu pracownie Orange należy składać do 21 czerwca.

Muzyczne warsztaty dla dzieci

Niezwykłe zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 lat odbędą się w Kwidzynie, w sobotę, 13 czerwca, o godz. 11.00. Scena Lalkowa im. Jana Wilkowskiego zaprasza na Klasykę dla smyka.

Ludowo-sportowy piknik

Samorząd województwa pomorskiego, Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku oraz Kartuskie Centrum Kultury zapraszają na piknik Na ludowo i sportowo, który odbędzie się w niedzielę, 21 czerwca 2015 r., o godz. 13.00. W programie pikniku są: turniej sportowy, gry i zabawy dla dzieci, występy zespołów. Drużyny, do udziału w turnieju, można zgłaszać do 12 czerwca.

Sukces projektu Lekcje Przedsiębiorczości

Niemal 200 uczniów i w sumie 6 gdańskich szkół gimnazjalnych i liceów to wynik pierwszej, pilotażowej edycji projektu zgamifikowanych „Lekcji Przedsiębiorczości". 1 czerwca br. w Starterze odbył się finał programu dla gimnazjów, na którym uczniowie zaprezentowali 7 autorskich pomysłów odpowiadających na konkretne lokalne potrzeby.

Do Przerwy 0:1 – Wiosenna edycja w najbliższą sobotę!

Gdańska Fundacja Dobroczynności zaprasza w sobotę, 13 czerwca 2015 r. na boiska Przymorza i Zaspy na wiosenną edycję piłkarskiego turnieju „Do Przerwy 0:1". Impreza odbywa się pod honorowym patronatem marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka. UWAGA, ZMIANA MIEJSCA!!! Zapisy od godz. 9.00 oraz rozpoczęcie turnieju o godz. 10.00 odbędą się wyjątkowo na boisku Szkoły Podstawowej nr 80 przy ul. Opolskiej 9 w Gdańsku.