Aktualności

Turniej szachowy w Nowym Dworze Gdańskim

W Żuławskim Parku Historycznym w Nowym Dworze Gdańskim, w sobotę, 14 listopada 2015 r., odbędzie się turniej szachowy dla mieszkańców powiatu nowodworskiego. Organizatorami turnieju są koło szachowe w Żuławskim Parku Historycznym oraz Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim.

Zawody strzeleckie w Łebie

Zawody klasyfikacyjne do Mistrzostw Europy Baltic Cup 2015 odbędą się w Łebie, w dniach 6-8 listopada 2015 r. Organizatorami są Klub Strzelecki LOK Lider Amicus Lębork, Polski Związek Strzelectwa Sportowego oraz miasto Łeba.

Gdyński City Trail

Kolejny z etapów, jesiennej odsłony największego cyklu biegów w Polsce, City Trail on Tour odbędzie się w gdyńskim Małym Kacku, w niedzielę, 8 listopada 2015 r. Uczestnicy będą mieli do pokonania 5 km.

Puchar Pomorza w karate tradycyjnym

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego w Gdańsku zapraszają na VI Puchar Pomorza w Karate Tradycyjnym, który odbędzie się w Gdańsku, w sobotę, 7 listopada 2015 r.

Poślizgaj się w Gdyni

Zimowy klimat w środku pięknej, złotej jesieni można poczuć wybierając się na krytą ślizgawkę do Gdyni. Zabawa rusza we wtorek, 3 listopada 2015 r. Zakończenie sezonu nastąpi w niedzielę, 28 lutego 2016 r.

Śniadanie na miano rekordu Guinnessa

Uczniowie klas 0-3 z ponad 900 polskich szkół podstawowych ze 148 miejscowości, w piątek, 6 listopada 2015 r., przystąpią do drugiej próby pobicia rekordu Guinnessa w największej lekcji gotowania zdrowego śniadania. W województwie pomorskim do akcji Śniadanie Daje Moc przyłączyli się m.in. uczniowie wraz z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej nr 45 im Bohaterów Westerplatte w Gdańsku.

Wrak Race

Sportowa rywalizacja młodszych i trochę starszych pasjonatów motoryzacji odbędzie się w Kolibki Adventure Park w Gdyni, w dniach 7-8 listopada 2015 r. To propozycja dla mieszkańców Trójmiasta na niebanalne spędzenie czasu wolnego. Zapisy na 14. edycję Wrak Race ruszyły.

Kolejne zmagania w Jumpoff Hipodrom

Drugie eliminacje Pucharu JumpOff Hipodrom w ramach halowych zawodów regionalnych w skokach przez przeszkody rozgrywane będą się w Sopocie w dniach 7-8 listopada 2015 r. Łączna pula nagród wynosi 37 500 zł. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka. Wstęp – wolny.

Internetowa moc w Bytowie

Przeciwko cyfrowemu wykluczeniu skierowana jest ogólnopolska kampania Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji pn. „Niech Internetowa Moc Będzie z Tobą!". Spotkanie w Bytowie odbędzie się w piątek, 30 października 2015 r.

Przyszłość uczniów na talerzu

Jak przekonać najmłodszych do zdrowego odżywania? Najlepiej poprzez naukę połączoną z zabawą. Uczniowie z pomorskich szkół podstawowych i gimnazjalnych będą mieli szansę na udział w wyjątkowym konkursie reklam społecznych, w którym do wygrania jest ponad 200 zestawów nagród, w tym najnowocześniejszy sprzęt multimedialny. Organizatorzy na zgłoszenia czekają do poniedziałku, 23 listopada 2015 r.

Upiorny rajd

Wampiry, strzygi czy zombie to tylko niektóre z propozycji przebrania, które można wykorzystać biorąc udział w III Halloweenowym Rajdzie. Do Trójmiasta zawita niezwykła impreza, która odbędzie się w sobotę, 31 października 2015 r. Warunkiem udziału jest przebranie dla uczestników i auta.

Odkrywamy talenty na Pomorzu

Monika Guentzel, Laura Dziąba, Maria Westfal i Katarzyna Grobelna oraz Łukasz Chwieduk – to oni zwyciężyli w konkursie „Odkrywamy talenty na Pomorzu". Gala finałowa odbyła się 22 października w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Patronat nad wydarzeniem objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Szkoła dobrego żeglarstwa

Najnowszą inicjatywą Pomorskiego Związku Żeglarskiego jest Pomorska Szkoła Żeglarstwa i Edukacji Morskiej w Gdyni. Rozpoczęła działalność 21 października 2015 r. Uroczystego rozwiązania węzła żeglarskiego dokonali prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i dyrektor Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego Krzysztof Czopek.

Kawiarnia Naukowa zaprasza na spotkanie

Zbliża się na kolejne spotkanie Kawiarni Naukowej, realizowane w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Tym razem wykład pt. Losy polskich artystów po 1939 roku w ZSRR versus „... my zhdiom vas vo Lvovie", wszystkim ciekawym świata przedstawi prof. Marcelina Grabska z Uniwersytetu Gdańskiego. Wykład odbędzie się w czwartek, 29 października 2015 r., w Sopocie.

Szansa na dodatkowe wsparcie finansowe na sport dzieci i młodzieży

Minister sportu i turystyki Adam Korol oraz marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk spotkali się z młodymi sportowcami uprawiającymi lekkoatletykę. Podczas spotkania nastąpiło podpisanie listu intencyjnego o rozszerzeniu współpracy pomiędzy samorządem województwa pomorskiego i Ministerstwem Sportu i Turystyki w zakresie sportu dzieci i młodzieży.

Relacja z Grand Prix Trójmiasta na Karwinach

W Gdyni-Karwinach w niedzielę, 18 października 2015 r. odbył się pierwszy etap Grand Prix Trójmiasta. Mimo niesprzyjającej pogody, na starcie pojawiło się wielu biegaczy i kijkarzy, którzy z uśmiechem na twarzy i w zaciętej walce o najwyższe miejsca, pokonali 8 km.

Żuławski turniej szachowy

Nowostawskie Centrum Kultury i Biblioteki zaprasza do udziału w turnieju o puchar marszałka województwa pomorskiego, który odbędzie się w sobotę, 24 października 2015 r. Wstęp – wolny.

Szago w Osieku

Uczniowski Klub Sportowy Włóczykij z Osieka zaprasza do udziału w X imprezie na orientację. Szago odbędzie się w dniach 7-8 listopada 2015 r. Dla chętnych organizatorzy przygotowali trasy, dzienne i nocne, w formule pieszej i rowerowej.

Gala wybitnie uzdolnionych uczniów z Pomorza

Podczas poniedziałkowej Gali Stypendialnej marszałkowie Mieczysław Struk oraz Hanna Zych-Cisoń wręczyli wyróżnienia 50. stypendystom projektu „Pomorskie – dobry kurs na edukację. Program pomocy stypendialnej", a także 47. stypendystom marszałka w ramach „Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży – mieszkańców województwa pomorskiego".

Głosowanie na sportowe imprezy trwa

Gdyńskie Centrum Sportu zachęca do głosowania na gdyńskie imprezy sportowe, które rywalizują o tytuły najlepszych w Polsce w 2015 r. Na oba wydarzenia można głosować tylko raz dziennie.

Akademickie Targi Pracy Trójmiasto

W Gdańsku, 21 października 2015 r. odbędą się Akademickie Targi Pracy. To jedno z największych wydarzeń organizowanych przez biura karier największych pomorskich uczelni: Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej, Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Marynarki Wojennej oraz Akademii Morskiej w Gdyni.

Harpuś na Krakowcu

Kolejna z cyklu dzielnicowych imprez na orientację odbędzie się w niedzielę, 25 października 2015 r. Tym razem miłośnicy posługiwania się mapą i kompasem spotkają się w Gdańsku w dzielnicy Krakowiec-Górki Zachodnie.

Z Siódmiakiem po rekord Guinnessa

Fundacja Akademia Sportu zaprasza uczniów szkół podstawowych oraz pierwszych klas gimnazjów na kolejną edycję Artur Siódmiak Camp, która odbędzie się w Ergo Arenie, w środę, 21 października 2015 r. W programie pierwsza w Polsce próba ustanowienia rekordu Guinnessa w liczbie osób jednocześnie trenujących piłkę ręczną. Wstęp – wolny.

Arena Run

Ponad 1000 schodów, blisko 3,5 km tak zapowiada się nietypowy, gdyż ekstremalny bieg po stadionie w Gdańsku-Letnicy, który odbędzie się w sobotę, 7 listopada 2015 r. Arena Run jest pierwszym biegiem z przeszkodami po stadionie w Polsce, który łączy w sobie dwie popularne formy biegania ekstremalnego – biegi po schodach oraz biegi po torach przeszkód.

Gdyński Tydzień Walki z Cyberprzemocą

Dynamiczny rozwój nowych mediów, mediów społecznościowych i Internetu niesie za sobą poważne niebezpieczeństwa. Jednym z nich jest cyberprzemoc. Do 20 października 2015 r. trwa Gdyński Tydzień Walki z Cyberprzemocą, zorganizowany wspólnie ze Stowarzyszeniem In gremio i ośrodkiem psychologiczno-pedagogiczny Razem.

Relacja z finału Garmin MTB Series

W Redzie, w niedzielę, 11 października 2015 r., odbył się trzeci i ostatni etap wyścigu Garmin MTB Series. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Andrzej Kaiser.

Do Przerwy 0:1

Amatorskie drużyny, już po raz kolejny, będą mogły uczestniczyć w turnieju piłkarskim z cyklu Do Przerwy 0:1. Sportowe zmagania odbędą się na nowym stadionie, na gdańskiej Zaspie, w sobotę, 17 października 2015 r.

Gimnazjaliści startują w Gniewie

Rusza kolejna odsłona programu stypendialnego „Weber Start". Jesteś uczniem III klasy gimnazjum w Gniewie lub Opaleniu? Matematyka, fizyka, chemia, geografia lub biologia to twoja pasja? Jeśli tak nie czekaj – zgłoś swój udział!

Biegi młodych gdynian

To już ostatnia szansa na zdobycie punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Gdyni. Jeszcze wszystko może się zmienić. Na gdyńskich Karwinach, w niedzielę, 18 października 2015 r., rozpocznie się kolejny etap w biegach młodzieżowych.

Turniej tenisa amatorów

Rywalizacja sportowa oraz walka od pierwszej do ostatniej piłki, ale przede wszystkim dobra zabawa w przyjaznym gronie i miłej atmosferze tak zapowiada się cykl amatorskich turniejów tenisowy, które odbędą się na gdańskim Przymorzu. Pierwszy z nich wystartuje w sobotę, 17 października 2015 r.