Aktualności

Pomorski Festiwal Nauki

Politechnika Gdańska zaprasza wszystkich młodych odkrywców na prawdziwą gratkę dla pasjonatów nauki i techniki. Na Pomorskim Festiwalu Nauki, który potrwa od 17 do 22 maja 2016 r. znajdą oni całą masę ciekawostek, podczas prelekcji i warsztatów pogłębią wiedzę o otaczającym nas świecie, a podczas eksperymentów zobaczą w praktyczne zastosowanie zdobytych informacji.


Regaty o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego

Ponad 400 zawodników w siedemnastu klasach regatowych w dniach 20-22 maja oraz 27-29 maja 2016 r. rywalizować będzie podczas dwóch części Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego. Wydarzenie po raz pierwszy odbędzie się w Krynicy Morskiej na Zalewie Wiślanym. To wspólny projekt Polskiego Związku Żeglarskiego i miasta Krynica Morska.


2. Ogólnopolska Olimpiada Sportowa Seniorów – eliminacje regionalne

Gdyńskie Centrum Sportu zaprasza wszystkich zainteresowanych seniorów 55+ do udziału w olimpijskich eliminacjach 2. Ogólnopolskiej Olimpiady Sportowej Seniorów – You win. Zwycięzcy poszczególnych dyscyplin, wyłonieni w eliminacjach regionalnych, mają zapewniony udział w finale, który odbędzie się w Krakowie, 25 czerwca 2016 r.


Rowerowy Lang Team w Gdańsku

Wyjątkowy wyścig dla amatorów kolarstwa górskiego w ramach Skandia Maraton Lang Team odbędzie się w Gdańsku w sobotę, 21 maja 2016 r. Natomiast w niedzielę, 22 maja zostanie rozegrany – pierwszy w tym roku – szosowy wyścig z cyklu Colnago Lang Team Race.


O prawie na morzu w Kawiarni Naukowej

Nadszedł czas na kolejne spotkanie Kawiarni Naukowej, realizowane w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Tym razem wykład pod tytułem „Prawo na morzu" prof. Jerzy Młynarczyk z Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni. Wykład odbędzie się w czwartek, 19 maja 2016 r., w Sopocie.


Sezon żeglarski 2016 rozpoczęty

Ogólnopolski, pomorski i klubowy sezon żeglarski 2016 został oficjalnie otwarty w Gdyni, w sobotę, 14 maja. Pamiątkową tablicą uhonorowano również kpt. Zdzisława Pieńkawę. W uroczystości wziął udział m.in. marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk.


Harpuś na Ujeścisku

Kolejna z cyklu dzielnicowych imprez na orientację odbędzie się w niedzielę, 22 maja 2016 r. Tym razem miłośnicy posługiwania się mapą i kompasem spotkają się na Ujeścisku.


Mamo, tato! Do teatru!

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców lub opiekunów i z myślą o najmłodszych Gdański Teatr Szekspirowski organizuje warsztaty, które odbędą się 2 i 5 czerwca 2016 r. Podczas zajęć dzieciom zostanie zagwarantowana rozwijająca zabawa, a ich rodzice, nie martwiąc się o los pociech, będą mogli obejrzeć spektakl.


Konferencja „Między realnością a fantazją – o seksualności dziecięcej” – odwołana

Gdański Ośrodek Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży zaprasza na konferencje naukową „Między realnością a fantazją – o seksualności dziecięcej", która odbędzie 21 maja 2016 r. w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.


VIII Kaszubska Paraolimpiada w Luzinie

Organizowana już po raz ósmy Kaszubska Paraolimpiada odbędzie się na Hali Widowiskowo-Sportowej im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie, w niedzielę, 12 czerwca 2016 r. W programie zawodów: VII Charytatywny bieg – Skrzydło Anioła, VII Charytatywny marsz – Skrzydło Anioła, biegi dziecięce i młodzieżowe. Zapisy trwają.


Puchar Stolëma

KS Stolëm i GKS Cartusia Kartuzy zapraszają do udziału w wyścigu o XIV Puchar Stolema XC – IV Memoriał Witosława Labudy, który odbędzie się w Ostrzycach w sobotę, 21 maja 2016 r. Runda liczyć będzie 3,8 km i znajdą się na niej trzy podjazdy.


Kaszubski Idol 2016

Marzy Ci się wielka kariera? Chciałbyś spróbować swoich sił na prawdziwej scenie? A może zastanawiasz się jak brzmiałaby Twoja płyta? Aby się o tym przekonać wystarczy mieć ukończone 13 lat, dobrze śpiewać i przyjść na jeden castingów (16-20 maja 2016 r.) w ramach organizowanego przez Radio Kaszëbë konkursu „Kaszubski Idol 2016".


Las-kompas w Nowym Dworze Wejherowskim

Uczniowski Klub Sportowy Siódemka z Rumi po raz kolejny zaprasza na biegi i marsze z kompasem i mapką w ręku. Najbliższe spotkanie na orientację odbędzie się w Nowym Dworze Wejherowskim, w niedzielę, 15 maja 2016 r., o godz. 10.30.


Kwidzyńskie forum teatralne

Przegląd zespołów teatralnych, konkurs plastyczny „Sztuka w plakacie" oraz wystawa prac plastycznych podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego to tylko niektóre z atrakcji, które będą miały miejsce podczas Kwidzyńskiego Forum Teatralnego Placówek Kształcenia Specjalnego. Wydarzenie odbędzie się w Kinoteatrze, w dniach 18-19 maja 2016 r.


Dzień Dziecka w Swołowie

Muzeum Kultury Ludowej w Swołowie, oddział Muzeum Pomorza Środkowego w niedzielę, 29 maja 2016 r. zaprasza dzieci z rodzicami na zabawę do Swołowa. W programie: ludowe tańce i przyśpiewki, warsztaty rękodzielnicze, zabawy podwórkowe.


Festiwal gier planszowych

Wszystkich fanów gier planszowych zaciekawi kolejna edycja ogólnopolskiego święta gier bez prądu, czyli Festiwal Gramy. Jest to niepowtarzalna okazja dla wszystkich pasjonatów planszówek, osób poszukujących ciekawego sposobu na spędzenie czasu i rodzin z dziećmi, na poznanie nowych gier czy wzięcie udziału w turniejach. Dwunasta edycja tej imprezy odbędzie się w Gdynia Arena, 28 i 29 maja 2016 r.


Kierunek na karierę – konkurs dla studentów

Płatne praktyki, roczne stypendium i wreszcie gwarantowany etat w Grupie GPEC – wszystko to czeka na studentów Politechniki Gdańskiej, którzy wystartują w rozpoczynającym się właśnie konkursie „Kierunek Grupa GPEC". Zgłoszenia trwają do 30 maja 2017 r.


O graniu przed wiekami w Sopocie

Oddział Muzeum Archeologicznego w Gdańsku, Skansen Archeologiczny Grodzisko w Sopocie zaprasza na najnowszą wystawę „Gry planszowe – świadectwo cywilizacji", którą zwiedzać można już od 14 maja 2016 r.


Charytatywny benefis Bogusława Kaczmarka

Bogusław Kaczmarek, były piłkarz i trener Lechii Gdańsk, po raz kolejny organizuje benefis, z którego dochód przeznaczony będzie na rzecz podopiecznych Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza oraz Fundacji Pomorze Dzieciom. Na stadionie przy ul. Traugutta w Gdańsku w sobotę, 21 maja 2016 r. zmierzą się drużyny byłych podopiecznych Kaczmarka oraz Leo Beenhakkera. Wydarzenie patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Fundusze europejskie w Centrum Hewelianum

14 maja 2016 r. Centrum Hewelianum serdecznie zaprasza na rodzinną zabawę „Uśmiech fortuny", podczas której będzie można poszerzyć swoją wiedzę na temat Unii Europejskiej.


Jeździecki piknik i kaszubskie skarby w Runowie

Pełen atrakcji weekend będzie można spędzić w Runowie na Kaszubach od 27 do 29 maja 2016 r. W programie, m.in. Jeździeckie Mistrzostwa Kaszub oraz piknik rodzinny Skarby Kaszub, w którego składa wejdą: strefa kultury, strefa smakoszy, strefa wystawców i edukacji, artystyczna scena pikniku oraz wioska fantazji i sportu. Wstęp i korzystanie z atrakcji są bezpłatne. Zawody patronatem honorowym, objął marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk.


Rodzinny Bieg Gdańszczan

Tradycyjnie, podczas Święta Gdańska już po raz 11. odbędzie się Rodzinny bieg gdańszczan. Impreza będzie miał miejsce w sobotę, 28 maja 2016 r. Start i meta biegu będą zlokalizowane przy Targu Węglowym.


Sierakowicka’15

W ramach czwartej edycji cyklu Kaszuby biegają w Sierakowicach, w niedzielę, 22 maja 2016 r. odbędzie się kolejny bieg. Będzie to spotkanie pasjonatów biegania na dystansie 15 km. Wydarzenie patronatem honorowym objął marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk.


Obudź swój potencjał – rekrutacja

W ramach europejskiej inicjatywy programu „Gwarancje dla młodzieży", w punktach pośrednictwa pracy OHP w województwie pomorskim trwa rekrutacja do projektu „Obudź swój potencjał". Projekt skierowany jest do młodzieży w wieku od 18 do 24 lat, bezrobotnej, nieuczącej się, posiadającej kwalifikacje zawodowe niedopasowane do wymagań rynku pracy.


Mistrzostwa Europy w Kettlebell Lifting

W Gdyńskim Centrum Sportu w dniach 11-15 maja 2016 r. odbędą się Mistrzostwa Europy w Kettlebell Lifting. Weźmie w nim udział ponad 500 profesjonalnych zawodników z całej Europy, którzy zmierzą się z własną wytrzymałością i spróbują wywalczyć miejsca na prestiżowym podium.


Niedzielne spotkania z teatrem w Lęborku

Lęborskie Centrum Kultury Fregata zaprasza 15 maja 2016 r. na czwarte przedstawienie z cyklu „Niedzielne spotkania z teatrem". Teatr Gdynia Główna zaprezentuje w Stacji Kultura na dworcu PKP w Lęborku przedstawienie „Tymoteusz Rym-Cim-Cim".


IKM w maju dla dzieci

W maju na najmłodszych czeka w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku wiele wydarzeń: warsztaty architektoniczne, Dziecięcy Klub Filmowy, Festiwal Literatury dla Dzieci, poranek z książką, zajęcia z cyklu Akcja – Kreacja i muzyczne „Samograjki". W weekendy IKM zaprasza całe rodziny. Wstęp – wolny, obowiązują zapisy.


Cała Polska biega z mapą

W sobotę, 7 maja 2016 r., ok. 4 tys. osób, w 24 miastach w całym kraju, w województwie pomorskim – w Rumi, pobiegnie, po raz pierwszy w swoim życiu, na orientację. Zielony sport, tak często się go określa, to dyscyplina wciąż mało popularna w naszym kraju. Nie ulega wątpliwości, że to wyjątkowa forma biegania. Udział jest bezpłatny.


Trójmiejskie Targi Pracy na PG

Na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej, 9 i 10 maja 2016 r. po raz 19. odbędą się najpopularniejsze targi pracy na Pomorzu. W Trójmiejskich Targach Pracy weźmie udział 80 polskich i zagranicznych firm z branż: informatycznej, finansowej, marketingowej, telekomunikacyjnej, mechanicznej i chemicznej.


Akrobatyczny spacer na Darze Młodzieży

Niezwykły spacer połączony z akrobacjami oraz trickami po rozciągniętej taśmie technicznej zawieszonej między rejami statku 25 metrów nad ziemią – tak zapowiadają się Mistrzostwa Red Bull Slackship. Najlepsi na świecie slacklinerzy m.in. z Brazylii, Estonii, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Francji i Polski zaprezentują swoje umiejętności na największym polskim żaglowcu – Darze Młodzieży, w Gdyni, w niedzielę, 5 czerwca 2016 r. Wstęp jest wolny.