Aktualności

Mistrzostwa Polski w jeździe na wodzie w Gdańsku

7. edycja Dakine Polish Skimboarding Open 2016 odbędzie się przy plaży w Gdańsku-Jelitkowie, w dniach 5-6 sierpnia 2016 r. W sportowych zmaganiach polegających na jeździe na specjalnej desce wezmą udział zawodnicy z Ameryki i Europy.


Pomorskie szkoły w finale konkursu „30 laboratoriów na 30-lecie Adamedu”

8 szkół z województwa pomorskiego znalazło się w drugim etapie ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Adamed z okazji swojego 30-lecia. Nagrodą dla 30 zwycięskich placówek jest nowoczesne wyposażenie pracowni laboratoryjnych. O tym, gdzie trafi sprzęt, zadecyduje teraz Kapituła Konkursowa. Wyniki ogłoszone zostaną 30 września 2016 r.


Gdański turniej tenisowy

Centrum Tenisa Don Balon zaprasza na Lion's Bank Tennis Cup 2016. Na kortach AZS w Gdańsku, w dniach 21-24 lipca 2016 r., będzie można podziwiać zmagania amatorów podczas 2. edycji turnieju. Dla zwycięzców przewidziano nagrody pieniężne i rzeczowe oraz puchary. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. Dla widzów wstęp jest wolny.


Sierpniowy maraton w Gdańsku

VIII edycja sierpniowego maratonu im. Lecha Wałęsy odbędzie się w Gdańsku, w sobotę, 20 sierpnia 2016 r. Bieg ma wymiar historyczny, gdyż nawiązuje do wydarzeń Sierpnia '80. Wezmą w nim udział zawodnicy z całego świata. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Zapisy trwają do 17 sierpnia 2016 r., do godz. 23.59.


Zawody hydroodrzutowe w Gdyni

Wody w okolicach plaży w Gdyni staną się areną zmagań najlepszych europejskich akrobatów. Salta w tył i w przód, delfiny czy śruby kręcone z zawrotną prędkością, najwyższe wzniesienia i latanie nad powierzchnią wody to tylko niektóre z atrakcji, jakie będzie można obserwować podczas Flycup. Wydarzanie odbędzie się w weekend, 16 i 17 lipca 2016 r. Wstęp jest wolny.


Dziecięca szkoła ratownictwa w Gdańsku

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku zaprasza wszystkie dzieci do udziału w letniej szkole ratownictwa. Zajęcia odbywają się w każdą sobotę lipca i sierpnia, w godz. 10.30-11.30. W programie m.in. podstawowe techniki ratownictwa oraz udzielanie pierwszej pomocy.


Oblężenie Malborka 2016

Każdy, kto chce spróbować średniowiecznego życia, powinien stawić się w Malborku, gdzie na trzy dni, od 22 do 24 lipca 2016 r., będzie mógł przenieść się w czasie. Wojska króla Jagiełły zmierzają już do krzyżackiej twierdzy. Zakonnicy zwierają szeregi i umacniają warownie. W tym roku Oblężęnie Malborka odbędzie się po raz siedemnasty.


Bieg leśny w Gdańsku

W ramach drugiej edycji City Trail on Tour, w okolicach gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, odbędzie się bieg w lesie na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Chętni w czwartek, 21 lipca 2016 r. o godz. 19.00 będą mieli do pokonania dystans 5 km. Dodatkowo, dla dzieci i młodzieży przygotowano trasy od 300 m do 2 km.


Gdańskie warsztaty taneczne z Natalią Madejczyk

Studio Dance Avenue, w dniach 30-31 lipca 2016 r., zaprasza na warsztaty tańca współczesnego z Natalią Madejczyk „Rudą", choreografem programu „You Can Dance – Po prostu Tańcz". Zajęcia przeznaczone są zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych tancerzy.


Szlachta światową stolicą gry w kapele

Na gminnym stadionie sportowym im. Włodzimierza Kuchty w Szlachcie, w sobotę. 30 lipca, odbędą się XVII Mistrzostwa Świata na Kociewiu w Kapele. Na uczestników wydarzenia czekają różnorodne atrakcje m.in. występy artystyczne, parada motocyklistów, trening zumby, a smakosze będą mogli skosztować żurku. Zawody honorowym patronatem objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Rowerem po Powiślu i Kociewiu

2. Powiślańsko-Kociewski Rajd Rowerowy odbędzie się 23 i 24 lipca 2016 r. w dwa dni cykliści będą mieli do pokonania ponad 100 km.


Regaty pomeranek w Chałupach

Kaszubskie łodzie pod żaglami to wydarzenie, które odbędzie się w Chałupach już po raz 38. Wszyscy, którzy chcą poznać kulturę kaszubską, rzemiosło rybackie, a także spróbować wyśmienitej kuchni kaszubskiej będą mieli okazję do udziału w tej niezwyklej imprezie w niedzielę, 31 lipca 2016 r. Gwiazda wieczoru będzie Cleo. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym marszałka województwa pomorskiego, Mieczysława Struka.


Biegaj z Kaszubami w Lipuszu

W ramach czwartej edycji cyklu Kaszuby biegają w Lipuszu, w sobotę, 30 lipca 2016 r. odbędzie się kolejny bieg. Podczas IV Pętli Tuszowska Matka zawodnicy będą mieli do pokonania 11,5 km. Wydarzenie patronatem honorowym objął marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk.


Windsurfingowe mistrzostwa Europy w Sopocie

Sopocki Klub Żeglarski, w dniach 17-23 lipca 2016 r., organizuje mistrzostwa Europy klasy Techno293 i Techno 293 Plus. Wstęp jest wolny.


Trójmiejski maraton „Solidarności”

XXII Energa Maraton „Solidarności" odbędzie się w poniedziałek,15 sierpnia 2016 r. Trasa przebiegać będzie nieopodal trójmiejskich zabytków oraz historycznych miejsc związanych z Grudniem'70 i Sierpniem'80. Wezmą w nim udział zawodnicy z całego świata. Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 42,195 km. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne.


Wakacje 2016. Zajęcia z bronią dla dzieci i młodzieży w Kwidzynie

Urząd Miejski w Kwidzynie wraz ze Stowarzyszeniem Bezpieczny Kwidzyn oraz Zarządem Powiatowym Ligii Obrony Kraju zapraszają dzieci i młodzież na strzeleckie wakacje. Zajęcia odbywają się w każdą środę. Pierwsze z nich już 6 lipca 2016 r.


70-lecie Sopockiego Ośrodka Nauk Ekonomicznych

W Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego spotkało się ponad 400 absolwentów wydziałów ekonomicznych UG oraz uczelni ekonomicznych, których tradycje UG kontynuuje – Wyższej Szkoły Handlu Morskiego i Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Sopocie.


Joga na tarasie Wejherowskiego Centrum Kultury

Wszystkich, którzy przez ćwiczenia fizyczne i koncentrację chcą powrócić do równowagi wewnętrznej, wesprzeć swoje zdrowie i ciało oraz uzyskać spokój umysłu, WCK zaprasza na bezpłatne zajęcia jogi. W lipcu i sierpniu na tarasie Filharmonii Kaszubskiej z uczestnikami spotka się Sangmo Borysiewicz, instruktorka Wejherowskiego Centrum Kultury.


Po VII Regatach o Puchar Trzech Marszałków

Już po raz siódmy odbyły się Międzynarodowe Regaty o Puchar Trzech Marszałków. Od 30 czerwca do 3 lipca uczestników gościły mariny w Tolkmicku i we Fromborku. Regaty zostały podzielone na trzy wyścigi. Żeglarze rywalizowali na wodach polskiej części Zalewu Wiślanego, przy zmiennych warunkach pogodowych.


Regaty w Gdyni pod znakiem Volvo

10 dni żeglarskich zmagań, rywalizacja w pobliżu plaży, walka o prestiżowe trofea, udział znakomitych zawodników – to tylko niektóre z atrakcji, jakie towarzyszą 17. edycji regat Volvo Gdynia Sailing Days. Żeglarskie święto odbędzie się w Gdyni od 7 do 17 lipca 2016 r.


Bieg Westerplatte z historycznym przesłaniem

Tegoroczna edycja Biegu Westerplatte – najstarszego biegu ulicznego w Polsce na dystansie 10 km – odbędzie się w sobotę, 10 września 2016 r. Już po raz 54. upamiętni on uczestników kampanii wrześniowej z 1939 r. Organizatorzy przygotowali 3,5 tys. miejsc startowych. Dla zwycięzców przewidziano nagrody finansowe.


Wakacje 2016. Turnieje piłki plażowej w Gdańsku

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w każdą niedzielę zaprasza na 5. edycję turnieju plażowej piłki siatkowej Nikon Cup Gdańsk 2016, który odbywa się na plaży w Brzeźnie. Na zwycięzców czekają nagrody o łącznej wartości ponad 16 tys. zł, a dodatkowo najlepsza drużyna otrzyma również aparat cyfrowy marki Nikon. Udział jest bezpłatny. Kolejny turniej 10 lipca 2016 r.


Terenowa gra na orientację w Gdańsku

Bractwo Przygody Almanak zaprasza na miejską grę terenową Dominik, która odbędzie się w formie marszu lub biegu na orientację w Gdańsku, w niedzielę, 10 lipca 2016 r. Wydarzenie ma na celu propagowanie aktywnego spędzania czasu, poznawanie ciekawych miejsc miasta, wspólną zabawę na świeżym powietrzu oraz promowanie zawodów z mapą.


Mistrzostwa strongmanów na plaży

Przemysław Brzoza, Rafał Kobylarz, Robert Cyrwus, Mateusz Kieliszkowski czy Mateusz Baron to tylko niektóre z nazwisk słynnych polskich siłaczy, których będzie można podziwiać podczas Plażowych Mistrzostw Polski Strongmanów. Wydarzenie odbędzie się na stadionie letnim w Gdańsku-Brzeźnie, w sobotę, 16 lipca 2016 r.


Wyścigi konne na sopockim hipodromie

4 dni pasjonujących gonitw koni galopujących, pokonujących przeszkody oraz kłusujących czeka miłośników wyścigów konnych. Hipodrom Sopot zaprasza na serie wyścigów konnych, które odbędą się 16 i 17 lipca 2016 r. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne.


Mistrzostwa Europy w rugby w Gdyni

Najlepsze drużyny w olimpiskiej odmianie rugby zmierzą się podczas Grand Prix Series Rugby 7, który odbędzie się na stadionie miejskim w Gdyni, w weekend, 16 i 17 lipca 2016 r. W sportowych zmaganiach można będzie podziwiać reprezentantów: Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Portugalii, Hiszpanii, Rosji, Gruzji, Belgii, Włoch, Litwy i Polski.


Wakacje 2016 z Centrum Nauki Experyment

Centrum Nauki Experyment zaprasza w naukową podróż do świata interaktywnych przygód. W czasie tegorocznych wakacji mniejsi i więksi odkrywcy będą mieli dużo okazji do łączenia zabawy z nauką – sprawdź jakie niespodzianki czekają w gdyńskim laboratorium dla dzieci.


Wakacje 2016 z tańcem współczesnym i klasycznym w Gdańsku

4 dni i 3 godziny zajęć dziennie tak zapowiadają się taneczne warsztaty, które odbędą się w gdańskim Studio Dance Avenue od 4 do 7 lipca 2016 r. Wakacyjny tydzień z tańcem współczesnym i klasyką to intensywne zajęcia dla początkujących i zaawansowanych tancerzy. Zajęcia prowadzą świetni tancerze i doświadczeni pedagodzy. Dobra muzyka, emocje i dużo ruchu gwarantowane.


Międzynarodowe mistrzostwa w tenisie w Sopocie

Na sopockich kortach odbędą się 56. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów. 250 zawodników i zawodniczek z 26 państw weźmie udział w wydarzeniu, które odbędzie się w dniach 4-10 lipca 2016 r.


Wakacje 2016 – o Szekspirze w gdańskich bibliotekach

Korzystając z bogatej twórczości Wiliama Szekspira dla najmłodszych powstanie zaczarowany i lalkowy świat „Snu nocy letniej", młodzież odegra współczesną wersję „Romea i Julię", a dociekliwych od 9 do 99 lat zaciekawi wykład „Szekspir w Gdańsku". Wszystkie te wydarzenia odbywać się będą pod hasłem Szekspir na dzielni, który jest realizowany w filiach biblioteki od 4 lipca do 21 września 2016 r.