Aktualności

Twoje dziecko ma zdolności artystyczne? Ferie ze sztuką to propozycja Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej

Instalacje plastyczne, animacja poklatkowa czy rzeźba to tylko niektóre z zajęć, jakie na ferie zimowe przygotowano dla najmłodszych i nieco starszych uczniów ze Słupka i Ustki.

Ferie zimowe. Szaleństwo na stoku i na lodowisku. Jak się przygotować, żeby nie złapać kontuzji? [PORADNIK]

Ferie tuż, tuż… Nieważne czy wyjeżdżasz na narty, czy zjeżdżasz na sankach z górki w pobliżu domu, czy wreszcie wybierasz się po pracy na lodowisko, pamiętaj, aby zimą odpowiednio przygotować organizm do wysiłku. Przestrzegamy też przed nadmiernym ryzykiem.

Na narty za grosz? Tak! Zobacz ofertę kaszubskich wyciągów dla podróżujących koleją

W tym roku ponownie stoki narciarskie Wieżyca Kotlinka (Szymbark) i Wieżyca Koszałkowo organizują akcję Skipass za 1 grosz. Wystarczy wybrać się na narty koleją, a po podróży bilet na pociąg wymienić na zjazd ze stoku.

Jak działania wojenne wpływają na rozwój chirurgii? 107. spotkanie w Kawiarni Naukowej w Sopocie

Jakie są największe postępy w chirurgii urazowej, której źródłem są działania wojenne oraz osiągnięcia wybitnych lekarzy, pielęgniarek i strategów? Kto najbardziej przyczynił się do rozwoju chirurgii wojennej?

Jeśli nie narty, to może na łyżwy? Nie ryzykuj jazdy po zamarzniętym jeziorze! W ferie pomorskie lodowiska zapraszają nie tylko dzieci

Jeśli ślizgawka, to tylko na lodowisku. Zobacz, gdzie można bezpiecznie pojeździć na łyżwach i dobrze się bawić.

Nowa pływalnia na Stogach w Gdańsku. Jeszcze w tym roku basen powstanie także na Oruni

Gdańszczanie będą mogli korzystać z nowej pływalni, która otwiera się 26 stycznia 2018 roku na gdańskich Stogach. Trwają ostatnie prace porządkowe oraz szkolenie personelu. Pierwsi chętni będą mogli wypróbować basen ze wszystkimi atrakcjami już od godziny 16 w dniu otwarcia i przy okazji odebrać swoją kartę mieszkańca.

Zabawa na świeżym powietrzu dla fanów czytania map. Sprawdź swoje umiejętności, przekonaj się czy nie zgubisz się w terenie?

Chcesz aktywnie i przyjemnie spędzić niedzielne przedpołudnie i pozbyć się zbędnych kilogramów? Weź udział w rodzinnej imprezie na orientację w Brzeźnie już 28 stycznia 2018 r.

Najlepsi studenci z Pomorza nagrodzeni. Odebrali stypendia od marszałka województwa pomorskiego [GALERIA]

Najlepsi studenci z województwa pomorskiego odebrali wyróżnienie podczas uroczystej gali 24 stycznia 2018 roku. Nagrodzeni żacy kształcą się m.in. na Uniwersytecie Gdańskim, Akademii Morskiej w Gdyni, ale także na uniwersytetach w Toruniu czy w Olsztynie.

Żegluj z głową! Na konferencji dowiesz się, jak przygotować się do rejsu, jakie technologie wybrać i które akweny są bezpieczne dla wilków morskich

IV Żeglarska Konferencja Bezpieczeństwa odbędzie się w marcu w Gdyni. Udział jest bezpłatny, a zgłoszenia przyjmowane są do końca lutego.

Dla bobsleistów z Gdyni „niemożliwe nie istnieje”. Wystartują na zimowych igrzyskach olimpijskich

Na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich PyeongChang 2018 pojawią się zawodnicy z Trójmiasta. Reprezentantami Polski w bobslejach będą Krzysztof Tylkowski i Łukasz Miedzik – zawodnicy Wojskowego Klub Sportowego Flota Gdynia.

Święto babci i dziadka na sportowo. Dzień Aktywnego Seniora w Gdyńskim Centrum Sportu

22 stycznia 2018 roku w Gdyńskim Centrum Sportu odbędzie IV edycja Dnia Aktywnego Seniora. Będą zajęcia fitness, wykłady, trening i morska Familiada.

W magicznym świecie scenografii. Rodzinne zwiedzanie Teatru Szekspirowskiego

Pudełkowe scenografie, makieta, projektowanie oświetlenia – takie atrakcje czekają na chętnych, którzy wezmą udział w zwiedzaniu Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Doskonała zabawa dla całych rodzin w sobotę, 21 stycznia 2018 r. Obowiązują zapisy, a liczba miejsc ograniczona.

Fortepian, perkusja, kontrabas i wokal. Magiczna kraina tańców świata na Ołowiance

Muzyczne wydarzenie edukacyjne dla młodszych i trochę starszych uczniów to propozycja Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Koncerty oraz tańce z różnych zakątków świata odbędą się 15 i 16 stycznia 2018 r.

Hipodromika i zawody jeździeckie dla najmłodszych. Aktywny styczeń na sopockim Hipodromie

W styczniowe weekendy na Hipodromie w Sopocie miłośnicy jazdy konnej będą mogli się wykazać na krytej ujeżdżalni. 19 - 21 stycznia 2018 r. w trakcie Hipodromiki dorośli powalczą o nagrody w zawodach w skokach. Tydzień później, 26 - 28 stycznia, najmłodsi sprawdzą się podczas Ogólnopolskich Halowych Zawodów Jeździeckich Dzieci i Młodzieży.

Co wspólnego z Polską ma Ameryka Łacińska? Dowiesz się na spotkaniu w Muzeum Emigracji w Gdyni

Książkę o egzotycznej Ameryce Łacińskiej napisali naukowcy Uniwersytetu Gdańskiego. W sobotę, 13 stycznia 2017 r. o godz. 16.00 będzie można z nimi porozmawiać i dowiedzieć się więcej o Majach, Aztekach, o tym, jak Hiszpanie podbijali Amerykę i jak współcześnie żyją Latynosi.

Niedziela na biegowo. Czwarta edycja cyklu City Trail w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym

Leśna trasa, setki zmotywowanych młodszych i nieco starszych biegaczy, i dystans 5 km na ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w Gdyni. Kolejny bieg przełajowy w niedzielę, 14 stycznia 2018 r.

Dokarmiasz ptaki zimą? Dowiedz się, które z nich zostają w Polsce na zimne miesiące i jak im pomagać

Wykład „Kto z karmnika ziarno wyjada?" przybliży nam najczęściej spotykane w naszych karmnikach ptaki i podpowie, jak możemy pomóc im przetrwać zimę.

Skoki przez przeszkody na największej w Polsce krytej ujeżdżalni. W weekend kolejne eliminacje JumpOFF Hipodrom

W konkursie na sopockim hipodromie wystartuje około 150 zawodników. Przez dwa dni będą walczyć to nagrody i szlifować swoje umiejętności. Zawody można bezpłatnie oglądać 13 i 14 stycznia 2018 r.

Maszeruj lub biegaj – wybierz to, co lubisz. Weź udział w rodzinnej imprezie na orientację na Stogach

Umiesz czytać mapę? Wiesz, jak precyzyjnie nawigować w terenie i w miejskiej dżungli? Sprawdź swoje umiejętności na gdańskich Stogach w niedzielę, 14 stycznia 2018 r.

Znamy najlepszych Sportowców Pomorza. Plebiscyt „Dziennika Bałtyckiego” rozstrzygnięty

Irmina Mrózek-Gliszczyńska, Piotr Zeszutek i Angelika Cichocka to sportowcy roku 2017 na Pomorzu.

Twoje dziecko może zostać gwiazdą. Teatr Wybrzeże poszukuje młodych aktorek

Masz dziecko w wieku 7-10 lat, które umie tańczyć? Zgłoś je na casting do spektaklu „Portret damy" w reżyserii Eweliny Marciniak. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 10 stycznia 2018 r.

Kto zostanie Królem Baśkarzy? Dowiemy się podczas mistrzowskiego turnieju w Szemudzie

Turniej baśki, tradycyjnej kaszubskiej gry karcianej, zorganizowany zostanie w Szemudzie. Zwycięzca zdobędzie tytuł Króla Baśkarzy i królewski puchar. Zawody otworzą sezon rozgrywek w 2018 r. na Kaszubach i w Polsce.

Prawie 400 dzieci obejrzało „Dziadka do orzechów”. Najbardziej podobał im się taniec i szybko zmieniająca się scenografia [GALERIA]

„Jak oni tak szybko zmieniają dekoracje na scenie? To niemożliwe!" – zastanawiały się dzieci, które wzięły udział w spektaklu 5 stycznia 2018 r. w Operze Bałtyckiej. Dla większości z nich to pierwsza w życiu okazja, by zobaczyć balet i operę.

Boruc, Glik i Peszko na Amber Cup w Gdańsku. O puchary powalczą dziesięciolatkowie i piłkarskie gwiazdy

W weekend 6 i 7 stycznia 2018 roku w gdańskiej Ergo Arenie młodzi piłkarze z całej Polski oraz seniorzy powalczą o puchar rozgrywek Amber Cup. W 12 edycji turnieju wezmą udział drużyny z Ekstraklasy i 1 Ligii, m.in. Śląsk Wrocław czy Drutex-Bytovia Bytów. Po raz trzeci zwycięstwa będzie bronić Lechia Gdańsk.

Samorządowcy i Przyjaciele czy Oldboje Lechii Gdańsk? Kto strzeli pierwszą bramkę w 2018 roku.

Tradycyjne piłkarskie pożegnanie starego i powitanie nowego roku odbędzie się na boisku Gdańskiego Ośrodka Sportu

Laptop i tablet dla autorów najlepszych prac magisterskich o rynku pracy

Jak powinna wyglądać współpraca lekarzy i inżynierów przy projektowaniu urządzeń medycznych, społeczne ujęcie problemu bezrobocia i współpraca publicznych służb zatrudnienia, uczelni wyższych i pracodawców dla potrzeb rynku pracy województwa pomorskiego to wyróżnione prace magisterskie.

„Wyrażamy dezaprobatę dla działań MEN”. Rezolucja radnych w obronie nauki języka kaszubskiego

Od 1 stycznia 2018 r. Ministerstwo Edukacji Narodowej ograniczy subwencję oświatową na naukę języka kaszubskiego. Zmianom sprzeciwiają się radni województwa pomorskiego.

Stypendia dla najlepszych studentów. O jakie pieniądze starali się pomorscy żacy

Zarząd Województwa Pomorskiego przyznał stypendia 38 najlepszym studentom z Pomorza. Wyróżnieni kształcą się m.in. na Uniwersytecie Gdańskim, Akademii Morskiej w Gdyni, ale także na uniwersytetach w Toruniu czy w Olsztynie.

Święto najlepszych uczniów województwa pomorskiego. Marszałek wręczył stypendia w wysokości ponad 2,5 mln zł

Stypendia za specjalne osiągnięcia naukowe i sportowe otrzymało aż 904 uczniów. Filharmonia Bałtycka pękała w szwach. Na galę stypendialną przyjechali nie tylko wyróżnieni uczniowie, ale także ich rodzice i wychowawcy. W szczególny sposób zostało wyróżnionych sześciu uczniów za wybitne osiągnięcia międzynarodowe

Zagrało 69 mikołajowych drużyn. Mikołajkowy turniej „Do przerwy 0:1”

To był rekordowy turniej. Na ostatnim w 2017 roku turnieju dzikich drużyn uczestniczyło ponad 600 zawodników.