Aktualności

Czy można bawić się myślami? Warsztaty filozoficzne dla dzieci w IKM

Masz dziecko w wieku 6-9 lat? Chcesz, aby dowiedziało się, czym jest miasto. Zapisz je na bezpłatne warsztaty. Limit miejsc wynosi 15. Pierwsze spotkanie w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku odbędzie się 29 września, a kolejne 6 i 13 października 2018 r.

Na Uniwersytecie Gdańskim nie będzie w tym roku etnofilologii kaszubskiej. Zabrakło chętnych

Do trzeciego września trwała dodatkowa rekrutacja na etnofilologię kaszubską. Zabrakło czterech osób, żeby otworzyć kierunek. Po dodatkowej rekrutacji na studia zapisało się 21 osób.

O niebieskim i zielonym rozwoju na międzynarodowej konferencji w Gdańsku. Bałtycka współpraca na najwyższym poziomie

Mieszkańcy państw bałtyckich spotkają się na konferencji Baltic Sea States Subregional Cooperation. Będą rozmawiać o solidarności, międzynarodowej współpracy oraz rozwoju morskiej i ekologicznej gospodarki. W specjalnej sesji weźmie też udział młodzież z różnych krajów, która zaangażowana jest w projekt „Bardzo wspólny świat".

Dzieci z Domu Korczaka miały niezwykłe wakacje. Wszystko dzięki darczyńcom, wolontariuszom i sponsorom

Podopieczni Domu im. J. Korczaka Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Gdańsku latem byli w Zakopanem, Krakowie i Grudziądzu. Zwiedzali też najbliższą okolicę, m.in.: Wyspę Sobieszewską, gdańskie zoo i Europejskie Centrum Solidarności. A tuż przed końcem wakacji dzieci dostały nowy samochód.

Ponad 200 tysięcy złotych na stypendia dla sportowców z Pomorza. Nabór wniosków trwa do połowy października

Stypendia marszałka województwa pomorskiego dla najlepszych sportowców z Pomorza przyznawane będą w czterech kategoriach: młodzieżowiec, junior, junior młodszy oraz sportowcy niepełnosprawni w wieku do 25 lat. Wnioski można składać do 15 października 2018 r.

Szkoły i nauczyciele potrzebują wolności. Badania kondycji zawodowej pomorskich nauczycieli

Jak uczniowie wyobrażają sobie idealnego nauczyciela? Czego od szkoły oczekują rodzice? I wreszcie – jaki jest współczesny wychowawca? Samorząd województwa pomorskiego przeprowadził pierwsze tego typu badania w Polsce.

Jaka jest kondycja pomorskiego nauczyciela? Takiego badania w Polsce jeszcze nie było [TRANSMISJA DEBATY]

W badaniu wzięło udział ponad 27 tys. osób. O pomorskich nauczycielach wypowiadali się uczniowie, rodzice i sami nauczyciele. To pierwsze tego typu przekrojowe badanie w kraju. Wstępne wyniki poznamy podczas specjalnego panelu dyskusyjnego, 5 września 2018 r. Wśród ekspertów będą m.in. byli ministrowie edukacji narodowej Katarzyna Hall i prof. dr hab. inż. Edmund Wittbrodt oraz prof. dr hab. Dorota Klus-Stańska i prof. dr hab. Cezary Obracht-Prondzyński. Spotkanie poprowadzi dr hab. Michał Federowicz z Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk.

Przedwojenne piosenki, pieśni patriotyczne i poranki muzyczne dla dzieci. Wyjątkowy festiwal muzyczny w Sopocie

W programie Międzynarodowego Festiwalu „Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn" znajdzie się osiem różnorodnych koncertów, 4-dniowy kurs mistrzowski dla śpiewaków oraz specjalne zajęcia muzyczne dla dzieci i młodzieży. 19. edycja festiwalu odbędzie się w dniach 9-23 września 2018 r.

Pierwszy dzwonek zabrzmiał w Metropolitalnej Szkole w Kowalach. To jedyna tego typu placówka w Polsce

Od tego roku szkolnego uczniowie z gminy Kolbudy, Pruszcz Gdański i południowych dzielnic Gdańska mogą uczęszczać do nowo wybudowanej szkoły. Metropolitalna Szkoła w Kowalach to placówka, która powstała dzięki porozumieniu trzech samorządów.

Blok operacyjny, kilkanaście klinik i hala sportowa. Otwarcie Centrum Medycyny Nieinwazyjnej i Centrum Sportu w Gdańsku

Uroczyste otwarcie pierwszego etapu budowy Centrum Medycyny Nieinwazyjnej (CMN) w Gdańsku odbyło się 31 sierpnia 2018 r. Nowoczesna klinika powstała na terenie Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Pierwsi pacjenci z nowego szpitala skorzystają już w październiku tego roku.

Akademia Morska w Gdyni staje się Uniwersytetem Morskim. To prestiżowa zmiana dla uczelni i miasta

Dzięki tej zmianie tak duże miasto, jakim jest Gdynia, zyska pierwszy uniwersytet. Jednocześnie Uniwersytet Morski będzie jedyną tego typu uczelnią w Polsce. Zmiana nastąpi 1 września 2018 r.

Dom Marynarza Szwedzkiego w Gdyni zamienia się w Konsulat Kultury. Powstało nowe miejsce spotkań

W dzień otwarcia 24 sierpnia 2018 r. będzie okazja, by zwiedzić budynek i zobaczyć instalację multimedialną oraz akcję performatywną muzyki elektronicznej w wykonaniu chóru oraz orkiestry. Przez cały weekend będzie można uczestniczyć w debatach i pokazach, a specjalny program rodzinny zaplanowano na niedzielę.

Archiwum wiadomości