Aktualności

Wysłuchaj baśni dla dzieci i dorosłych w Teatrze w Oknie

Sztuka opowiadania baśni jest jedną z najstarszych, przypisanych człowiekowi zdolności. Wskrzeszając baśnie, klechdy, szepty, plotki i przypowieści z całego świata Łowcy Słów, Grupa Opowiadaczy zaprasza w egzotyczne podróże ze słowem do Teatru w Oknie 26 i 27 listopada 2016 r. Baśnie opowiedzą dla dzieci i dorosłych w ramach cyklu Muzobajanie.


Rodzinne zwiedzanie Szekspirowskiego

Pragniesz przybliżyć dziecku kulturę? A może lubisz nowoczesną architekturę i chcesz pokazać ją synowi lub córce? Gdański Teatr Szekspirowski, raz w miesiącu, zaprasza na rodzinne zwiedzanie. Tematem najbliższego spaceru, który odbędzie się w niedzielę, 27 listopada 2016 r., będą sceny teatralne z przełomu XVI i XVII w. Obowiązują zapisy, a ilość miejsc jest ograniczona.


Pomorskie mistrzostwa w kolarstwie przełajowym

Finałowa runda Gdańskiego Touru Bikerów, stanowiąca jednocześnie Otwarte Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego w kolarstwie przełajowym, odbędzie się w Gdańsku, niedzielę, 13 listopada 2016 r. Zawody wyłonią mistrzów okręgu.


Gdyński maraton na orientację

Pomorski Okręgowy Związek Biathlonu zaprasza na XVI Gdyński Maraton na Orientację pt. Spiros, który odbędzie się w dniach 18-19 listopada 2016 r. W piątek wieczorem, 18 listopada na trasy 25 i 42 km wyruszą piechurzy, którzy zmagać się będą z pagórkowatym terenem Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego po zmroku. Zaś w sobotę od rana, 19 listopada swoich spróbują sił rowerzyści na dystansach 20 i 50 km.


Jesienne treningi MTB

Każdy, kto chce doskonalić swój warsztat kolarski pod okiem fachowców, powinien zarezerwować czas w niedziele. Treningi MTB to jedna z pozycji programu Aktywuj się w Gdańsku, skierowana do tych, którzy zaczynają przygodę z kolarstwem, chcą aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, poznać nowe ścieżki w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym oraz podstawy jazdy na rowerze od strony technicznej. Zajęcia prowadzą utytułowani zawodnicy – Bartosz i Robert Banachowie.


Stanowisko Pomorskiej Rady Oświatowej w sprawie planowanych zmianach w systemie edukacji

Pomorska Rada Oświatowa, pod przewodnictwem Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego, podczas posiedzenia 3 listopada 2016 r. przyjęła stanowisko dotyczące proponowanych zmian w systemie oświaty. Publikujemy je poniżej.


Gdyńskie lodowisko już otwarte

Zimowy klimat w środku pięknej, złotej jesieni można poczuć wybierając się na sztuczne lodowisko w Gdyni. Zakończenie sezonu nastąpi 28 lutego 2017 r.


Pomorska Rada Oświatowa o planowanych zmianach w edukacji

3 listopada br. o godz. 10.00 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbędzie 3. Posiedzenie Pomorskiej Rady Oświatowej poświęcone w całości planowanym oraz wprowadzonym zmianom w systemie oświaty.


Kulinarne inspiracje ze szkolnej ławki

Rusza druga edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Lubella inspiruje i edukuje". Uczniowie w jego trakcie poznają zasady prawidłowego odżywiania i przygotowywania posiłków, których podstawą są produkty zbożowe. Ponadto, będą mogli wziąć udział w konkursie z nagrodami. Zgłoszenia trwają do 5 grudnia 2016 r.


Wędkarskie zawody w Łebie

Zawody o puchar burmistrza Łeby z cyklu grand prix Polski w wędkarstwie morskim z łodzi dryfujących na przynęty sztuczne odbędą się w piątek i sobotę, 4 i 5 listopada 2016 r.


Bajkowa biblioteka

Z myślą o najmłodszych czytelnikach Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku przygotowała cykl spotkań, podczas których będą czytane bajki. Spotkania dla dzieci w wieku 4-6 lat odbywają się w każdy drugi wtorek miesiąca. Najbliższe odbędzie się we wtorek, 8 listopada 2016 r. w filii przy ul. Podkarpacka 1.


Wojownicy na gdańskiej plaży

Finał tegorocznego cyklu biegów zadaniowych Warriors Run odbędzie się na plaży w Gdańsku-Brzeźnie 11 listopada 2016 r. Jest to doskonała okazja, aby pod okiem weteranów misji w Afganistanie i Iraku oraz żołnierzy GROM, zakończyć cykl i uczcić Święto Niepodległości.