Aktualności

Biblioteka zaprasza na warsztaty dla maluchów

Ćwiczenia paluszków – zadania manualne, ćwiczenia dla buziek – elementy ćwiczeń logopedycznych, ćwiczenia całego ciała i umysłu – zadania teatralne – to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowała dla najmłodszych filia Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku przy ul. Pilotów 3. Spotkania poprowadzi Urszula Pagór. Udział w zajęciach jest bezpłatny.


Mikołaje wystartują w Sopocie

Mróz czy śnieg nie są starsze, jeśli masz otwarte serce i chcesz pomagać. Każdy, kto ceni dobrą zabawę i miłą atmosferę, może wziąć udział w IV Biegu Mikołajów i tym samym wesprzeć Fundację Hospicyjną im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza. Wydarzenie na dystansie 10 km wystartuje na sopockim hipodromie w niedzielę, 4 grudnia 2016 r.


Łosie orientują się w Sopocie

Las i noc zawsze tworzą aurę, która sprzyja wszelkim dziwnym i tajemniczym zdarzeniom… Przestraszeni? Alternatywna impreza na orientację Łoś odbędzie się w sobotę, 19 listopada 2016 r. To coś więcej niż spacer z mapą po lesie… to coś więcej niż spotkanie turystyczne… to coś więcej niż nocna gra z zagadkami… to coś więcej niż myślisz – przyjdź i przekonaj się sam. Pieszo, na rowerze, samotnie lub w grupie – zapisy trwają.


Papierowe warsztaty dla dzieci i młodzieży

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku zaprasza na zajęcia artystyczne dla starszych dzieci i młodzieży. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się jak z papieru filigranowego – quillingu lub krepiny stworzyć zakładki do książek, biżuterię czy dekoracje na ścianę. Najbliższe papierowe inspiracje odbędą się we wtorek, 15 listopada 2016 r.


Rytmiczne atrakcje z Heweliuszem

Myślicie o stworzeniu własnego instrumentu? Chcielibyście rozłożyć dźwięk na czynniki pierwsze? A może zastanawiacie się jak to jest „ubrać się w muzykę?". Jeśli tak, to koniecznie wybierzcie się na długi weekend (11-13 listopada 2016 r.) pod hasłem „W rytmie atrakcji", przygotowany przez gdańskie Centrum Hewelianum.


Nauczyciel Pomorza 2016 uczy w Słupsku

Piotr Sikorski, nauczyciel geografii w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku, został zwycięzcą organizowanego przez marszałka województwa pomorskiego konkursu „Nauczyciel Pomorza Roku 2016". Tytuł ten marszałek Mieczysław Struk przyznał po raz pierwszy podczas V Forum Pomorskiej Edukacji, które odbyło się 9 listopada 2016 r. w Gdańsku.


Pierwsze takie święto nauki

Nadszedł czas na nowe święto w kalendarzu naukowym – oto wielkimi krokami nadchodzi Międzynarodowy Dzień Centrów i Muzeów Nauki, który po raz pierwszy obchodzony będzie 10 listopada 2016 r. Z tej okazji gdyńskie Centrum Nauki Experyment zaprasza do wspólnej naukowej zabawy.


V Forum Pomorskiej Edukacji

„My – Obywatele. Pomorski Model Edukacji Obywatelskiej" to hasło V Forum Pomorskiej Edukacji. 9 listopada 2016 r. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku uczestnicy dyskutują o tak cenionych na Pomorzu wartościach uniwersalnych: regionalności, wielokulturowości i obywatelstwie. Również podczas forum marszałek Mieczysław Struk podpisze ze wszystkimi powiatami umowy o wartości 362 mln zł na projekty wsparcia szkolnictwa zawodowego w regionie. Na koniec spotkania po raz pierwszy w historii samorządu przyznany zostanie tytuł Nauczyciela Pomorza.


Pływanie, bieganie i jazda na rowerze w Stężycy

Morderczy wyścig z czasem i własnymi słabościami, a także duża dawka adrenaliny tak w wielkim skrócie można opisać Garmin Iron Triathlon 2017. Uczestnicy mają do wyboru jeden z dwóch dystansów: 1/4 Ironmana (950 m pływania, 45 km jazdy na rowerze, 10,55 km biegania) lub o połowę krótszy 1/8 Ironmana. Czwarty etap odbędzie się w Stężycy,w niedzielę, 2 lipca 2017 r. Zapisy ruszyły.


Warsztaty nordic walking w Alternatorze

Chcesz zacząć uprawiać sport? Marzysz o szczupłej sylwetce? Może pragniesz poprawić kondycję? Odpowiedzią na wszystkie te potrzeby są warsztaty nordic walkingu, które odbędą się w gdańskim Alternatorze sobotę, 26 listopada 2016 r. Zajęcia poprowadzi instruktorka Joanna Rogowska. Wstęp – wolny.


Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Ludomira Mączkę

Na południowym falochronie basenu żeglarskiego im. Mariusza Zaruskiego w Gdyni w czwartek, 10 listopada 2016 r. zostanie odsłonięta tablica poświęcona Ludomirowi Mączce, geologowi, podróżnikowi i żeglarzowi, który na jachcie Maria opłynął świat.


Nocny rajd na orientację w Lubocinie

Lubocino, w gminie Krokowa, w nocy z 26 na 27 listopada 2016 r. stanie się areną zmagań miłośników imprez na orientacje, którzy lubią ekstremalne doznania. Chętni będą mogli przemierzyć trasę pieszo (15 lub 20 km) lub na rowerach (50 km). Rajd skierowany jest do osób, które pragną spróbować swoich sił w nocnych imprezach na orientację, jak i dla doświadczonych zawodników, dla których dzienne imprezy nie są wystarczające.