Aktualności

Zaplanuj karierę i znajdź ciekawą pracę. Akademickie Targi Pracy w Gdańsku

Podczas Akademickich Targów Pracy 23 października 2018 r. w Gdańsku będzie okazja, by poznać przyszłego pracodawcę, najbardziej atrakcyjne oferty zatrudnienia, staży oraz praktyk. Przygotowano także specjalne warsztaty i liczne konkursy dla uczestników.

Małgorzata Klasa Nauczycielką Pomorza 2018. Uroczysta gala w Teatrze Muzycznym w Gdyni [ZDJĘCIA]

Jest nauczycielką rachunkowości finansowej w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach. Realizowała wiele projektów dla uczniów i zachęca ich do udziału w kampaniach ogólnopolskich. Jest laureatką licznych nagród i wyróżnień. Małgorzata Klasa z Kartuz została Nauczycielką Pomorza 2018.

Wolność to narodowy skarb. Konkurs Pomorskie Drogi do Niepodległej rozstrzygnięty [WYNIKI]

W Teatrze Muzycznym w Gdyni, 19 października 2018 r. odbył się finał konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wojewódzki etap zmagań wygrała prezentacja uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. Wiktoria Augustyn, Patrycja Groch i Kaja Willich przedstawiły postać Franciszka Leona Kręckiego. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Kwidzyna, a trzecie z Wejherowa.

Nawet 4-latki popełniają samobójstwa. Jak pomóc dziecku z zaburzeniami psychicznymi?

Co trzeci młody człowiek ma problemy emocjonalne, a co dziesiąty wymaga leczenia. Jak na tym tle wypadają młodzi Pomorzanie? Nawet najmłodsze dzieci popełniają samobójstwa. O problemach dzieci i młodzieży dyskutowano podczas konferencji Zdrowy Pomorzanin

Filmy, debaty z twórcami i specjalne pokazy dla dzieci. Definicje wolności według All About Freedom Festival

Tegoroczny All About Freedom Festival to szesnaście filmów w dziewięć dni, koncerty, debaty, spotkania z twórcami oraz nowość – poranne projekcje filmów dla dzieci. Wszystko skupione wokół tematu wolności tłumaczonej językiem najwyższej filmowej próby. Do zobaczenia i posłuchania między 20 a 28 października 2018 r. w Gdańsku.

Tu będą się kształcić przyszłe kadry przemysłu energetycznego. Otwarcie nowego budynku Chemii na Politechnice Gdańskiej

Lepsze warunki kształcenia i kompetencje niezbędne na technologicznym rynku pracy. Powstał też nowy kierunek studiów II stopnia o profilu praktycznym. To wszystko w rozbudowanym budynku "C" Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej.

Najlepsze życzenia dla nauczycieli – 14 października obchodzą swoje święto

Na Pomorzu mamy prawie 40 tys. nauczycieli, łącznie z nauczycielami akademickimi. Kobiet jest w zawodzie trzykrotnie więcej niż mężczyzn, a najwięcej, bo aż 38,3 proc. z nich pracuje w szkołach podstawowych. Urząd Statystyczny w Gdańsku, z okazji przypadającego 14 października święta Edukacji Narodowej, opublikował specjalne zestawienie.

Masz zdolności manualne, weź udział w konkursie i zaprojektuj karmnik. Zgłoszenia do 30 października

Instytut Kultury Miejskiej zaprasza uczniów klas 4-6 szkół podstawowych do zaprojektowania nietypowych karmników. Konkurs ma dwa etapy, a nagrodą jest udział w wystawie prezentującej wykonany przedmiot.

Niezwykłe lekcje przedsiębiorczości i spotkania z liderami pomorskiego biznesu dla uczniów szkół średnich z całego regionu

Jak działa giełda? Czym są fundusze inwestycyjne? Dla kilku tysięcy uczniów lekcje przedsiębiorczości to nie tylko nudna teoria, ale przede wszystkim spotkania ze światowymi korporacjami i najważniejszymi firmami na Pomorzu. Skorzysta z tego około 4 tysięcy uczniów.

Poznali smak żeglarskiej przygody. W dziewiętnastu rejsach wzięło udział ponad 500 uczniów [POMORZE NA MORZE]

Akacja Pomorze na Morze trwała tydzień. Uczniowie pomorskich szkół pływali po Zatoce Gdańskiej na legendarnym pokładzie „Zawiszy Czarnego". Samodzielnie stawiali i zwijali żagle, myli pokład i pomagali kapitanowi w cumowaniu. Była też okazja do zwiedzania jednostki i poznania jej historii.

Ponad 700 godzin warsztatów, zajęć edukacyjnych i szkoleń. Skończyła się piąta edycja Targów Czas na Młodzież

Targi i warsztaty Czas na Młodzież to największe wydarzenie edukacyjne w Polsce. W tegorocznej edycji wzięło udział prawie 11 tys. uczniów z 36 gdańskich szkół podstawowych i liceów. Młodzież skorzystała z licznych szkoleń i warsztatów edukacyjnych, artystycznych, rozwojowych oraz ratowniczych.

„To dobre miejsce do nauki”. Prawie 3 tys. studentów z zagranicy kształci się na pomorskich uczelniach

Study in Pomorskie to program, który przyciąga na Pomorze młode talenty. Z roku na rok jest ich coraz więcej. Specjalnie dla nich 27 września 2018 r. w hali widowiskowo-sportowej Ergo Arena została zorganizowana integracyjna impreza.

Archiwum wiadomości