Aktualności

Zamknij oczy i poczuj więcej w Centrum Nauki Experyment

Czy twoja skóra jest w stanie odróżniać dźwięki? Potrafisz zobaczyć obraz tylko za pomocą zapachu i faktury? Czy rozpoznasz rysunki, jakie kreśli powietrze? Czy wiesz, jak za pomocą kilku kropek narysować tysiące znaków i z jednego kształtu ułożyć różne cienie? Daj się zaskoczyć możliwościami swoich zmysłów. Centrum Nauki Experyment do końca lutego 2015 będzie gościć wyjątkową wystawę „Poczuj Sztukę".

Międzynarodowy Dzień Animacji 2014

W dniach 24-26 października w Gdańsku odbędzie po raz trzeci Globalny Festiwal Filmów Animowanych „13. Międzynarodowego Dnia Animacji" – ogólnoświatowa impreza obchodzona w tym samym czasie na wszystkich kontynentach. Na gdańskie obchody święta składać będą się projekcje pełnometrażowych filmów animowanych, krótkich metraży z całego świata, wystawa oraz osobne pasmo filmowe i warsztaty z animacji klasycznej dla dzieci.

„Umiem pomóc” – program dla szkół

„Umiem pomóc" to innowacyjna akcja edukacyjna realizowana przez Akademię Ratownictwa LUX MED. Jej celem jest zapoznanie uczniów szkół średnich z zasadami udzielania pierwszej pomocy, a przede wszystkim praktyczna nauka, jak ratować ludzkie życie.

Jak to drzewiej bywało, czyli „Gdańska Samorządność – wczoraj i dziś”

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, Stowarzyszenie Rajców Gdańskich oraz prezydent miasta Gdańska zapraszają na konferencję naukową „Gdańska Samorządność – wczoraj i dziś", która odbędzie się 24 października 2014 r.

Europejski program stażowy dla nauczycieli

Jakość edukacji i modernizacja szkolnictwa zawodowego to jedno z większych wyzwań zapisanych w Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020. W ramach rocznego planu realizacji Regionalnego Programu Strategicznego Aktywni Pomorzanie na rok 2014 w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku przygotowana została informację o dostępnym międzynarodowym programie stażowym z zakresu nowoczesnych form poradnictwa zawodowego dla nauczycieli.

Kampania społeczna Przejrzyj Chłoniaka

Rozpoczęła się emisja kampanii społecznej Przejrzyj Chłoniaka, opracowanej przez laureatki 7. edycji Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży Mam Haka na Raka. Projekt został wybrany spośród kilkudziesięciu koncepcji kampanii, dotyczących profilaktyki onkologicznej dedykowanych tym razem nowotworom układu chłonnego – chłoniakom. Już niebawem zwycięską kampanię gdańskich uczennic zobaczy cała Polska.

Wspólny język Polaków – konferencja naukowa

Jakie jest stanowisko Kościoła wobec bioetyki i orientalnych ruchów religijnych? Jakie są współczesne wzorce kobiecości i męskości, i jak zmieniły się one po roku ‘89? Między innymi takie tematy zostaną poruszone na Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „W poszukiwaniu wspólnego języka. Obraz Polaków po przemianach społeczno- kulturowych", która odbędzie się w sobotę, 20 września 2014 r., na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego.

Bajkowy Festyn Rodzinny Kaszubskie Bajania

Rynek w Kościerzynie, 21 września 2014 r. zamieni się w wielkie bajkowisko. Na najmłodszych i tych trochę starszych czeka mnóstwo atrakcji. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Strzecha.

Experyment świętuje rok w nowej siedzibie

Gdyńskie Centrum Nauki Experyment zaprasza wszystkich miłośników odkryć bez względu na wiek, na świętowanie pierwszego roku w nowej siedzibie. Warsztaty, zajęcia, odkrycia i szalone zabawy trwać będą przez cały weekend, 6-7 września 2014 r.

Żeglarze zapraszają do zabawy

Ośrodek terapii, edukacji i aktywizacji sportowej w Sopocie w imieniu Fundacji Sport na Zdrowie zaprasza Dzieci niepełnosprawne z województwa pomorskiego Na imprezę żeglarską „Żeglarze Dzieciom", która odbędzie się 12 września 2014 r. w sopockim Klubie Żeglarskim.

Stypendia marszałka dla zdolnych uczniów

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie stypendiów marszałka województwa pomorskiego na rok szkolny 2014/2015 w ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży – mieszkańców województwa pomorskiego.

Pożegnanie wakacji w Centrum Hewelianum

Piknikowanie w przebraniu i udział w konkursie na najlepszą stylizację, zabawy teatralno-plastyczne z samym Ambrożym Kleksem oraz ostatnia okazja, by odbyć historyczny spacer po Górze Gradowej i poznać jej tajemnice – to propozycje Centrum Hewelianum na weekend 30-31 sierpnia 2014 r.

Archiwum wiadomości