Aktualności

Maszeruj z kijkami po Gdyni

Jesień to czas dla fanów marszów z kijkami. Jeśli zależy Ci na poprawieniu kondycji i jesteś mieszkańcem: Działek Leśnych, Grabówka, Witomina, Leśniczówki lub Radiostacji, weź kijki w dłonie maszeruj. Najbliższy spacer nordic walking w sobotę, 10 grudnia 2016 r.

.

Do przerwy 0:1 na Traugutta

Zimowa edycja sportowych zmagań amatorskich drużyn piłkarskich z cyklu Do przerwy 0:1 odbędzie się w wyjątkowej scenerii dawnego stadionu Lechii Gdańsk w sobotę, 3 grudnia 2016 r. W rywalizacji będą uczestniczyć sześcioosobowe zespoły. Wydarzenie honorowym patronatem objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Ludzie listy piszą… w słusznej sprawie

Lokalna Grupa Amnesty International Tczew zaprasza na kolejną edycję Maratonu Pisania Listów w obronie więźniów sumienia. Wydarzenie odbywa się co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. W tym roku wszyscy chętni będą mogli włączyć się do akcji przez dwa dni, 11 i 11 grudnia 2016 r., w Fabryce Sztuk.


Mikołajki w Łebie

Burmistrz Łeby zaprasza dzieci do udziału w biegu mikołajkowym oraz wspólnego ubierania choinki. Wydarzenia odbędą się w sobotę, 3 grudnia 2016 r. Udział w nich jest bezpłatny.


Żeglarskie święto w Kartuzach

Kartuzy w sobotę, 3 grudnia 2016 r., staną się żeglarską stolicą regionu. Pomorska Gala Żeglarska i Święto Żeglarstwa to dwa ważne wydarzenia, które odbędą się tego dnia. Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego objął patronatem honorowym te imprezy. Wstęp – wolny.


Nocny marsz na orientację, czyli harce prezesa

Pomorski Klub Orientacji Harpagan, już po raz 22., zaprasza na nocny marsz na orientację, który odbędzie się na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Z piątku na sobotę, 16/17 grudnia 2016 r. w Gdańsku-Oliwie będą miały miejsce Harce prezesa.


Nabór do gdyńskiej sekcji kick-boxingu

Klub Sportowy Maximus rozpoczął nabór do gdyńskiej sekcji kick-boxingu. Zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 odbywają się w poniedziałki, w godz. 17.00-18.00, wtorki i czwartki w godz. 18.00-19.00. Zajęcia dla młodzieży od 13 lat – grupa początkująca i zawodnicza: odbywają się w poniedziałki, w godz. 17.00-18.00, wtorki i czwartki, w godz. 19.00-20.00.


Elektroniczny nabór wniosków przez Witkac.pl – spotkanie informacyjne

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych na bezpłatne szkolenie pt.„Otwarte konkursy ofert – elektroniczny nabór wniosków konkursowych". Odbędzie się ono w środę, 7 grudnia 2016 r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Konieczna wcześniejsza rejestracja.


Przeżyj trening z komandosami

Żołnierze sił specjalnych Jednostki Wojskowej Formoza biorą udział w działaniach morskich, dywersji, działaniach na tyłach wroga i zwiadowczych. Mimo dużej ilości zajęć, zaangażowali się w kampanię Odważni Wygrywają. W jej ramach poprowadzą trening na plaży w Babich Dołach. w sobotę, 26 listopada, o godz. 11.00


Orientuj się w Kiełpinku

Bractwo Przygody Almanak zaprasza na kolejną w tym roku edycję Trójmiejskich Gier Parkowych, która odbędzie się w Kiełpinku (PKM Jasień), w niedzielę, 4 grudnia przygodą poszukiwania skarbów.


Skoki koni przez przeszkody na hipodromie

W ramach IV rundy eliminacji jesienno-zimowego cyklu JumpOff Hipodrom od 25 do 27 listopada 2016 r. potrwa Halowy Puchar Sopotu Totalizatora Sportowego. W zawodach weźmie udział ponad 200 par z całej Polski, a także zawodnicy z Litwy. Pula nagród wynosi 25 tys. zł.


Weekend z robotami, czyli Ping i Pong zapraszają

Ważą 5,4 kg, mają prawie 60 centymetrów wysokości i poczucie humoru, którego można im pozazdrościć. Do tego potrafią tańczyć, odgadywać, co jest na obrazkach, chociaż zamiast mózgu mają procesor – roboty Ping i Pong czekają na wszystkich w gdańskim Centrum Hewelianum 26 i 27 listopada 2016 r.