Aktualności

ELEKTROkooperacje dla kreatywnych

W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni spotkają się ludzie zajmujący się szeroko rozumianym tworzeniem. Pierwsze z cyklu warsztaty odbędą się w sobotę, 14 lutego 2015 r. Warsztaty są otwarte i nieodpłatne.

Ferie w sopockim Grodzisku

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku Oddział „Grodzisko w Sopocie" zaprasza wszystkich małych poszukiwaczy przygód do udziału w zimowych zajęciach edukacyjnych, które odbędą się w terminie 10-13 lutego 2015 r.

Zimowa nuda w Kwidzynie

Scena Lalkowa im. Jana Wilkowskiego w Kwidzynie zaprasza podczas ferii 2015 młodzież na warsztaty teatralne. Uczestnicy, nie używając słów spróbują za pomocą wyobraźni, ruchu i gestu ogrywać przestrzeń sceniczną. Natomiast międzypokoleniowy Klub PatrzWork zaprasza ciekawych świata i ludzi, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności, lubią kreatywne zajęcia, lub szukają miejsca do spędzenia czasu w miłej, swobodnej atmosferze przy kawie i herbacie.

Lęborskie ferie 2015

Lęborskie ferie 2015 zapowiadają się ciekawie i aktywnie. Dzieci i młodzież mogą wybierać między cyklem zawodów sportowych przygotowanych przez Centrum Sportu i Rekreacji, zajęciami w bibliotece i seansami w kinie Fregata.

Anemiczne oceany, czyli kolejne spotkanie w Kawiarni Naukowej

Zbliża się na kolejne spotkanie Kawiarni Naukowej, realizowane w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Tym razem wykład pod tytułem „Anemia oceanów - rola żelaza w ekosystemie morskim" wszystkim ciekawym świata przybliży prof. Alicja Kosakowska z Instytutu Oceanologii PAN w Sopocie. Wykład odbędzie się w czwartek, 29 stycznia 2015 r., w Sopocie.

Wyszukane ferie z Medialabem Gdańsk

W jaki sposób spędzić ferie w mieście? Wyszukany! Działający przy Instytucie Kultury Miejskiej Medialab Gdańsk zaprasza dzieci i młodzież w wieku 13-18 lat na cykl warsztatów związanych z twórczym wykorzystaniem utworów domeny publicznej: kreatywnego pisania, projektowania graficznego i przedsiębiorczości. Wyszukane Ferie są częścią projektu Miasto: szukam!, realizowanego w ramach programu Fundacji Orange. Zajęcia odbywać się będą od 5 do 13 lutego 2015 r. w godz. 10.00-15.00 w Instytucie Kultury Miejskiej i w Muzeum Narodowym w Gdańsku.

Sportowe ferie w Gdańsku

Nawet zimą warto skorzystać z aktywnego wypoczynku. Od 2 do 15 lutego 2015 r. będą trwać ferie w województwie pomorskim. Z myślą o najmłodszych i trochę starszych Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku przygotował wiele atrakcji. Pływanie, hokej podwodny, judo dla najmłodszych, tenis ziemny, kometka, ratownictwo, żeglarstwo – wszystko w ciekawej formie treningów i warsztatów. Większość z zajęć jest bezpłatna.

Ferie 2015 w Muzeum Narodowym

Spędź ferie zimowe 2015 w Muzeum Narodowym w Gdańsku! Oferta dla dzieci w różnym wieku została przygotowana przez oddziały Sztuki Dawnej, Sztuki Nowoczesnej oraz Etnografii. Z pewnością każdy znajdzie dla siebie interesujące zajęcia.

O chemii, środowisku i nanotechnologii

W Gdańsku, w dniach 15-17 kwietnia 2015 r. odbędzie się International Science Conference. Chemistry, Environment and Nanotechnology. Poland 2015. Spotkanie jest odpowiedzią na potrzebę promowania i upowszechniania pracy młodych naukowców z całego świata. Integracja i wymiana doświadczeń wśród międzynarodowej społeczności studenckiej oraz doktoranckiej przyczyni się do rozwoju oraz pogłębienia wiedzy z zakresu nauk chemicznych oraz ochrony środowiska.

Karnawałowo i urodzinowo dla dzieciaków

Kończący się powoli karnawał, ale przede wszystkim zbliżające się 89. urodziny Gdyni są świetnym pretekstem do zorganizowania imprezy dla dzieci. W sobotę, 31 stycznia 2015 r., w hali Gdynia Arena, odbędzie się wielki bal „W zaczarowanym świecie Śpiącej Królewny i dzielnego Królewicza". Konieczna wcześniejsza rejestracja uczestników.

Inauguracja Roku Matematyki na Pomorzu

Jak pokazać, że matematyka, która jest wokół nas, może być… ciekawa i łatwa? Dzisiaj marszałkowie Mieczysław Struk i Krzysztof Trawicki, wraz z rektorami trzech uczelni: prof. Tadeuszem Sucharskim, Prorektorem ds. Nauki Akademii Pomorskiej w Słupsku, prof. Henrykiem Krawczykiem z Politechniki Gdańskiej i prof. Bernardem Lammkiem z Uniwersytetu Gdańskiego, zainaugurowali Rok Matematyki.

VI Targi Ofert Edukacyjnych w Gdyni

Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni wraz z Fundacją Gospodarczą zapraszają 22 stycznia 2015 r. na VI Targi Ofert Edukacyjnych, organizowane w ramach projektu Laboratorium Edukacji. W Morskim Instytucie Rybackim w Gdyni będzie można m.in. zapoznać się z ofertą szkół policealnych i wyższych, kursów i szkoleń oraz wziąć udział w bezpłatnych warsztatach.

Archiwum wiadomości