Aktualności

Zimowe wakacje i ich atrakcje

Muzyczne podróże, odwiedziny w Dolinie Muminków, zabawa z clownami i przygoda na planie filmowym – takie atrakcje czekają na dzieci i młodzież w tczewskim Centrum Kultury i Sztuki od 2 do 13 lutego 2015 r.

Zobaczyć na nowo Kaszuby – warsztaty dla dorosłych

Nadbałtycki Centrum Kultury zaprasza dużych i małych miłośników kaszubskich krajobrazów w sobotę, 13 grudnia 2014 r., na spotkanie warsztatowe „Zobaczyć na Nowo Kaszuby".

Zielone Mikołajki w Hewelianum

Przed nami jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku, 6 grudnia – mikołajki! Na nadchodzące święto czekają jednak nie tylko dzieci, ale także i dorośli. Niepowtarzalna atmosfera, światełka, ozdoby choinkowe, prezenty, słodycze, ale przed wszystkim wspólnie spędzony czas i rodzinna zabawa – to wszystko sprawia, że zbliżające się dni są zupełnie wyjątkowe! A jakie będą tegoroczne Mikołajki? W Centrum Hewelianum na pewno w kolorze zielonym!

Lista stypendystów marszałka województwa pomorskiego 2014/2015 – studenci

Informujemy, iż w dniu 2 grudnia 2014 r. Uchwałą Zarząd Województwa Pomorskiego przyznał 30 studentom Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego na rok akademicki 2014/2015.

Lista stypendystów marszałka województwa pomorskiego 2014/2015 – uczniowie

Informujemy, iż w dniu 2 grudnia 2014 r. Zarząd Województwa Pomorskiego przyznał 82 uczniom Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2014/2015.

Turniej Archimemo w gdyńskim muzeum

Muzeum Miasta Gdyni we współpracy z fundacją Centrum Architektury stworzyło niezwykłą grę, której rola zasadza się na wspieraniu edukacji architektonicznej poprzez zabawę. Pierwszy turniej gry Archimemo odbędzie się w piątek, 5 grudnia 2014 r.

Warsztaty z robotyki dla najmłodszych

Medialab Gdańsk zaprasza na rodzinne warsztaty z robotyki – dwa bloki warsztatowe, skierowane zarówno do bardzo małych, jak i trochę starszych pasjonatów tworzenia robotów. Od 21 do 23 listopada 2014 r. przygotowano twórcze zabawy dzieci w wieku 6-9 lat, a w weekend 29-30 listopada – dla starszych od 10 do 12 lat. Zajęcia są bezpłatne, obowiązują zapisy.

Świetlik zaprasza po raz ósmy – przyrodniczy konkurs dla dzieci

Od 1 listopada 2014 r. ruszyły zapisy do VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik. Organizatorem projektu już po raz trzeci jest Fundacja Akademia Młodych Odkrywców. Finałowy Test Konkursowy odbędzie się 17 marca 2015 r. w siedzibie każdej zgłoszonej szkoły.

Interaktywne warsztaty dla nauczycieli fizyki!

Centrum Hewelianum zaprasza nauczycieli fizyki szkół ponadgimnazjalnych na dydaktyczne warsztaty „Nowoczesne metody kształcenia w zakresie nauk ścisłych: uczenie się przez działanie przy wykorzystaniu interaktywnych stanowisk dydaktycznych", które odbędą się w piątek, 28 listopada 2014 r.

Spotkanie mistrzów kaszubskiej ortografii

Zastanawiasz się, jak dobrze potrafisz pisać w języku kaszubskim? Możesz sprawdzić swoje umiejętności podczas 13. edycji Dyktanda Języka Kaszubskiego! W Luzinie, 8 listopada 2014 r. odbędzie się sprawdzian znajomości pisowni kaszubszczyzny za pomocą tekstów Stanisława Jankego i Alojzego Nagla.

Wykłady dla małego i dużego naukowca

Centrum Nauki Experyment w Gdyni oraz Polska Akademia Dzieci zapraszają na zimowy semestr wykładów Małego i Dużego Naukowca. Już w najbliższy piątek, 24 października 2014 r., rozpocznie się niecodzienna, edukacyjna przygoda dla małych naukowców.

Zamknij oczy i poczuj więcej w Centrum Nauki Experyment

Czy twoja skóra jest w stanie odróżniać dźwięki? Potrafisz zobaczyć obraz tylko za pomocą zapachu i faktury? Czy rozpoznasz rysunki, jakie kreśli powietrze? Czy wiesz, jak za pomocą kilku kropek narysować tysiące znaków i z jednego kształtu ułożyć różne cienie? Daj się zaskoczyć możliwościami swoich zmysłów. Centrum Nauki Experyment do końca lutego 2015 będzie gościć wyjątkową wystawę „Poczuj Sztukę".

Archiwum wiadomości