Aktualności

Rozgrzewka przed maturą, czyli policzmy to jeszcze raz

Do egzaminów dojrzałości jeszcze trochę czasu, ale na przypomnienie sobie materiału zawsze warto znaleźć trochę czasu. Dlatego właśnie Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni, zaprasza wszystkich maturzystów do udziału w intensywnym kursie powtórkowym z matematyki, który odbędzie się w dniach 29-30 kwietnia 2015 r. Zapisy trwają.

„Indeksy Neptuna” wsparciem dla lokalnych, młodych talentów

Rusza I edycja programu „Indeksy Neptuna", projektu Galerii Neptun, który ma na celu wsparcie rozwoju młodych uzdolnionych mieszkańców powiatu starogardzkiego. Do 15 kwietnia 2015 r., organizacje pozarządowe, instytucje publiczne czy wspólnoty projektowe mogą aplikować o wsparcie dla młodych talentów w wysokości 2 tysięcy zł.

Z muzyką do serca maluszka

Marzec to początek astronomicznej wiosny, której powiew poczuć można także w ofercie kulturalnej Trójmiasta. Filharmonia Bałtycka im. F. Chopina w Gdańsku od marca zaprasza na koncerty dedykowane mamom i ich pociechom do lat 3. W niedzielę, 22 marca 2015 r. w zaczarowany świat dźwięków zabierze je Królewska Orkiestra Salonowa.

Historie zapisane na taśmie – projekt edukacyjny dla szkół

Gdańska Fundacja Oświatowa oraz Gdańskie Liceum Autonomiczne zapraszają szkoły ponadgimnazjalne z Trójmiasta do udziału w projekcie filmowym „Opowiedz ich historię". Przedsięwzięcie, które potrwa do 30 kwietnia 2016 r., dotyczy wielokulturowego oblicza Gdańska, a jego celem jest zwrócenie uwagi na obecność różnych narodowości oraz refleksja nad tym, kim byli i są gdańszczanie.

Kuchnia z ikrą

Wspólny projekt, przygotowany przez Stowarzyszenie Północnokaszubska Lokalna Grupa Rybacka oraz Lokalną Grupę Rybacką Kaszuby, został nagrodzony podczas konferencji „Sailing Towards 2020" w Brukseli. Projekt „Kuchnia z ikrą" zdobył uznanie organizatorów i uczestników wydarzenia oraz otrzymał „Nagrodę Najlepszego Projektu".

Pomorska Noc Matematyki

Pomorska Noc Matematyki, która poprzedza przypadający 14 marca Dzień Liczby π, będzie miała miejsce w nocy z 13 na 14 marca 2015 r. Liczne atrakcje przygotowały trójmiejskie uczelnie: w harmonogramie Uniwersytetu Gdańskiego znalazły się m.in. gra miejska „Dzień z życia matematyka", wykłady, warsztaty i mecz matematyczny, Akademia Pomorska w Słupsku proponuje konkursy z nagrodami oraz prezentacje wierszy poświęconych liczbie π, a Politechnika Gdańska organizuje nocowanie w szkołach, wykłady i projekcje filmów o matematyce.

Rozgrywki pasjonatów

Pierwsze w tym roku Szyfry Malarskie odbędą się w sobotę, 14 marca 2015 r. Tym razem poświęcone będą pasjonatom kolekcjonowania. Na spotkanie zaprasza Scena Lalkowa im. Jana Wilkowskiego w Kwidzynie.

Marek Kamiński na szlaku wartości

Ponad 4 tysiące kilometrów, około 100 dni, tyle samo spotkań i pytań o najważniejsze w życiu wartości. Marek Kamiński 16 marca 2015 roku wyruszył w pieszą podróż z Kaliningradu do Santiago de Compostela. Przemierzy Szlak św. Jakuba, znany potocznie jako Camino, po to, by inspirować i skłonić do refleksji.

Tczewskie recytacje

Twoją pasją są występy na scenie? Uwielbiasz recytować czy śpiewać? Jeśli tak, to weź udział 60. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie zachęca uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe do udziału w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 24 marca 2015 r.

Tczewskie animacje

Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie zaprasza na warsztaty animacji dla dzieci i młodzieży. Zajęcia prowadzić będą doświadczeni instruktorzy – Robert Turło i Dawid Klein. Pierwsze spotkanie 17 marca 2015 r. o godz. 17.00.

Dni Kariery w Gdańsku

Większość studentów obawia się, jak potoczą się ich losy po studiach. Organizacja AIESEC stawia czoła temu problemowi i od ponad 20 lat organizuje Dni Kariery®, czyli targi pracy, praktyk i staży, które pomagają młodym w rozpoczęciu ścieżki zawodowej. Tegoroczna edycja w Gdańsku odbędzie się 19 marca 2015 r.

Warsztaty w chojnickim muzeum

Muzeum Historyczno-Etnograficzne im. J. Rydzkowskiego w Chojnicach zaprasza do udziału w warsztatach plastycznych dla dzieci i młodzieży. Najbliższe zajęcia z cyklu Zanim nadejdzie Wielkanoc odbędą się w Bramie Człuchowskiej, 11 marca 2015 r., od godz. 9.00.

Archiwum wiadomości