Aktualności

Mowy bronią się same, czyli konkurs krasomówczy mów prawniczych

We wtorek, 21 kwietnia 2015 r. w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni po raz pierwszy na Pomorzu odbędzie się Konkurs Krasomówczy Mów Prawniczych. O miano najlepszego mówcy walczyć będą studenci oraz uczniowie szkół średnich z Pomorza.

Kawiarnia Naukowa BFN zaprasza

Zbliża się na kolejne spotkanie Kawiarni Naukowej, realizowane w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Tym razem wykład pod tytułem „Dlaczego grunt się zbroi?" wszystkim ciekawym świata przedstawi prof. Marek Kulczykowski z Instytutu Budownictwa Wodnego PAN w Gdańsku. Wykład odbędzie się w czwartek, 25 kwietnia 2015 r., w Sopocie.

Średniowieczny komiks, czyli rysownicy do wykopów

Skansen archeologiczny „Grodzisko w Sopocie" zaprasza do udziału w konkursie na wykonanie komiksu, którego akcja rozgrywać ma się w przestrzeni wczesnośredniowiecznego grodu. Konkurs związany jest z przygotowywaną na maj tego roku wystawą „Kajko i Kokosz – komiksowa archeologia". Zgłoszenia prac przyjmowane są do 19 kwietnia 2015 r.

Słone mapy 3D – warsztaty dla dzieci

W nadchodzący weekend, 11 i 12 kwietnia 2015 r., Centrum Hewelianum zaprasza do zabawy w tworzenie własnych, trójwymiarowych map – z soli! Podczas warsztatów każdy z uczestników będzie miał możliwość stworzenia fantazyjnych form ukształtowania terenu.

O chorobach cywilizacyjnych u dzieci

O roli aktywności fizycznej w zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym u dzieci rozmawiać będą uczestnicy konferencji, która odbędzie się 17 kwietnia 2015 r. w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Rejestracja trwa do 15 kwietnia. Konferencję patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Dzień otwarty dla przyszłych wilków morskich i nie tylko

Wciąż zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego kierunku studiów? Nie wiesz, która uczelnia wyższa jest dla Ciebie najlepsza? Przyjdź w piątek, 10 kwietnia 2015 r., na Dzień Otwarty Akademii Morskiej w Gdyni – może akurat tam dokonasz wyboru spośród 7 kierunków studiów i 34 specjalności.

Project Management, czyli młodzi w biznesie – konferencja naukowa

Studenckie Koło Naukowe UG „Strateg" zaprasza studentów oraz absolwentów na kolejną edycję konferencji „Project Management". Wszystkiego na temat skutecznego zarządzania projektami będzie można dowiedzieć się w środę i czwartek, 22 i 23 kwietnia 2015 r. W programie prelekcje specjalistów, warsztaty tematyczne, konsultacje i konkursy.

Podaj dłoń i wygraj bilety

Stowarzyszenie Teatralne Ingenium zachęca wszystkich uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie społecznym „Podaj dłoń". Organizatorzy przekonują, że naprawdę nie trzeba wiele, by dla wielu świat stanie się piękniejszy. Do wygrania bilety dla całej klasy na musical „Blask". Zgłoszenia przesyłać można do 19 kwietnia 2015 r.

Obcy w Bałtyku, czyli Kawiarnia Naukowa BFN zaprasza

Zbliża się na kolejne spotkanie Kawiarni Naukowej, realizowane w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Tym razem wykład pod tytułem „Gatunki obce w Morzu Bałtyckim – zagrożeniem czy szansą?" wszystkim ciekawym świata przedstawi prof. Anna Szaniawska z Uniwersytetu Gdańskiego. Wykład odbędzie się w czwartek, 26 marca 2015 r., w Sopocie.

Bez matematyki kariery nie zrobisz

Czwarte seminarium „Bez matematyki kariery nie zrobisz. Efekty wsparcia EFS w rozwijaniu kompetencji kluczowych w województwie pomorskim", stanowiące kontynuację spotkań organizowanych na Politechnice Gdańskiej od 2006 r., zaplanowano 26 i 27 marca 2015 r. To jedno z kluczowych wydarzeń ogłoszonego przez samorząd województwa pomorskiego Roku Matematyki na Pomorzu. W uroczystej inauguracji, 26 marca o godz. 9.00 w auli PG w gmachu głównym udział weźmie wicemarszałek Krzysztof Trawicki.

Chiny – państwo od środka

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku wraz z uczniami pomorskich szkół, VII LO i Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7, zapraszają na kolejne warsztaty akademickie z serii Cogito Ergo Sum, tym razem pod tytułem „Chiny – Państwo środka świata?". Warsztaty i prelekcje prowadzone przez specjalistów w dziedzinie sinologii, odbędą się w poniedziałek i wtorek, 30 i 31 marca 2015 r. Zgłoszenia przyjmowane są do 25 marca. Patronat honorowy marszałka województwa pomorskiego, Mieczysława Struka.

Tydzień Dobrych Uczynków

Zrobić dobry uczynek wcale nie jest tak trudno. Od 23 do 29 marca 2015 r. trwa w całej Polsce Tydzień Dobrych Uczynków. Jego celem jest promocja bezinteresownych, altruistycznych działań podejmowanych na rzecz środowiska lokalnego. Każdy dobry uczynek zostanie zarejestrowany na Mapie Produkcji Dobra. A więc do dzieła! Pokażmy, że Pomorskie ma wielkie serce!

Archiwum wiadomości