Aktualności

Roczna karta wstępu do Hewelianum dla gdańszczan

Centrum Hewelianum wprowadza „Kartę Gdańskiego Odkrywcy" dedykowaną mieszkańcom miasta. Dzięki niej gdańszczanie będą mogli odkrywać naukowe ciekawostki i korzystać ze wszystkich uroków malowniczo położonego Centrum Hewelianum bez ograniczeń.


Zapisz się do biegów górskich

TriCity Trail wystartuje już po raz trzeci. Bieg górski odbędzie się na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w niedzielę, 9 lipca 2017 r. Nowością tej edycji będzie dystans okołomaratoński. Zapisy ruszyły.


Mikołajki w Gdyni Arenie

Wyjątkowo sportowe mikołajki pod hasłem Rusz się, Elfie!, odbędą się w Gdynia Arenie, w czwartek, 8 grudnia 2016 r. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali cykl aktywności sportowo-rekreacyjnych, w których udział wezmą zorganizowane grupy przedszkolne.


Stypendia finansowane z budżetu województwa pomorskiego

Departament Edukacji i Sportu informuje, że zakończono etap oceny merytorycznej wniosków o przyznanie Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2016/2017w ramach przedsięwzięcia pomocowego „Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego i Nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego" finansowane ze środków budżetu województwa pomorskiego.


Stypendia w ramach pomorskiego programu pomocy stypendialnej na rok szkolny 2016/2017

Zakończono etap oceny merytorycznej wniosków o przyznanie Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2016/2017 w ramach Pomorskiego programu pomocy stypendialnej.


Otwarcie stadionu piłkarskiego przy AWFiS

Uroczyste otwarcie Stadionu Piłkarskiego Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku ze sztuczną nawierzchnią odbędzie się, we wtorek, 6 grudnia 2016 r.


Memoriał Brunona Bendiga w Gdyni

Gdyńskie Centrum Sportu zaprasza do hali gier w sobotę, 3 grudnia 2016 r. na V Memoriał Brunona Bendiga. W jego ramach odbędzie się mecz pomiędzy klubami Bombardier Gdynia a reprezentacją Meklemburgii-Pomorza Przedniego. Dodatkową atrakcją będzie spotkanie z weteranami pięściarstwa – olimpijczykami: Marianem Kasprzykiem, Józefem Grudniem i Hubertem Skrzypczakiem. Wydarzenie patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Maszeruj z kijkami po Gdyni

Jesień to czas dla fanów marszów z kijkami. Jeśli zależy Ci na poprawieniu kondycji i jesteś mieszkańcem: Działek Leśnych, Grabówka, Witomina, Leśniczówki lub Radiostacji, weź kijki w dłonie maszeruj. Najbliższy spacer nordic walking w sobotę, 10 grudnia 2016 r.

.

Do przerwy 0:1 na Traugutta

Zimowa edycja sportowych zmagań amatorskich drużyn piłkarskich z cyklu Do przerwy 0:1 odbędzie się w wyjątkowej scenerii dawnego stadionu Lechii Gdańsk w sobotę, 3 grudnia 2016 r. W rywalizacji będą uczestniczyć sześcioosobowe zespoły. Wydarzenie honorowym patronatem objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Ludzie listy piszą… w słusznej sprawie

Lokalna Grupa Amnesty International Tczew zaprasza na kolejną edycję Maratonu Pisania Listów w obronie więźniów sumienia. Wydarzenie odbywa się co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. W tym roku wszyscy chętni będą mogli włączyć się do akcji przez dwa dni, 11 i 11 grudnia 2016 r., w Fabryce Sztuk.


Mikołajki w Łebie

Burmistrz Łeby zaprasza dzieci do udziału w biegu mikołajkowym oraz wspólnego ubierania choinki. Wydarzenia odbędą się w sobotę, 3 grudnia 2016 r. Udział w nich jest bezpłatny.


Żeglarskie święto w Kartuzach

Kartuzy w sobotę, 3 grudnia 2016 r., staną się żeglarską stolicą regionu. Pomorska Gala Żeglarska i Święto Żeglarstwa to dwa ważne wydarzenia, które odbędą się tego dnia. Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego objął patronatem honorowym te imprezy. Wstęp – wolny.