Aktualności

Gala wybitnie uzdolnionych uczniów z Pomorza

Podczas poniedziałkowej Gali Stypendialnej marszałkowie Mieczysław Struk oraz Hanna Zych-Cisoń wręczyli wyróżnienia 50. stypendystom projektu „Pomorskie – dobry kurs na edukację. Program pomocy stypendialnej", a także 47. stypendystom marszałka w ramach „Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży – mieszkańców województwa pomorskiego".

Głosowanie na sportowe imprezy trwa

Gdyńskie Centrum Sportu zachęca do głosowania na gdyńskie imprezy sportowe, które rywalizują o tytuły najlepszych w Polsce w 2015 r. Na oba wydarzenia można głosować tylko raz dziennie.

Akademickie Targi Pracy Trójmiasto

W Gdańsku, 21 października 2015 r. odbędą się Akademickie Targi Pracy. To jedno z największych wydarzeń organizowanych przez biura karier największych pomorskich uczelni: Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej, Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Marynarki Wojennej oraz Akademii Morskiej w Gdyni.

Harpuś na Krakowcu

Kolejna z cyklu dzielnicowych imprez na orientację odbędzie się w niedzielę, 25 października 2015 r. Tym razem miłośnicy posługiwania się mapą i kompasem spotkają się w Gdańsku w dzielnicy Krakowiec-Górki Zachodnie.

Z Siódmiakiem po rekord Guinnessa

Fundacja Akademia Sportu zaprasza uczniów szkół podstawowych oraz pierwszych klas gimnazjów na kolejną edycję Artur Siódmiak Camp, która odbędzie się w Ergo Arenie, w środę, 21 października 2015 r. W programie pierwsza w Polsce próba ustanowienia rekordu Guinnessa w liczbie osób jednocześnie trenujących piłkę ręczną. Wstęp – wolny.

Arena Run

Ponad 1000 schodów, blisko 3,5 km tak zapowiada się nietypowy, gdyż ekstremalny bieg po stadionie w Gdańsku-Letnicy, który odbędzie się w sobotę, 7 listopada 2015 r. Arena Run jest pierwszym biegiem z przeszkodami po stadionie w Polsce, który łączy w sobie dwie popularne formy biegania ekstremalnego – biegi po schodach oraz biegi po torach przeszkód.

Gdyński Tydzień Walki z Cyberprzemocą

Dynamiczny rozwój nowych mediów, mediów społecznościowych i Internetu niesie za sobą poważne niebezpieczeństwa. Jednym z nich jest cyberprzemoc. Do 20 października 2015 r. trwa Gdyński Tydzień Walki z Cyberprzemocą, zorganizowany wspólnie ze Stowarzyszeniem In gremio i ośrodkiem psychologiczno-pedagogiczny Razem.

Relacja z finału Garmin MTB Series

W Redzie, w niedzielę, 11 października 2015 r., odbył się trzeci i ostatni etap wyścigu Garmin MTB Series. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Andrzej Kaiser.

Do Przerwy 0:1

Amatorskie drużyny, już po raz kolejny, będą mogły uczestniczyć w turnieju piłkarskim z cyklu Do Przerwy 0:1. Sportowe zmagania odbędą się na nowym stadionie, na gdańskiej Zaspie, w sobotę, 17 października 2015 r.

Gimnazjaliści startują w Gniewie

Rusza kolejna odsłona programu stypendialnego „Weber Start". Jesteś uczniem III klasy gimnazjum w Gniewie lub Opaleniu? Matematyka, fizyka, chemia, geografia lub biologia to twoja pasja? Jeśli tak nie czekaj – zgłoś swój udział!

Biegi młodych gdynian

To już ostatnia szansa na zdobycie punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Gdyni. Jeszcze wszystko może się zmienić. Na gdyńskich Karwinach, w niedzielę, 18 października 2015 r., rozpocznie się kolejny etap w biegach młodzieżowych.

Turniej tenisa amatorów

Rywalizacja sportowa oraz walka od pierwszej do ostatniej piłki, ale przede wszystkim dobra zabawa w przyjaznym gronie i miłej atmosferze tak zapowiada się cykl amatorskich turniejów tenisowy, które odbędą się na gdańskim Przymorzu. Pierwszy z nich wystartuje w sobotę, 17 października 2015 r.

Charytatywna zumba

Taneczna zabawa z charytatywnym przesłaniem – tak zapowiada się IV edycja maratonu zumby, który odbędzie się w Gdańsku, w sobotę, 24 października 2015 r. Spotkanie poprowadzą licencjonowani instruktorzy zumby – Anna Cegłowska, Misia Mrozińska, Magda Maciejewicz, Bartek Maciejewicz, Agnieszka Piotrowicz, Marta Frydychowska, Maciej Wojtkiewicz i Anna Kostuś.

Aktywuj się, seniorze!

Zajęcia o średnim stopniu intensywności skierowane głownie do osób w wieku 50 + to kolejny element programu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku – Aktywuj się. Gimnastyka dla seniora to ćwiczenia, które obejmują trening zdrowotny z elementami pilatesu, jogi, tai chi, aerobiku, szkoły zdrowych pleców, gimnastyki ogólnorozwojowej i relaksacji.

Każdemu wolno… biegać

Wydaje się, że potrafisz biegać. Ale, czy na pewno? Czy bieg może jeszcze czymś zaskoczyć uczestników i kibiców? A gdyby biegacz sam określał dystans? Gdyby decydował ile jest w stanie przebiec w trakcie biegu, a każda rozpoczęta pętla zwiększałaby jego szansę na wygraną? Bieg bez mety, bez narzuconego dystansu, z 5 razy większą szansą na wygraną. Taki właśnie jest Biegun – niepowtarzalne i wyjątkowe wydarzenie sportowe, które odbędzie się na terenie Adventure Park Gdynia Kolibki, w niedzielę, 25 października 2015 r.

Relacja z Garmin MTB Series w Rumi

Druga część cyklu Garmin MTB Series odbyła się w Rumi, w niedzielę, 4 października 2015 r. Zostały rozegrane dwa dystanse – mini – 25 km oraz midi – 50 km, na starcie stanęło 424 kolarzy, a do mety dojechało 396 osób.

Podwodne sprzątanie

Oczyszczenie z zalegających śmieci podwodnej części gdyńskich plaż, basenu jachtowego oraz bulwaru Nadmorskiego stawiają sobie za cel uczestnicy 7. edycji imprezy pod hasłem Eko-Nurkowy Dzień w Gdyni. Płetwonurkowie spotkają się w sobotę, 10 października 2015 r.

Jubileuszowy Harpagan, tylko dla wytrwałych

Nadszedł czas na kolejną odsłonę jednego z najbardziej wymagających wydarzeń sportowych nie tylko na Pomorzu, ale i w całym kraju. Jubileuszowy, 50. Ekstremalny Rajd na Orientację Harpagan, który potrwa od 16 do 18 października 2015 r., zaskoczy kolejnymi wyzwaniami i niespodziankami na swoich trasach. Bazą tej edycji terenowych zmagań będą Sierakowice.

Delfinem, kraulem, a może żabką…

500 pływaków w wieku od 9 do17 lat z rożnych europejskich krajów zmierzy się w Gdyni, w dniach 10-11 października 2015 r. podczas V Ogólnopolskich Zawodów Pływackich – Gdyńskie Delfinarium.

Żurawinowy Rajd Rowerowy – relacja

Tegoroczny Festiwal Żurawiny to druga edycja lokalnego wydarzenia rekreacyjno-kulinarnego organizowanego przez Kaszubskie Stowarzyszenie Agroturystyczne „Kościerska Chata" z Kalisk koło Kościerzyny. Wydarzenie odbyło się 11 i 12 września 2015 r. w Kościerzynie i okolicznych miejscowościach.

Family Cup w pływaniu

IX Amatorskie Mistrzostwa Polski w Pływaniu Family Cup 2015 odbędą się w Sopocie, w niedzielę, 11 października 2015 r. Miłośnicy pływania będą mogli zmierzyć się w rywalizacji rodzinnej i indywidualnej oraz mistrzostwa województwa pomorskiego.

Turniej piłki ręcznej mężczyzn

Międzynarodowy Turniej w Piłce Ręcznej Mężczyzn odbędzie się w dniach 7-8 listopada 2015 r., w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu. W pierwszym meczu Hiszpania zagra ze Szwecją, a Rosjanie będą rywalami biało-czerwonych w drugim półfinale. Zwycięzcy zmierzą się w finale, natomiast pokonani zagrają o 3. miejsce.

Próchno i Rdza powraca

27 jednostek i ponad 200 żeglarzy weźmie udział w organizowanych już po raz 7. regatach jachtów z duszą. Zlot Próchno i Rdza odbędzie się na trasie Hel – Gdynia – Sopot, w dniach 8-11 października 2015 r.

Scandia Maraton Lang Team 2015 zakończony

Ostatnie wyścigi odbyły się w Kwidzynie, w sobotę, 3 października 2015 r. Najszybsi na dystansie grand fondo byli Wojciech Halejak oraz Magdalena Hałajczak. Finałowa edycja była jednocześnie ostatnią eliminacją Pucharu Polski w maratonie MTB. Zwycięzcami klasyfikacji generalnej zostali Halejak oraz Magdalena Sadłecka.

Mali mistrzowie na start

Co robić, by rosło nam zdrowe i aktywne pokolenie? Jak zaszczepiać u najmłodszych miłość do sportu i ruchu? Czy dzięki programom aktywizacyjnym Ministerstwa Sportu i Turystyki wyrosną nam przyszli mistrzowie? W Hali Stulecia w Sopocie w poniedziałek, 5 października 2015 r. odbyła się inauguracja ogólnopolskiego programu Mały Mistrz.

W trosce o zdrowie mieszkańców

Rada dzielnicy Aniołki w Gdańsku zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia jogi oraz warsztaty dla seniorów. Treningi jogi rozpoczynają się w poniedziałek, 5 października 2015 r., a warsztaty – we wtorek, 6 października 2015 r. Udział jest bezpłatny.

Stypendia dla studentów – wyślij wniosek

Zarząd Województwa Pomorskiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendiów dla studentów – mieszkańców województwa pomorskiego na rok akademicki 2015/2016. Nabór trwa do 15 października 2015 r.

Harpuś w Gdyni-Leszczynkach

Kolejna z cyklu dzielnicowych imprez na orientację odbędzie się w niedzielę, 11 października 2015 r. Tym razem miłośnicy posługiwania się mapą i kompasem spotkają się w Gdyni-Leszczynkach.

Bieg 66. Kaszubskiego Pułku Piechoty w Przyjaźni

Ostatni już wyścig w ramach cyklu Kaszuby Biegają odbędzie się w Przyjaźni koło Żukowa, w sobotę, 17 października 2015 r.

Bezpieczny basen dla najmłodszych

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku oraz Miejskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Gdańsku ogłaszają akcję profilaktyki bezpiecznej kąpieli, która jest realizowana w gdańskich szkołach. W ramach projektu organizowane są bezpłatne warsztaty dla uczniów szkół podstawowych. Celem zajęć jest zwiększenie bezpieczeństwa poprzez zapoznanie dzieci i młodzieży z możliwymi zagrożeniami, jakie mogą spotkać w czasie odpoczynku nad wodą, w tym również na lodzie.