Aktualności

IV runda pucharu Rumi w biegu na orientację

Uczniowski Klub Sportowy Siódemka z Rumi zaprasza IV rundę pucharu Rumi w sprinterskim biegu na orientację. W sportowych zmaganiach mogą wziąć udział dzieci, młodzież oraz dorośli, którzy chcą aktywnie, z mapą i kompasem, spędzić wolny czas.Wydarzenie odbędzie się na boisku przy Szkole Podstawowej nr 9 w Rumi, w sobotę, 23 kwietnia 2016 r., o godz. 10.30.


XIII leśny maraton rowerowy

Wszyscy miłośnicy dwóch kółek i sportowej rywalizacji mogą wziąć udział w XIII leśny maratonie rowerowym, który odbędzie się w Puszczy Darżlubskiej, w sobotę, 14 maja 2016 r. Zapisy trwają.


Łeba stawia na aktywnych

Tegoroczny majowy weekend w Łebie rozpocznie się już w sobotę, 30 kwietnia 2016 r. i będzie trwał 4 dni. W programie wiele atrakcji m.in.: mistrzostwa Kaszub w grze w Baśkę, jarmark sztuki i rękodzieła, pokazy ratownicze i koncerty muzyczne.


Trójmiejskie gry parkowe w Matemblewie

Bractwo Przygody Almanak zaprasza na kolejną edycję Trójmiejskich Gier Parkowych. Tym razem ze swoimi słabościami zmierzą się miłośnicy biegów na orientację. Spotkają się w Gdańsku-Matemblewie, w niedzielę, 24 kwietnia 2016 r.


Krokowska’10

W ramach czwartej edycji cyklu Kaszuby biegają w Żarnowcu, w niedzielę, 1 maja 2016 r. odbędzie się kolejny bieg. Będzie to spotkanie pasjonatów biegania na dystansie 10 km, które ma trwać ok. 80 min. Wydarzenie patronatem honorowym objął marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk.


Teatrzyk kukiełkowy i warsztaty muzyczne dla dzieci w Gdańsku

Z myślą o najmłodszych Teatr w oknie przygotował lalkowy spektakl dla dzieci „Franek Szpilka" oraz zajęcia muzyczne organizowane przez Akademię Music Baby Art. Przedstawienia odbędą się 7 i 8 maja, a warsztaty 14 i 28 maja 2016 r.


Żeglarski puchar 90-lecia Gdyni

W związku z obchodami jubileuszu 90-lecia Gdyni odbędzie się cykl regat o żeglarski puchar miasta. Środowisko żeglarskie przygotowało zawody pod wspólną nazwą: Regaty pod patronatem przewodniczącej rady miasta Gdyni o Żeglarski puchar 90-lecia Gdyni. Kolejna rywalizacja odbędzie się 24 i 25 czerwca 2016 r.


Harpuś w Gdyni-Gołębiewie

Kolejna z cyklu dzielnicowych imprez na orientację odbędzie się w niedzielę, 24 kwietnia 2016 r. Tym razem miłośnicy posługiwania się mapą i kompasem spotkają się na w Gdyni- Gołębiewie.


Czas zacząć sezon tenisowy w Sopocie

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie zachęca do korzystania z kortów tenisowych od niedzieli, 1 maja 2016 r. Obiekt czynny jest codziennie w godz. 7.00.-22.00.


Biegowe Grand Prix dzielnic Gdańska

Biegowe Grand Prix dzielnic Gdańska powraca w nowej, lepszej odsłonie. Mieszkańcy takich dzielnic Gdańska jak Zaspa-Młyniec, Górny Wrzeszcz, Orunia – św. Wojciech – Lipce czy Siedlce – już po czwarty będą mogli rywalizować i walczyć o nagrody. Najbliższą okazję do zmagań będą mieli mieszkańcy Górnego Wrzeszcza w niedzielę, 26 czerwca 2016 r.


Konkurs konia wierzchowego w Sopocie

Trzydniowe międzynarodowe i krajowe zawody jeździeckie w trzech różnych dyscyplinach odbędą się na sopockim hipodromie od 29 kwietnia do 1 maja 2016 r. Wszechstronny konkurs konia wierzchowego to gratka dla wszystkich miłośników jeździectwa. Wstęp na zawody jest bezpłatny.


Experymentalne urodziny Leonarda da Vinci

Z okazji urodzin wielkiego renesansowego wynalazcy Centrum Nauki Experyment w Gdyni organizuje specjalny weekend (16 i 17 kwietnia 2016 r.) z rodzinnymi atrakcjami. Osiągnięcia da Vinciego potwierdzają, że warto eksperymentować, wszystko kwestionować i dokładnie przyglądać się światu.


Pieszo, na rowerze, w kajaku

Majówka to wspaniały okres na aktywne rozpoczęcie wypoczynku. Grupa Rowerowa 3miasto od 30 kwietnia do 3 maja 2016 r. przygotowała wiele atrakcji dla amatorów pieszych wędrówek, jazdy na rowerze i spływów kajakowych.


10 K Elite Sopot Run

W Sopocie, w niedzielę, 1 maja 2016 r. rusza pierwsza edycja nowej imprezy biegowej. Głównym jej celem jest pomoc młodym talentom sportowym. W 10-kilometrowej trasie Elite Sopot Run, poza Polakami, wezmą również udział obcokrajowcy.


Zawody tańca irlandzkiego Gdynia 2016

Jedyne w Polsce międzynarodowe zawody tańca irlandzkiego odbędą się w Gdyni, w dniach 23-24 kwietnia 2016 r. Najlepsi tancerze z całej Europy przyjadą rywalizować o trofea i medale. Imprezę oceniać będą sędziowie z Wysp Brytyjskich, a zawodnikom akompaniować będzie popularny muzyk z Belfastu, Anthony Davis.


Festiwal Literatury dla Dzieci w Gdańsku

Gdańska odsłona 3. edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci odbędzie się w dniach 10-14 maja 2016 r. To największy europejski festiwal poświęcony wyłącznie literaturze dla najmłodszych. Przeszło 100 wydarzeń w Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. Maj będzie miesiącem niespodzianek, zaskoczeń, a także twórczych i emocjonujących spotkań z najlepszą dziecięcą literaturą.


Festiwal skoku o tyczce w Gdyni

Klub Lekkoatletyczny Gdynia oraz Gdyńskie Centrum Sportu, już po raz dwudziesty pierwszy, zapraszają na Festiwal skoku o tyczce im. Walentego Wejmana. Rywalizacja przebiegać będzie w siedmiu kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców. Udział zgłosiło ponad 100 zawodników z całego kraju. Zawody odbędą się w sobotę, 23 kwietnia 2016 r.


Najmocniejsze Ogniwo na wystawie

Muzeum Sopotu zaprasza w piątek, 15 kwietnia 2016 r. na wernisaż wystawy „Najmocniejsze Ogniwo. Historia sopockiego rugby" poświęconej triumfom Klubu Ogniwo na przestrzeni lat. Prezentacja czynna będzie do 17 lipca.


Sport pozytywny w Gdyni – warsztaty

Fundacja Sportu Pozytywnego oraz Gdyńskie Centrum Sportu zapraszają na warsztaty psychoedukacyjne w ramach projektu „Wspieraj i wygrywaj. Sport pozytywny w Gdyni". Cykl spotkań zatytułowany Wsparcie dziecka w sporcie bez wywierania presji stanowi uzupełnienie harmonijnego rozwoju dziecka – zawodnika. Pierwsze spotkanie w czwartek, 5 maja 2016 r.


Turniej piłkarski w Skórczu

XIV amatorski turniej piłki nożnej odbędzie się na stadionie miejskim Skórczu, w niedzielę, 1 maja 2016 r. Gra odbędzie się w systemie pięciu zawodników i bramkarz. Kibice mile widziani.


„Gdyńska Giełda Szkół” dla gimnazjalistów

Wciąż zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego kierunku studiów? Nie wiesz, która uczelnia wyższa jest dla Ciebie najlepsza? Przyjdź w piątek, 15 kwietnia 2016 r. na Dzień Otwarty Akademii Morskiej w Gdyni i wybierz spośród 8 kierunków studiów i 41 specjalności.


70-lecie Sopockiego Ośrodka Nauk Ekonomicznych – zjazd absolwentów

25 czerwca 2016 r. zapowiada się prawdziwe święto polskich nauk ekonomicznych. Z okazji 70-lecia powołania pierwszej wyższej szkoły ekonomicznej o morskim profilu kształcenia, spotkają się absolwenci Sopockiego Ośrodka Nauk Ekonomicznych. Zjazd honorowym patronatem objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


„Gdyńska Giełda Szkół” dla gimnazjalistów

Przed gimnazjalistami niełatwe decyzje. Wielkimi krokami zbliża się czas wyboru szkoły średniej. Aby pomóc młodzieży przy wyborze dalszej drogi edukacyjnej, w piątek 22 kwietnia 2016 r. w hali Gdynia Arena odbędą się liczne spotkania i warsztaty prezentujące ofertę gdyńskich szkół. Wszystko w ramach programu „Gimnazja na start – Gdyńska Giełda Szkół".


Senior na fali

Centrum Wychowania Morskiego Związku Harcerstwa Polskiego w Gdyni zachęca wszystkich seniorów 55 + do aktywności fizycznej oraz pokazania, że żeglarstwo to nie tylko sport dla młodych. Żeglować można w każdym wieku. Przekonać do tego oraz zachęcić seniorów ma program „Senior na fali". Pierwsze zajęcia odbędą się we wtorek, 19 kwietnia 2016 r.


Stypendia z „Klasą” – nabór trwa

Do 28 kwietnia 2016 r. trwa rekrutacja uczestników do programu stypendialnego „Klasa". To jedna z najdłużej istniejących w Polsce tego typu inicjatyw, skierowanych do absolwentów gimnazjów. Już od 13 lat w ramach projektu wspierani są uzdolnieni uczniowie z małych miejscowości poprzez zapewnienie im bezpłatnej edukacji w renomowanych liceach ogólnokształcących.


Gim show w Gdyni

W hali Gdynia Arena w sobotę, 23 kwietnia 2016 r. odbędzie się XI Międzynarodowy Festiwal Formacji Gimnastyczno-Tanecznych o Grand Prix prezydenta miasta Gdyni – Gim Show 2016. W zawodach wezmą udział dzieci i młodzież w wieku od 6 do 19 lat. Wstęp – wolny.


Cyklo Gdynia MTB 2016

Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe zaprasza na zawody rowerowe Cyklo Gdynia MTB, które odbędą się w niedzielę, 24 kwietnia 2016 r. w okolicach stadionu miejskiego. Zawodnicy będą mieli do wyboru dwa dystanse: 28 i 42 km. A dla najmłodszych przygotowano Cyklo Gdynia MTB Kids.


IV rajd rowerowy na orientację w Leśniewie

Wiosna jest okresem wzmożonej aktywności ludzi rządnych przygód i wyzwań. Takie właśnie możliwości dają między innymi imprezy na orientację, będące wyzwaniem zarówno fizycznym, jak i umysłowym. W Leśniewie k. Pucka, w niedzielę, 24 kwietnia 2016 r. odbędzie się IV edycja rajdu rowerowego na orientację. Do wyboru dwie trasy 20 i 40 km. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.


Wyścig kolarstwa górskiego w Przywidzu

Zawody kolarstwa górskiego odbędą się w Przywidzu, w niedzielę, 17 kwietnia 2016 r. Trasa będzie miała osiem okrążeń. Na każdej pętli są dwa mocne podjazdy i jeden single track.


Magnetyczny weekend z Experymentem

Centrum Riviera w Gdyni przyciągnie w weekend 16-17 kwietnia nie tylko miłośników zakupów, ale także osoby zainteresowane ciekawostkami naukowymi. A to wszystko za sprawą Centrum Nauki Experyment, które będzie przekazywać magnetyczną dawkę wiedzy.


Archiwum wiadomości