Aktualności

Żeglarskie zmagania na Zalewie Kaliningradzkim. Regaty o Puchar Trzech Marszałków

Tegoroczna impreza przyciągnęła rekordową liczbę zawodników. W sportowej rywalizacji uczestniczyło około 200 żeglarzy na 53 jednostkach z Rosji, Polski i Szwecji. Udział wzięła również załoga sopockiego jachtu Alf, dowodzona przez marszałka Mieczysława Struka.

Gimnazjaliści na uniwersytecie. Za nami pierwszy rok nowej edycji projektu Zdolni z Pomorza

– Praca ze zdolnymi uczniami pokazuje mi, że jest inna strona życia związana z rozwojem i kreatywnością – mówi psycholog Beata Graczyk-Zając. Do kogo projekt jest skierowany? Dlaczego wsparciem objęci zostają wyjątkowo uzdolnieni młodzi ludzie? I kto ma wpływ na ich rozwój?

Wybieraj mądrze. Podsumowanie cyklu spotkań z młodzieżą

Proces rozwoju kariery zawodowej rozpoczyna się już na etapie wczesnoszkolnym. Uczniowie, poprzez naukę i obserwację świata, zbierają informacje na temat różnorodnych zawodów i dokonują pierwszych wyborów dotyczących dalszego życia. Często zdarza się, że przyswajane przez młodzież informacje bywają niepełne i oparte bardziej na wyobrażeniach niż faktach.

Pomorskie firmy nastawione na rozwój. Dofinansowanie podnoszenia kwalifikacji i kształcenia ustawicznego

W rozwoju współczesnej gospodarki coraz większego znaczenia nabiera koncepcja uczenia się przez całe życie (ang. life-long learning), której założeniem jest stwarzanie warunków i promowanie nauki trwającej od urodzenia aż do końca życia człowieka. Jak to wygląda w praktyce w Pomorskiem?

Lubisz biegać, jeździć na rowerze i maszerować z kijkami? Ta propozycja jest dla Ciebie. 10. Bieg Czterech Jezior

Już prawie 500 biegaczy i 150 rowerzystów z całej Polski zgłosiło się do jubileuszowego 10. Kociewskiego Biegu Czterech Jezior. Biuro zawodów zostanie otwarte o godz. 9.00 w sobotę 8 lipca 2017 r. na stadionie miejskim w Skórczu. – To też okazja do spędzenia aktywnie czasu całą rodziną – zachęca Ireneusz Majkowski,prezes Zarządu Stowarzyszenia Aktywni Kociewiacy.

Turnieje piłkarskie przy molo w Gdańsku-Brzeźnie. Weź udział w siatkówce plażowej, wygraj nagrody

Sportowe emocje, gorący piasek na plaży w Gdańsku-Brzeźnie i turnieje siatkówki plażowej, w których łączna pula nagród wynosi 20 tys. zł. Szósta edycja Nikon Cup będzie trwać do 27 sierpnia 2017 r.

Gdańskie bramy, portale i portyki. Marynistyczna wizja grodu nad Motławą w formie biegu lub marszu

Bractwo Przygody Almanak zaprasza na kolejną edycję Trójmiejskich Gier Parkowych, która odbędzie się w gdańskiej dzielnicy Aniołki, w niedzielę, 9 lipca 2017 r.

Śpiewająca tkaczka, gospodarz młócący zboże, kowal w kuźni. Wakacje z Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie

„Muzeum jako żywo" to propozycja przywołania obrazu życia codziennego na dawnej wsi pomorskiej. W każdy czwartek wakacji w Swołowie czas cofnie się do początku XX w. i wskrzeszone zostaną zapomniane rzemiosła.

Górski ultramaraton nad morzem? Z Gdańska do Wejherowa przez Trójmiejski Park Krajobrazowy

Biegi górskie nad morzem? Dlaczego nie. Dla chętnych do wyboru będą trzy dystanse: 21, 47 i 80 km. Trzecia edycja City Trail odbędzie się 9 lipca 2017 r.

Biblioteki otwarte według wakacyjnych planów. Fani literatury nie będą się nudzić

Bibliotekarze też mają wakacje. Zanim wybierzesz się do swojej biblioteki, sprawdź letnie godziny otwarcia. Niektóre biblioteki pracują krócej, inne będą zamknięte przez dłuższy czas. Możesz jednak liczyć na zajęcia dla dzieci, spotkania ze znanymi pisarzami oraz wakacyjne biblioteki na plażach od Sobieszewa aż po Jelitkowo.

Rower, hulajnoga czy wózek z pociechą. Zabierz swoje kółka i kręć nimi na gdańskim stadionie

Gdańskie Rodzinne Zawody na Kółkach to propozycja dla osób, które na co dzień korzystają z kółek poruszanych siłą własnych mięśni. Wyjątkowe wydarzenie odbędzie się na Gdańskim Stadionie Lekkoatletycznym i Rugby w niedzielę, 2 lipca 2017 r. Udział jest bezpłatny.

Trzy kolarskie dystanse i parada rodzinna. Amatorzy kolarstwa górskiego wystartują w Krokowej

Masz rower górski? Lubisz podziwiać piękne krajobrazy? Wyjątkowy wyścig w ramach Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych odbędzie się w Krokowej w sobotę, 1 lipca 2017 r.