Aktualności

Gwiazdy czarnego sportu w Gdańsku. Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi

Krystian Pieszczek, Tai Woffinden, Artiom Łaguta a może Greg Hancock? 14 sierpnia przyjdź na stadion żużlowy w Gdańsku i zobacz najlepszych żużlowców w Polsce.

Zdolni z Pomorza pod żaglami. Rozpoczął się obóz naukowy

Najbardziej utalentowani pomorscy uczniowie rozpoczęli 8 sierpnia naukowy obóz. Oprócz nauki będzie też rekreacja. Pierwszego dnia było wspólne żeglowanie z Mieczysławem Strukiem.

Wiatr, woda i rywalizacja. Rusza 14 edycja regat Sopot Match Race

Regaty Pucharu Świata - Sopot Match Race, czyli nieoficjalne mistrzostwa świata w match racingu odbędą się w dniach 2-5 sierpnia 2017 r. To najbardziej prestiżowe zawody polskiego żeglarstwa.

Studiuj na Pomorzu. Ponad 130 tys. zł na stypendia i dodatkowe punkty za wybór pomorskich uczelni

– Chcemy w szczególny sposób promować ideę studiowania i pracy na Pomorzu – mówi Adam Mikołajczyk, dyrektor Departamentu Rozwoju Gospodarczego. By zachęcić do studiowania w naszym województwie, na XXXVII sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego jednogłośnie przyjęto zmiany w regulaminie przyznawania stypendiów.

Jakie drużyny będą rywalizować w Gdańsku? Mistrzostwa Europy jachtów morskich

Ponad 800 zawodników tworzących 92 załogi z 13 krajów, w tym trzy zespoły złożone wyłącznie z pań, wezmą udział w mistrzostwach Europy jachtów morskich Dr Irena Eris ORC European Championship Gdańsk 2017. Wyścigi polskich i zagranicznych załóg rozpoczną się w Gdańsku w poniedziałek, 24 lipca i potrwają do 29 lipca 2017 r.

Pomorska żeglarka ze złotym medalem. Marszałek Struk gratuluje Irminie Mrózek-Gliszczyńskiej: „Jestem dumny”

Złoty medal na żeglarskich mistrzostwach świata zdobyła osada jachtu POL11 - Irmina Mrózek-Gliszczyńska z Chojnic oraz Agnieszka Skrzypulec ze Szczecina.

Załoga, którego jachtu zdobędzie tytuł mistrza Polski? Żeglarskie święto rozpocznie się w marinie Gdańsku

Kilkadziesiąt załóg z Polski i z zagranicy będzie rywalizować w pięciu wyścigach. Granaria Morskie Otwarte Żeglarskie Mistrzostwa Polski ORC Gdańsk rozpoczną się w piątek, 21 lipca i potrwają do niedzieli, 23 lipca 2017 r.

Zobacz niesamowite miejsca nad wodą. Promocja turystyki aktywnej w Pomorskiem

Dla mieszkańców Pomorza i turystów przygotowano nową wystawę fotografii w Galerii Handlowej Madison w Gdańsku. Mariny, przystanie, szlaki kajakowe i trasy rowerowe mają zachęcać do aktywnego wypoczynku nad wodą w naszym regionie.

Biegi przełajowe w największych polskich miastach. City Trail on Tour także w Gdańsku

2 tygodnie, 10 miast, 10 biegów – każdy na dystansie 5 km. Dodatkowo zawody dla dzieci i młodzieży. Tak można opisać zawody City Trail on Tour. Początek cyklu w Lublinie, w poniedziałek, 17 lipca 2017 r. Bieg w Gdańsku odbędzie się w czwartek, 20 lipca.

Wyścigi konne w Sopocie. Prawie 30 gonitw oraz rodzinny piknik na hipodromie

Sobota i niedziela w Sopocie upłyną w atmosferze sportowej rywalizacji, rodzinnego pikniku oraz zabaw dla dzieci. W ramach zmagań odbędzie się 7 gonitw każdego dnia, w których wystartuje ponad 100 koni i 60 dżokejów. Łączna pula nagród to 26 tys. zł.

Pływanie, bieganie, jazda na rowerze. Olimpijski dystans dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Gdańsku

Szósta edycja imprezy Triathlon Gdańsk na dystansie olimpijskim wystartuje w niedzielę, 16 lipca 2017 r. W sobotę, 15 lipca odbędą się zawody dla najmłodszych.

Żeglarskie zmagania na Zalewie Kaliningradzkim. Regaty o Puchar Trzech Marszałków

Tegoroczna impreza przyciągnęła rekordową liczbę zawodników. W sportowej rywalizacji uczestniczyło około 200 żeglarzy na 53 jednostkach z Rosji, Polski i Szwecji. Udział wzięła również załoga sopockiego jachtu Alf, dowodzona przez marszałka Mieczysława Struka.