Aktualności

Runmageddon Rekrut

Chcesz dotrzeć do granicy swoich możliwości? A może pragniesz pokonać samego siebie? Jeśli błoto, woda, ogień, bagno, przeszkody linowe, skośne i pionowe ściany, zasieki, okopy nie przerażają Ciebie, to koniecznie weź udział w Runmageddon Rekrut. Ten morderczy wyścig na dystansie 6 km, na ekstremalnym torze, z 30 przeszkodami odbędzie się w Gdyni, w sobotę, 21 maja 2016 r.


Turniej a7bcup2016

Grasz w amatorskiej drużynie piłki nożnej? Jeśli tak, to zainteresuje Cię udział w eliminacjach, które zostaną rozegrane w 12 polskich miastach. W wydarzeniu mogą wziąć udział osoby w wieku 16-70 lat. Zwycięzcy każdej z eliminacji zmierzą się w finale, który odbędzie się w Krakowie. Nagroda główną dla całej drużyny jest wycieczka do Heide Parku w Niemczech. W Gdańsku sportowa rywalizacja odbędzie się w dniach 16-17 kwietnia 2016 r.


VII bieg morskiego komandosa

Jesteś odważny, lubisz wyzwania, potrafisz zmagać się z własnymi słabościami? Chętnie bierzesz udział w ekstremalnych biegach, a pokonywanie przeszkód sprawia Ci ogromną satysfakcję? Jeśli tak, to zainteresuje Cię udział w siódmej już edycji biegu morskiego komandosa, który odbędzie się w Adventure Park Kolibki w Gdyni, w sobotę, 27 sierpnia 2016 r. Zapisy do biegu ruszyły.


Case Week w Gdańsku – zapisy trwają

CaseWeek to największy cykl warsztatów inżynierskich w Polsce. Jest to projekt IAESTE Polska, podczas którego studenci mogą zmierzyć się z praktycznymi problemami, spotykanymi na co dzień w przemyśle, branży IT, czy też w medycynie, biorąc udział w tzw. „studium przypadku". Tegoroczna edycja wydarzenia potrwa od 12 do 25 kwietnia 2016 r.


Zagraj w Planetę Zapomnianych Książek

Możesz stawić czoło kataklizmowi i wspomóc planetę przypominającą Ziemię, na której zginęły wszystkie książki. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku zachęca do udziału w nowej edycji internetowej gry fabularnej promującej literaturę. Uczestnicy Planety Zapomnianych Książek mogą wygrać czytnik e-book oraz inne atrakcyjne nagrody.


Zdobienie jaj w Muzeum Narodowym

Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku zaprasza na rodzinne warsztaty zdobienia jajek, które odbędą się w niedzielę, 20 marca 2016 r. Zajęcia poprowadzi Angelika Szulfer. Obowiązują zapisy.


Inżynierskie Targi Pracy

W Gdańsku, 16 i 17 marca 2016 r. odbędą się Inżynierskie Targi Pracy. Na studentów czeka kilkadziesiąt ofert pracy i staży. Wśród pracodawców znajdują się m.in. firmy: Atos, Michelin, Intel, Accenture.


W Gdańsku powstaje klasa wojskowa
o profilu lotniczym

W piątek, 18 marca 2016 r., podpisane zostanie porozumienie o współpracy pomiędzy 49. Bazą Lotniczą w Pruszczu Gdańskim, a IV Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku. Przedmiotem porozumienia będzie powstanie i funkcjonowanie klasy wojskowej o profilu lotniczym w IV LO w Gdańsku.


Baltic Race 2016

Fundacja Break the Limits zaprasza do udziału w pierwszej edycji charytatywnego wyścigu jachtów po Morzu Bałtyckim BTL Baltic Race 2016. Regaty na trasie Sopot – Kalmar – Sopot potrwają od 30 kwietnia do 7 maja 2016 r.


Pomorskie triathlony

Fundacja Silni Ciałem Niezłomni Duchem zachęca do udziału w trzech imprezach sportowych w formule triathlonu na dystansach sprinterskich. Wyścigi skierowane są zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych zawodników. W Chmielnie, 20 sierpnia 2016 r. wystartuje triathlon .


Nadzieje polskiej piłki – relacja

W sobotę, 12 marca 2016 r. na luzińskiej hali odbył się turniej im. Marszałka Macieja Płażyńskiego Nadzieje Polskiej Piłki dla zawodników z rocznika 2009 i młodszych. Wydarzenie to kończyło cykl halowych turniejów. Wzięło w nim udział ponad 150 maluchów, którzy przez 7 godzin biegali za piłką.


Relacja z prologu Kaszuby biegają

Prolog IV edycji cyklu Kaszuby Biegają odbył się w Chwaszczynie, w sobotę, 12 marca 2016 r. Na starcie wydarzenie zgromadziło bardzo dużą ilość uczestników.


Szago w Osieku

Uczniowski Klub Sportowy Włóczykij z Osieka zaprasza do udziału w XI imprezie na orientację. Szago odbędzie się w sobotę, 9 kwietnia 2016 r. Dla chętnych organizatorzy przygotowali trasy piesze i rowerowe. Trwają zapisy.


Harpuś w Gdańsku-Wrzeszczu

Kolejna z cyklu dzielnicowych imprez na orientację odbędzie się w niedzielę, 20 marca 2016 r. Tym razem miłośnicy posługiwania się mapą i kompasem spotkają się w Gdańsku- Wrzeszczu.


Maratony Rowerowe Lang Team

Powraca cykl maratonów rowerowych MTB organizowanych przez Lang Team. Tegoroczne zmagania mają nową nazwę – Maratony Rowerowe Lang Team. Odbędzie się siedem edycji zawodów, cztery z nich w formule Skandia Maraton Lang Team. W województwie pomorskim gospodarzami kolarskich wyścigów będą Gdańsk, 21 maja, Krokowa 30 lipca oraz Kwidzyn, 1 października. Zapisy już ruszyły.


Piłkarska przyszłość z Lotosem wystartowała

Grupa Lotos wraz z Akademią Piłkarską Lechii Gdańsk zainaugurowały nowy etap programu szkolenia dzieci i młodzieży pod hasłem Piłkarska przyszłość z Lotosem. Uroczystość odbyła się 2 marca 2016 r. Program został objęty patronatem honorowym marszałka województwa pomorskiego, Mieczysława Struka.


X Turniej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Luzino

Na Hali Widowiskowo-Sportowej GOSRiT im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie w niedzielę, 13 marca 2016 r. odbędzie się X Turniej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Luzino. Udział w tej jubileuszowej imprezie zapowiedziało 8 reprezentacji sołectw gminy Luzino: Milwino, Barłomino, Sychowo, Robakowo, Kochanowo, Kębłowo i Zelewo.


Puchar Rumi w biegu na orientację

W najbliższą sobotę, 12 marca 2016 r. przy Szkole Podstawowej nr 9 odbędzie się III runda pucharu Rumi 2015/2016 w sprinterskim biegu na orientację. W sportowych zmaganiach mogą wziąć udział dzieci, młodzież oraz dorośli, którzy chcą aktywnie, z mapą i kompasem, spędzić wolny czas.


Nadzieje polskiej piłki w Luzinie

Na Hali Widowiskowo-Sportowej GOSRiT im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie w sobotę, 12 marca 2016 r. odbędzie się, już po raz siódmy, turniej im. Marszałka Macieja Płażyńskiego „Nadzieje Polskiej Piłki". W zawodach wezmą udział młodzi piłkarze z rocznika 2009/10. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym marszałka województwa pomorskiego, Mieczysława Struka.


Wiosenny Tułacz w Lęborku

Z mapą i kompasem można poruszać się pieszo i na rowerze. Każdy znajdzie odpowiedni dla siebie sposób i trasę, która zachęci do zmierzenia się z własnymi słabościami. Z myślą o amatorach wysiłku fizycznego, bez względu na pogodę, Bractwo Przygody Almanak organizuje już po raz 25. imprezę na orientację. Wiosenny Tułacz, bo o nim mowa, odbędzie się w Lęborku, w sobotę, 2 kwietnia 2016 r. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym marszałka województwa pomorskiego, Mieczysława Struka.


Finał Jumpoff Hipodrom

Nie lada gratka dla wszystkich pasjonatów jeździectwa. Ostatnie halowe zawody w skokach przez przeszkody w tym sezonie – finał Jumpoff Hipodrom – odbędą się w Sopocie, w dniach 18-20 marca 2016 r. Wstęp jest wolny. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym marszałka województwa pomorskiego, Mieczysława Struka.


Słupski Ośrodek Akademicki – kolejny etap realizacji

Rada nadzorcza Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, która jest właścicielem Wyższej Hanzeatyckiej Szkoły Zarządzania, podjęła decyzję o połączeniu jej z Akademią Pomorska w Słupsku. Jedna z przyczyn jest chęć wzmocnienia oferty edukacyjnej i jakości szkolnictwa wyższego w regionie.


Ostatni bieg City Trail w Gdyni

W najbliższą niedzielę, 13 marca 2016 r. odbędą się szóste i ostatnie w sezonie jesienno-zimowym zawody z cyklu przełajowych biegów Grand Prix City Trail. Tym razem biegacze będą rywalizować na gdyńskiej trasie. Dystans wynosi 5 km. Zapisy elektroniczne trwają.


Turniej Wushu w Gdyni

VII Otwarty Turniej Tradycyjnego Wushu odbędzie się w hali sportowej Zespołu Szkół nr 9 w Gdyni, w sobotę, 12 marca, o godz. 10.00. Młodzi sportowcy będą rywalizować w konkurencjach form tradycyjnych ręcznych oraz form wykonywanych z bronią taką jak: kij, szabla, sztylety czy halabarda. Wstęp jest wolny.


Biegi w gdańskich dzielnicach

Nowy, kolejny cykl treningów biegowych przygotowanych dla mieszkańców gdańskich dzielnic zacznie się w poniedziałek, 14 marca 2016 r. Uzupełni on ofertę programu Aktywuj się realizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji od 2013 r. Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu i będą trwać 90 min. Udział w nich będzie bezpłatny.


Mediacja – rozmowa, zrozumienie, rozwiązanie

W Gdańsku, 14 marca 2016 r. odbędzie się bezpłatna konferencja dotycząca mediacji i jej roli w życiu społecznym. Prelegentami będą wieloletni mediatorzy, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Dla uczestników konferencji przygotowano certyfikaty potwierdzające udział w wydarzeniu.


IV Pomorski Konkurs na Tradycyjną Palmę i Pisankę Wielkanocną

Masz zdolności plastyczne? Marzysz o niebanalnej dekoracji świątecznej? A może chcesz obdarować rodzinę lub znajomych wykonaną przez siebie ozdobą? Jeśli tak, to Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie i Młynie Zamkowym w Słupsku Oddział Etnografii Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku zapraszają do udziału w IV Pomorskim Konkursie na Tradycyjną Palmę i Pisankę Wielkanocną.


Maraton MTB w powiecie słupskim

Klub Kolarski Morpol Racing zaprasza do udziału z maraton MTB, który odbędzie się w Łysomiczkach, w powiecie słupskim, w niedzielę 10 kwietnia 2016 r. Trasa rajdu poprowadzona zostanie przez leśne tereny Nadleśnictwa Leśny Dwór oraz Parku Krajobrazowego Dolina Słupi. Do wyboru są dwie trasy: mini – na dystansie 25 km i mega – na dystansie 50 km. A dla rodzin z dziećmi przygotowano paradę rowerową na dystansie 7 km.


Laureaci nagrody Wiktorowicza

Kapitan Piotr Kuźniar odebrał nagrodę im. kapitana Leszka Wiktorowicza – wybitnego człowieka morza, budowniczego i wieloletniego komendanta Daru Młodzieży, wychowawcy wielu pokoleń polskich marynarzy. Zygmunt Choreń, konstruktor jachtowy, projektant największych żaglowców świata, w tym Daru Młodzieży, otrzymał nagrodę specjalną im. kapitana Leszka Wiktorowicza.


Ultramaraton Wieżyca – Sopot

Stowarzyszenie Aktywni w Trójmieście zaprasza wszystkich chętnych do udziału w ultramaratonie Kaszubska Poniewierka, który odbędzie się w sobotę, 17 września 2016 r. Bieg zostanie przeprowadzony na dwóch dystansach – 100 km ze startem w Wieżycy i metą w Sopocie oraz 30 km ze startem w Gdańsku i metą w Sopocie.