Aktualności

Kolarstwo górskie na najwyższym poziomie. Wielki finał maratonów MTB w Kwidzynie

Najlepsi zawodnicy sezonu Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych MTB we wszystkich kategoriach, a także zwycięzcy Pucharu Polski zostaną ogłoszeni w Kwidzynie, w sobotę, 30 września 2017 r.

Na wnuczka, na krewną… Seniorze, nie daj się oszukać! O bezpieczeństwie osób starszych w Urzędzie Marszałkowskim

Spotkanie przeznaczone jest dla osób starszych. To reakcja na coraz liczniejsze oszustwa i wyłudzenia, na które szczególnie narażeni są starsi ludzie. Na zakończenie zaplanowano quiz z nagrodami.

Biegi przełajowe w największych polskich miastach. Grand Prix City Trail nie tylko w Trójmieście

11 miast, 6 miesięcy i 66 biegów – każdy na dystansie 5 km. Dodatkowo zawody dla dzieci i młodzieży. Tak można opisać zawody Grand Prix City Trail. Pierwszy bieg w Gdańsku odbędzie się w niedzielę, 1 października 2017 r.

Inspirują i wspierają rozwój edukacji dla lepszej przyszłości Pomorzan. Centrum Edukacji Nauczycieli ma już 65 lat!

Już tyle lat CEN prowadzi doskonalenie zawodowe nauczycieli i dyrektorów w naszym regionie. Przygotowuje otwartych i świadomych ludzi, którzy tworzą przyjazną przestrzeń dla uczniów w placówkach edukacyjnych.

Szymon Knitter: Chcemy pokazać jaka siła jest w młodych. Kongres Młodzieżowych Rada Pomorza w Gdańsku [WYWIAD]

Od dwóch lat w województwie pomorskim prężnie działa Młodzieżowa Rada Województwa Pomorskiego. Młodzi ludzie wieku 13-18 lat są pomocnym organem dla Sejmiku Województwa Pomorskiego. Ich działanie pozwala radnym spojrzeć na wiele problemów, które mogą zauważyć tylko młodzi ludzie.

Kto wygra cykl Garmin MTB Series? Kolarstwo górskie na Kaszubach

Jesteś miłośnikiem kolarstwa? Masz rower górski? Garmin MTB Series startuje w Wejherowie, w niedzielę, 24 września 2017 r. Dla chętnych do wyboru dwa dystanse – 25 i 50 km.

Szkolna korespondencja z królową Elżbietą II. Wyjątkowy list dotarł do uczniów

Najpierw był dość nieśmiały pomysł, następnie jego realizacja. Niespełna trzy miesiące później na twarzach uczniów pojawiło się ogromne zaskoczenie. Dotarła do nich korespondencja z brytyjskiego dworu królewskiego. W taki sposób Elżbieta II podziękowała za życzenia z okazji 65. rocznicy zasiadania na tronie. Ich autorami byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Kwakowie.

Regaty w Sopocie. Karamarany i łódki jednokadłubowe będą rywalizować o mistrzowskie tytuły

Mistrzostwa Polski katamaranów F18 i Open oraz regaty o Puchar Uczniowskiego Klubu Sportowego Navigo odbędą się w Sopocie 23-24 września 2017 r.

Maszeruj lub biegaj – wybierz to, co lubisz. Weź udział w imprezie na orientację na Strzyży

Bractwo Przygody Almanak zaprasza na 12. edycję Trójmiejskich Gier Parkowych, która odbędzie się na gdańskiej Strzyży w sobotę, 23 września 2017 r.

Jak jeździć na kwadratowych kołach? Co łączy Beethovena i świnki morskie? Wzór na miłość? Konferencja TriMAT

Interesujesz się matematyką? Chcesz poznać odpowiedzi na ciekawe i trudne pytania? Weź udział w III Młodzieżowej Konferencji Matematycznej TriMAT w Gdyni.

Kryształowe Żagle czekają. Zgłoś kandydata do konkursu dla najlepszych żeglarzy

Jedenastu laureatów w dziewięciu kategoriach – tak zapowiada się tegoroczna edycja Kryształowego Żagla. Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne. Kandydatów można zgłaszać do poniedziałku, 2 października 2017 r.

Bądź kobietą aktywną. Rozpoczynaj niedzielę treningiem. TriMama budzi Gdańsk

Rozgrzewka, bieg i marszobieg to nowa propozycja Gdańskiego Ośrodka Sportu. Cotygodniowe treningi pod hasłem TriMama budzi Gdańsk poprowadzi Natalia Wodyńska-Stosik. Udział w nich jest bezpłatny. Zajęcia rozpoczynają się w niedzielę, 17 września 2017 r.