Aktualności

Jesteś miłośnikiem czytania map? W niedzielę weź udział w Harpusiu w Brzeźnie

Dla uczestników aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu są do wyboru cztery trasy o różnych stopniach trudności. Każdy, kto wystartuje 7 lipca 2019 r., znajdzie odpowiednią dla siebie.

Przystań w Wiślince już gotowa. Trwają prace nad szlakami wodnymi Pętli Żuławskiej

Nowa przystań została wybudowana przy stanicy wodnej w Wiślince. Mogą tam cumować jachty o zanurzeniu do 2 m. Miejsca wystarczy dla 32 jednostek. To dogodne miejsce dla wodniaków ze względu na naturalną osłonę trzcinowisk koryta Martwej Wisły. Przystań w Wiślince jest częścią szlaku Pętli Żuławskiej, który liczy łącznie 303 km drogi wodnej.

Z Dominikiem przez Gdańsk. Spędź niedzielę na Głównym Mieście i baw się na Miejskiej Grze Terenowej

Aktywne spędzenie czasu, poznanie ciekawych miejsc i wspólna zabawa na świeżym powietrzu. A do tego losowanie nagród dla najmłodszych uczestników. Przyjdź na Główne Miasto w Gdańsku w niedzielę, 7 lipca 2019 r. i weź udział w Miejskiej Grze Terenowej Dominik.

Wielkie żeglarskie święto nad Motławą. Trwa Baltic Sail Gdańsk 2019

Do Gdańska między 5 a 8 lipca 2019 r. przypłynie ponad 20 najpiękniejszych, bałtyckich żaglowców. Baltic Sail Gdańsk to największa w regionie impreza żeglarska, podczas której będzie okazja, by przepłynąć się żaglowcem, śpiewać szanty i wziąć udział w specjalnych warsztatach. Będą też koncerty i zajęcia przygotowane dla najmłodszych.

Kto może się ścigać, a kto wygra? Maratony Rowerowe Lang Team w Gdańsku już w sobotę

Od 8 do 71 km do pokonania na rowerze będą mieli kolarze, którzy wystartują w rowerowym maratonie w Gdańsku. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 6 lipca 2019 roku.

Ultra przygoda w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Kto wygra TriCity Trail 2019?

Już po raz piąty biegacze wystartują w niedzielę, 7 lipca 2019 r. Uczestnicy będą mieli do wyboru trzy trasy: 80, 47 i 21 km. Ponadto, będzie można wspomóc podopiecznych hospicjum.

Kolejne gwiazdy sportowe we Władysławowie. Wyróżniono m.in.: Dydek, Gołotę i Nowickiego

Sportowa aleja gwiazd we Władysławowie wzbogaci się o nowe gwiazdy – aż ośmiu wybitnych, polskich sportowców. W weekend 6-7 lipca 2019 r. nad morzem będzie można spotkać m.in. Pawła Zagumnego, Andrzeja Gołotę, Agnieszkę Bibrzycką i Zbigniewa Pacelta.

Jak żyło się w dawnej wsi pomorskiej, dowiesz się podczas warsztatów w Swołowie

Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie zaprasza w każdy czwartek wakacji na zajęcia, których uczestnicy cofną się w czasie do początków XX wieku i wskrzeszą zapomniane rzemiosła.

Unijne dofinansowanie dla najmłodszych. Żłobek Calineczka w Nowym Dworze Gdańskim jak nowy

Nowoczesny sprzęt dydaktyczny, wyremontowane sale zajęć i nowy bezpieczny plac zabaw, to wszystko z czego będą mogli korzystać najmłodsi mieszkańcy Nowego Dworu Gdańskiego. Żłobek Calineczka – skorzystał z funduszy europejskich. To kolejny dofinansowany z tych środków projekt w województwie pomorskim.

Latem naucz się wypiekać chleb, prząść owczą wełnę i pleść wianki. Bezpłatne warsztaty rękodzielnicze

We wszystkie wakacyjne weekendy będzie można wziąć udział w specjalnych warsztatach w Kościerzynie, Wielu i we Wdzydzach. Specjaliści rękodzielnictwa nauczą, jak tradycyjnie wyrabia się masło, piecze chleb czy dekoruje pierniki.

Napisz recenzję i wygraj specjalną wejściówkę na Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Masz od 15 do 19 lat i kochasz kino? Weź udział w konkursie, w którym nagrodą jest udział w festiwalu filmowym w Gdyni. Wystarczy napisać recenzję wybranego filmu lub ocenić go w krótkiej videorecenzji. Najlepsze osoby zasiądą w Jury Młodych, będą oceniać filmy z Konkursu Głównego oraz uczestniczyć w spotkaniach z gwiazdami i w wydarzeniach towarzyszących.

Żeglarskie święto na wodach Zalewu Wiślanego. Rozpoczęły się Regaty o Puchar Trzech Marszałków

Sportowa rywalizacja i wspaniała żeglarska atmosfera. Do tego koncerty i morskie spotkania. A wszystko to w ramach międzynarodowej polsko-rosyjskiej współpracy.