Aktualności

Śmigus-dyngus na sportowo. Spal świąteczne kalorie w wodnej gonitwie na stadionie [WateRun]

Jak połączyć przyjemne z pożytecznym? Oderwij się od świątecznego stołu i pobiegnij w wyścigu, w którym wszystkie chwyty są dozwolone. Poza wygodnymi butami zabierz ze sobą pistolety wodne i zmierz się z innymi w wodnej bitwie na stadionie.

Prawie 200 uczniów z Pomorza wzięło udział w konkursie projektów „Razem do zawodu”. Zobacz, kto był najlepszy [LISTA LAUREATÓW]

Czy można bezprzewodowo obsługiwać żurawia? Jak wygląda mały pływający dom ekologiczny? Czy strumień światła wystarczy, by sterować pojazdem? Na te i wiele innych pytań z zakresu elektroniki, motoryzacji, turystyki i budownictwa odpowiedzieli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Pomorza – laureaci konkursu „Razem do zawodu".

„Oplem po sukces na olimpiadzie w PyeongChang”. Bobsleiści podsumowali występ na Igrzyskach Olimpijskich

Debiut na Igrzyskach Olimpijskich okazał się sukcesem. 13 miejsce bobslejowej czwórki, której załogę stanowili m. in. sportowcy z Pomorza to bardzo dobry wynik i prognoza na przyszłość.

Stwórz instrument z surowców wtórnych, wygraj nagrody. Zgłoszenia do 20 kwietnia

Polska Filharmonia Bałtycka zachęca do udziału w konkursie pod hasłem Eko-instrument. Uczestnikami mogą być dzieci od 5 do 12 lat.

Czy kino jest lustrem współczesności? Ludzki wzrok sięga tam, gdzie nie miał dostępu

Czy kino jest sejsmografem ludzkości? Czy filmy wyprzedzają rzeczywistość? Czy weszliśmy w erę post-ludzką?

Ręcznie wykonane kosmetyki, tornado z próbówki i pokazy robotów Lego [DNI OTWARTE POMORSKICH UCZELNI]

Podczas wiosennych dni otwartych na pomorskich uczelniach dowiesz się, czym szkoły wyższe kuszą kandydatów na studia. Porozmawiasz z wykładowcami, poznasz studentów i ofertę organizacji studenckich. Będą liczne warsztaty, wykłady i pokazy. To też świetna okazja, by dowiedzieć się, jakie są zasady rekrutacji na wybrane kierunki.

Dzień Jedności Kaszubów 2018. Bieg jedności, gra w baśkę i bicie rekordu we wspólnej grze na akordeonie [AKTUALIZACJA]

Kaszubi, 19 marca świętują Dzień Jedności Kaszubów. Z tej okazji zorganizowano liczne wydarzenia, które odbędą się głównie na północy Kaszub. We Władysławowie wystartuje Bieg Jedności Kaszubów, w Kosakowie mistrzowie gier karcianych zagrają w baśkę. Bity będzie rekord gry na akordeonie. W Gdańsku hymn kaszubski zabrzmi przy pomniku Świętopełka II Wielkiego.

Sportowe wyzwanie dla zgranych drużyn. Wiosenny rajd na orientację Tułacz 2018 już 7 kwietnia w Gotelpiu koło Czerska

Celem Tułacza jest odnalezienie w terenie kilkunastu punktów kontrolnych, mając do dyspozycji jedynie mapę, kompas i dużo wytrwałości. To świetna okazja, aby ciekawie spędzić czas razem z przyjaciółmi i rodziną. Możesz też wygrać nagrody.

Sprawdź umiejętność czytania mapy w ciemnościach. Nocny Sztubak na orientację już w najbliższą środę

W jaki sposób precyzyjnie nawigować w terenie i w miejskiej dżungli? Jak zdrowo i przyjemnie spędzić wieczór i pozbyć się zbędnych kilogramów? Przekonasz się 21 marca 2018 r. w śródmieściu Gdańska.

Są młodzi, zdolni, kreatywni i lubią pomagać. Wielkie serca słupskich Ośmiu Wspaniałych

Zaangażowani, zdeterminowani i gotowi do poświęceń. Nie szukają poklasku i rozgłosu. Mali bohaterowie. Chętnie wspierają osoby, które tego potrzebują.

Młodzi nawigatorzy walczyli o tytuł mistrza. Najlepsi popłyną w rejsie Do granic Niepodległej

Wyznaczanie kursu, mierzenie odległości i praca z mapą. Z takimi zadaniami musiało uporać się 46 uczniów podczas III Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji, który 14 marca 2018 r. odbył się Słupsku.

Zastanawiasz się, którą szkołę wybrać? Sprawdź oferty edukacyjne i warunki rekrutacji na targach w Kobylnicy

To już ósma edycja wydarzenia, w trakcie którego młodzież będzie mogła zapoznać się z ofertą kształcenia 35 szkół ponadgimnazjalnych z okolic Słupska. Wojewódzkie Targi Edukacyjne w Kobylnicy zorganizowane zostaną w środę, 21 marca 2018 r.