Aktualności

Twoje dziecko ma zdolności artystyczne? Ferie ze sztuką to propozycja Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej

Instalacje plastyczne, animacja poklatkowa czy rzeźba to tylko niektóre z zajęć, jakie na ferie zimowe przygotowano dla najmłodszych i nieco starszych uczniów ze Słupka i Ustki.

Ferie zimowe. Szaleństwo na stoku i na lodowisku. Jak się przygotować, żeby nie złapać kontuzji? [PORADNIK]

Ferie tuż, tuż… Nieważne czy wyjeżdżasz na narty, czy zjeżdżasz na sankach z górki w pobliżu domu, czy wreszcie wybierasz się po pracy na lodowisko, pamiętaj, aby zimą odpowiednio przygotować organizm do wysiłku. Przestrzegamy też przed nadmiernym ryzykiem.

Na narty za grosz? Tak! Zobacz ofertę kaszubskich wyciągów dla podróżujących koleją

W tym roku ponownie stoki narciarskie Wieżyca Kotlinka (Szymbark) i Wieżyca Koszałkowo organizują akcję Skipass za 1 grosz. Wystarczy wybrać się na narty koleją, a po podróży bilet na pociąg wymienić na zjazd ze stoku.

Jak działania wojenne wpływają na rozwój chirurgii? 107. spotkanie w Kawiarni Naukowej w Sopocie

Jakie są największe postępy w chirurgii urazowej, której źródłem są działania wojenne oraz osiągnięcia wybitnych lekarzy, pielęgniarek i strategów? Kto najbardziej przyczynił się do rozwoju chirurgii wojennej?

Jeśli nie narty, to może na łyżwy? Nie ryzykuj jazdy po zamarzniętym jeziorze! W ferie pomorskie lodowiska zapraszają nie tylko dzieci

Jeśli ślizgawka, to tylko na lodowisku. Zobacz, gdzie można bezpiecznie pojeździć na łyżwach i dobrze się bawić.

Nowa pływalnia na Stogach w Gdańsku. Jeszcze w tym roku basen powstanie także na Oruni

Gdańszczanie będą mogli korzystać z nowej pływalni, która otwiera się 26 stycznia 2018 roku na gdańskich Stogach. Trwają ostatnie prace porządkowe oraz szkolenie personelu. Pierwsi chętni będą mogli wypróbować basen ze wszystkimi atrakcjami już od godziny 16 w dniu otwarcia i przy okazji odebrać swoją kartę mieszkańca.

Zabawa na świeżym powietrzu dla fanów czytania map. Sprawdź swoje umiejętności, przekonaj się czy nie zgubisz się w terenie?

Chcesz aktywnie i przyjemnie spędzić niedzielne przedpołudnie i pozbyć się zbędnych kilogramów? Weź udział w rodzinnej imprezie na orientację w Brzeźnie już 28 stycznia 2018 r.

Najlepsi studenci z Pomorza nagrodzeni. Odebrali stypendia od marszałka województwa pomorskiego [GALERIA]

Najlepsi studenci z województwa pomorskiego odebrali wyróżnienie podczas uroczystej gali 24 stycznia 2018 roku. Nagrodzeni żacy kształcą się m.in. na Uniwersytecie Gdańskim, Akademii Morskiej w Gdyni, ale także na uniwersytetach w Toruniu czy w Olsztynie.

Żegluj z głową! Na konferencji dowiesz się, jak przygotować się do rejsu, jakie technologie wybrać i które akweny są bezpieczne dla wilków morskich

IV Żeglarska Konferencja Bezpieczeństwa odbędzie się w marcu w Gdyni. Udział jest bezpłatny, a zgłoszenia przyjmowane są do końca lutego.

Dla bobsleistów z Gdyni „niemożliwe nie istnieje”. Wystartują na zimowych igrzyskach olimpijskich

Na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich PyeongChang 2018 pojawią się zawodnicy z Trójmiasta. Reprezentantami Polski w bobslejach będą Krzysztof Tylkowski i Łukasz Miedzik – zawodnicy Wojskowego Klub Sportowego Flota Gdynia.

Święto babci i dziadka na sportowo. Dzień Aktywnego Seniora w Gdyńskim Centrum Sportu

22 stycznia 2018 roku w Gdyńskim Centrum Sportu odbędzie IV edycja Dnia Aktywnego Seniora. Będą zajęcia fitness, wykłady, trening i morska Familiada.

W magicznym świecie scenografii. Rodzinne zwiedzanie Teatru Szekspirowskiego

Pudełkowe scenografie, makieta, projektowanie oświetlenia – takie atrakcje czekają na chętnych, którzy wezmą udział w zwiedzaniu Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Doskonała zabawa dla całych rodzin w sobotę, 21 stycznia 2018 r. Obowiązują zapisy, a liczba miejsc ograniczona.