Aktualności

WordUp Trójmiasto #7, czyli spotkanie blogerów i nie tylko

W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia szykuje się prawdziwa gratka dla blogerów, ale i pozostałych osób korzystających z WordPressa. W sobotę, 14 stycznia 2017 r. odbędzie się spotkanie poświęcone właśnie temu systemowi. Wstęp na wydarzenie jest wolny po uprzedniej rejestracji.

Nauka i zabawa w Muzeum Narodowym

Wizyta w muzeum nie musi się ograniczać tylko do oprowadzania po ekspozycji. Muzeum Narodowe w Gdańsku to miejsce ciekawe, gdzie można wesoło spędzić zimowy poranek, pośmiać się, gdzie co chwila coś zaskakuje. Na ferie od 16 do 27 stycznia 2017 r. w oddziałach zaplanowano wiele atrakcji. Spędź miło czas, ucząc się przez zabawę. Zabawę ze sztuką i nie tylko!

Twórcze ferie w Kwidzynie

Jeżeli nie wyjeżdżasz na ferie i nie chcesz poddać się zimowej nudzie, Scena Lalkowa im. Jana Wilkowskiego zaprasza od 16 do 27 stycznia 2017 r. do wspólnej twórczej zabawy. Wstęp jest wolny, konieczne wcześniejsze zapisy. Oferta skierowana jest do dzieci w wieku 7-12 lat.

Historyczne ferie w muzeum w Gdańsku

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska zaprasza do swoich oddziałów od 17 do 27 stycznia 2017 r. grupy przedszkolne, szkolne i półkolonijne liczące do 25 osób na wyjątkowe Historyczne Ferie. Czeka moc atrakcji, m.in. zwiedzanie połączone z zabawą, podczas której będzie można poznać bliżej historię i kulturę XVIII-wiecznego Gdańska i nie tylko – uczestnicy zgłębią tajniki pisma sumeryjskiego.

Warsztaty rodzinne w Ustce

Centrum Aktywności Twórczej w Ustce, w każdą trzecią sobotę miesiąca, zaprasza na bezpłatne warsztaty, w których mogą uczestniczyć całe rodziny i wspólnie odkrywać sztukę.

Młodzi detektywi poszukają złota... w bibliotece

Czy złote sztaby ukryte podczas wojny wciąż czekają na znalazcę? Czy uzbrojeni w wiedzę detektywi potrafią w ciągu jednej nocy poradzić sobie z zagadką? Zostań detektywem i znajdź odpowiedź na nurtujące pytania. W Bibliotece Głównej w piątek, 27 stycznia 2017 r. odbędzie się finał wielkiego śledztwa.

Sercowe sprawy na wykładzie w Experymencie

Centrum Nauki Experyment w Gdyni w ramach cyklu „Wykłady z dowodem" zaprasza na kolejne spotkanie dotyczące zdrowia. W niedzielę, 15 stycznia 2017 r. podczas otwartego wykładu „Sercowe sprawy. Codzienna profilaktyka dla zdrowego serca" dowiemy się, jak zapobiegać chorobom układu krążenia. Poznamy, jakie działania i zasady zdrowego trybu życia są polecane przez światowych ekspertów w dziedzinie medycyny, kto znajduje się w grupie ryzyka oraz kiedy należy przeprowadzać badania profilaktyczne.

Bałwanek i gorący piecyk – Teatr w Oknie dzieciom

Czy możliwa jest miłość bałwanka i gorącego piecyka? Tego będą mogli się dowiedzieć najmłodsi widzowie, którzy wraz z rodzicami wybiorą się do Teatru w Oknie. Spektakl „Bałwanek i gorący piecyk" w wykonaniu Marcina Marca z Teatru Barnaby w sobotę, 28 stycznia 2017 r.

Sportowe ferie w Lęborku

Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku organizuje cykl zawodów sportowych w ramach akcji Ferie 2017 na sportowo. Podczas zimowej przerwy odbędą się turnieje: halowej piłki nożnej, tenisa stołowego i ziemnego, mini siatkówki oraz koszykówki. Obowiązują zapisy.

Ferie po gdyńsku

Jak co roku gdyńskie instytucje kultury, ośrodki edukacyjne i sportowe przygotowały dla dzieci i młodzieży szeroki wachlarz aktywności. Wśród nich znajdą się warsztaty plastyczne, teatralne, czytelnicze i kulturoznawcze, zajęcia ruchowe. Wiele z nich jest nieodpłatnych. Na część zajęć warto zapisać się wcześniej.

Muzealne i filmowe ferie zimowe w Lęborku

Podczas ferii zimowych, od 16 do 27 stycznia 2017 r., lęborskie Muzeum organizuje cykl warsztatów zanikających rzemiosł – papieru czerpanego, wykonywania biżuterii z filcu, biżuterii pradziejowej, toreb na zakupy i zdobienia powłoczek na jaśki. Zaplanowano także spotkania tematyczne, m.in. o baśniach kaszubskich, garncarstwie w pradziejach, warsztacie archeologa. Nie zabraknie też propozycji filmowych. Kino Fregata przygotowało specjalną ofertę.

Aktywny trening w Gdyni na rzecz orkiestry

Podczas treningu ogólnorozwojowego na plaży miejskiej w Gdyni, w niedzielę, 15 stycznia 2017 r. odbędzie się zbiórka na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na wydarzenie zaprasza Big Yellow Foot Adventure Team.

Ferie ze sztuką w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce

Centrum Aktywności Twórczej w Ustce na ferie zimowe dla dzieci, młodzieży i studentów przygotowało bogatą ofertę warsztatów plastycznych, rzeźby, ceramiki, obrazu i dźwięku oraz animacji poklatkowej.

Ferie w gdańskich bibliotekach

Czy ferie w bibliotece to tylko czytanie książek? Czy w bibliotece można się bawić? Filie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku na ferie zimowe, dla młodszych i trochę starszych dzieci, przygotowały ciekawe i trochę zapomniane gry i zabawy oraz zajęcia plastyczne.

Wiosna z Vivaldim, czyli muzyczne cztery pory roku dla dzieci

„Cztery Pory Roku" to nie tylko koncert z aktywnym udziałem najmłodszych melomanów, ale także muzyczne i multimedialne widowisko ze wspaniałą narracją aktorów oraz teatralnych lalek. Polska Filharmonia Bałtycka zaprasza na kolejne spotkanie dla dzieci, przełamujące tradycyjną formułę edukacji muzycznej. Na koncert „Wiosenny ogród", który odbędzie się 20 marca 2017 r. są jeszcze bilety.

Biblioteka dzieciom, czyli wiersze Juliana Tuwima

W ramach cyklu Biblioteki dla dzieci najmłodsi będą mogli zobaczyć spektakl „Cudowna kraina bajek". Jest to prezentacja wierszy Juliana Tuwima m.in.: „Lokomotywa", „Rzepka", „Słoń Trąbalski", „Pan Tralaliński", „Dyzio Marzyciel", „Babcia i kurka". Dzieci zaprasza Biblioteka Główna w poniedziałek, 16 stycznia 2017 r.

Ferie w morskim muzeum – o nawigacji, podwodnych tajemnicach i sekretach Żurawia

Jak ubierali się nurkowie 300 lat temu? Czy można zobaczyć ciśnienie? O czym mówią do nas zabytki i jak odczytać znaki nawigacyjne. Tak interesująco można spędzić ferie od 16 do 27 stycznia 2017 r. w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku.

Ferie 2017 w Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie

W tczewskim oddziale Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, Centrum Konserwacji Wraków Statków, będzie można poszukać Gwiazdy Polarnej, wybrać się w podróż dookoła świata w łodzi piankowej, wywołać wodne tornado i stworzyć kolorową tęczę. Także wodzić palcem po mapie, uczyć się podstaw nawigacji i przeprowadzać doświadczenia chemiczne. Będzie mokro, wesoło i nawet jeśli nie spadnie śnieg, ferie w Tczewie będą udane!

Senior z kartą może więcej

Poranna kawa z ciastem w przyjemnej gdyńskiej kawiarni, wizyta u kosmetyczki połączona z relaksacyjnym masażem, zaś wieczorem spektakl w teatrze. Brzmi atrakcyjnie? Centrum Aktywności Seniora w Gdyni oferuje kartę Gdynia Senior Plus, która oferuje bogatą ofertę zniżek i promocji, by zachęcić starszych mieszkańców do aktywnego udziału w życiu miasta. Karta przygotowana została dla osób, które ukończyły 60 lat.

Ferie w Gdańsku pełne sportowych atrakcji

Tegoroczne ferie zimowe w Gdańsku zapowiadają się wyjątkowo ciekawie. W programie zajęć m.in.: pływanie, judo, tenis ziemny, piłka nożna, żeglarstwo – wszystko w ciekawej formie treningów i warsztatów. Zajęcia są bezpłatne z wyjątkiem tych na pływalni, za które trzeba zapłacić jedynie symboliczną złotówkę.

Kulturalne ferie z Muzeum Pomorza Środkowego

Ozdabianie stołu, wykonanie glinianych sztućców, masek, wyrobów z wikliny, udział w balu karnawałowym czy zaprojektowanie herbu to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowano w Słupsku na ferie zimowe. Muzeum Pomorza Środkowego zaprasza od 16 do 29 stycznia 2017 r. dzieci w wieku 6-15 lat.

Ferie zimowe w Pomorskiem

W województwie pomorskim ferie zimowe trwają od 16 do 29 stycznia 2017 r. W przygotowanej przez instytucje z naszego regionu ofercie nie zabraknie półkolonii, warsztatów teatralnych, fotograficznych, plastycznych czy sportowych. Na zajęcia zapraszają pomorskie muzea, galerie, domy kultury, biblioteki oraz ośrodki sportu i rekreacji. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na Twoje dzieci.

Senior na Plus 2! – edukacja finansowa

Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej, 1 stycznia 2017 r. rozpoczęło realizację projektu edukacyjnego „Senior na plus 2! Warsztaty z edukacji finansowej dla osób 55 plus". W ramach projektu od marca do połowy czerwca 2017 r. zaplanowano bezpłatne zajęcia edukacyjne dla osób po 55. roku życia. Rekrutacja uczestników odbywa się poprzez zgłoszenia organizacji działających na rzecz seniorów.

Kontrasty i tańce w twórczości Łowców Słów w Bibliotece Oliwskiej

Biblioteka Oliwska zaprasza na kolejne spotkania z Łowcami Słów. Grupą Opowiadaczy, które odbędą się w czwartki, 19 stycznia i 16 lutego 2017 r. Tym razem artystki – Elżbieta i Groszek Stanilewicz – zabiorą dzieci w wieku 10 i więcej lat w bajkowy świat kontrastów i tańców.

Karnawałowy dogtrekking w Kolibkach

Okazja dla wszystkich właścicieli i miłośników psów do udziału w wyjątkowym, gdyż karnawałowym dogtrekkingu w Adventure Park Kolibki już w najbliższą niedzielę, 8 stycznia 2017 r. Wystarczy przebrać się za ulubionego bohatera lub stworzyć nowy wizerunek, aby wystartować z czworonożnym przyjacielem.

Dzieci w Słupsku nauczą się sztuki

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów do udziału w bezpłatnych lekcjach o sztuce. Obowiązują zapisy.

Papierowe inspiracje w bibliotece – warsztaty dla dzieci

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku zaprasza dzieci i młodzież do udziału w zajęciach kreatywnego świata papieru. Warsztaty tworzenia zakładek do książek, biżuterii, dekoracji na ścianę, wielkanocnych jaj odbędą się w filii przy ul. Paderewskiego 11 we wtorki, 10 i 24 stycznia 2017 r.

Zostań asystentem językowym w Niemczech

Ministerstwo Edukacji, Nauki i Kultury Meklemburgii Pomorza Przedniego poszukuje asystentów językowych. Ich zadaniem będzie wspieranie nauczycieli języka polskiego jako języka obcego w niemieckich szkołach na terenie Meklemburgii Pomorza Przedniego. Oferty można przesyłać do 10 lutego 2017 r.

Turniej piłkarski Amber Cup w Ergo Arenie

Gdańsko-sopocka Ergo Arena stanie się miejscem sportowych zmagań. XI edycja Amber Cup – największej halowej imprezy piłkarskiej w Polsce odbędzie się 6 i 7 stycznia 2017 r. Na hali będzie można zobaczyć najlepszych piłkarzy polskiej ekstraklasy, reprezentantów Polski i gwiazdy estrady.

Noworoczny rajd z kijkami

W nowy rok można wejść z różnymi postanowieniami. Jedni chcą schudnąć, a inni zadbać o kondycję. Dla jednych i drugich doskonałą okazją do realizacji zamierzeń będzie spacer z kijkami nordic walking. Najbliższy na dystansie ok. 10 km odbędzie się w niedzielę, 8 stycznia 2017 r.

Archiwum wiadomości