Aktualności

Lubisz leśne wędrówki? Umiesz czytać mapy? Harpuś na Wyspie Sobieszewskiej już w niedzielę

Dzielnicowa Impreza na orientację po raz pierwszy zawita na Wyspę Sobieszewską. Ostatni wakacyjny Harpuś w niedzielę, 29 lipca 2018 r.

Odkrywcy przyjadą na Pomorze. Podążać będą śladami 10 bohaterów naszego regionu

Pięć dni wakacyjnej przygody, 10 bohaterów, 1000 uczestników z całej Polski, 1000 kilometrów: pieszo, pociągami, kajakami, rowerami i statkiem – to hasła opisujące tegoroczny Rajd Odkrywców. Impreza odbędzie się 1-5 sierpnia na malowniczych szlakach województwa pomorskiego.

Jeden z najlepszych mityngów lekkoatletycznych w Polsce. Piątek z XXI Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły

Co roku na stadion Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego przybywa kilkutysięczna publiczność, by podglądać zmagania najlepszych lekkoatletów z całej Polski i Europy. W piątkowe popołudnie 27 lipca 2018 r. warto zajrzeć na Stadion Leśny.

Przyjedź na Kaszuby i poczuj radość biegania. W Lipuszu wystartuje VI Pętla Tuszkowska Matka

VI Pętla Tuszkowska Matka w ramach cyklu Kaszuby Biegają wystartuje w sobotę, 28 lipca 2018 r. w Lipusz. Przyjadą biegacze z całej Polski, aby aktywnie spędzić czas i zmierzyć się z 11,5-kilometrową trasą.

Koncerty, warsztaty muzyczne, pokazy filmowe i spotkania z podróżnikami. Globaltica World Cultures Festival

Globaltica to festiwal miłośników muzyki świata, ale także osób, które szukają inspiracji i rozrywki poza głównym nurtem. Od 25 lipca do 29 lipca 2018 r. gdyński Park Kolibki opanują kultury świata w wielu odsłonach. Będą m.in. artyści z Gwinei, Chile, Mauritiusa, Uzbekistanu i Haiti.

Wakacje nad wodą? „Bezpieczeństwo to ostatnia rzecz, o jakiej myślimy, planując urlop” mówi ratownik WOPR

Według statystyk policyjnych, do kwietnia 2018 r. w województwie pomorskim utonęły już 23 osoby, a w całym kraju aż 196. Najwięcej z nich przebywało nad jeziorami, jednak zdarzały się też tragedie nad morzem. Najczęściej topią się osoby powyżej 51 roku życia, a wśród nich mężczyźni – prawie 70 proc. Dane statystyczne pokazują też proste zależności – im ładniejsza pogoda, tym więcej osób na plaży i więcej przypadków utonięć. Jak zatem dbać o bezpieczeństwo podczas wypoczynku?

Z mapą po plaży i przez lasy. Parkowe gry na orientację na Wyspie Sobieszewskiej

Znasz się na mapach? Chcesz aktywnie spędzić dzień? Przyjedź w niedzielę, 22 lipca 2018 r. do Sobieszewa i wystartuj w Rodzinnych Grach Parkowych na Orientację.

Próbny egzamin na prawo jazdy, symulator dachowania i alkogogle. Moto Safety Day w Gdyni

Jeśli uwielbiasz motoryzację, interesujesz się nowinkami technologicznymi lub chcesz spróbować swoich sił w egzaminie na prawo jazdy, musisz przyjść 28 lipca 2018 r. na skwer Kościuszki w Gdyni. Podczas 13. Moto Safety Day będzie można spotkać ekspertów i pasjonatów związanych z ruchem drogowym.

Etnofilologia kaszubska na Uniwersytecie Gdańskim z nowym programem. Zostało mało czasu na rejestrację

Studenci na Uniwersytecie Gdańskim od 2013 r. mają możliwość uczenia się na kierunku etnofilologia kaszubska, który przygotuje ich do pracy jako nauczycieli języka kaszubskiego. W tym roku zmieniono program studiów. Absolwenci będą mogli nauczać również języka polskiego.

„Zapytaj mnie, póki jestem”— wyjątkowy konkurs historyczny dla młodzieży

Do 20 września 2018 r. można składać prace w konkursie dla uczniów „Zapytaj mnie, póki jestem". Chodzi o upamiętnienie zbrodni w lasach piaśnickich pod Wejherowem. Tytuł ma zachęcać uczniów m.in. do zadawania pytań osobom, które tę zbrodnię mogą pamiętać.

Napisz recenzję filmu i wygraj wejściówki na Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz 1000 złotych [KONKURS]

Recenzja musi mieć nie więcej niż 9000 znaków, a termin jej przesłania upływa 26 sierpnia 2018 r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone najpóźniej 15 września. Za pierwsze miejsce można otrzymać 1000 zł, a kolejne dwie nagrody to 500 zł. Zwycięzcy dostaną także akredytacje na Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Sukces młodych piłkarzy i piłkarek ręcznych z Pomorza. Z ogólnopolskiej olimpiady przywieźli złoto i brąz

Dwa medale – złoty i brązowy – zdobyli reprezentujący Pomorze piłkarze i piłkarki ręczne na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Katowicach. To efekt ciężkich treningów i doskonałych trenerów.