Aktualności

Wiosna z Vivaldim, czyli muzyczne cztery pory roku dla dzieci

„Cztery Pory Roku" to nie tylko koncert z aktywnym udziałem najmłodszych melomanów, ale także muzyczne i multimedialne widowisko ze wspaniałą narracją aktorów oraz teatralnych lalek. Polska Filharmonia Bałtycka zaprasza na kolejne spotkanie dla dzieci, przełamujące tradycyjną formułę edukacji muzycznej. Na koncert „Wiosenny ogród", który odbędzie się 20 marca 2017 r. są jeszcze bilety.

Biblioteka dzieciom, czyli wiersze Juliana Tuwima

W ramach cyklu Biblioteki dla dzieci najmłodsi będą mogli zobaczyć spektakl „Cudowna kraina bajek". Jest to prezentacja wierszy Juliana Tuwima m.in.: „Lokomotywa", „Rzepka", „Słoń Trąbalski", „Pan Tralaliński", „Dyzio Marzyciel", „Babcia i kurka". Dzieci zaprasza Biblioteka Główna w poniedziałek, 16 stycznia 2017 r.

Ferie w morskim muzeum – o nawigacji, podwodnych tajemnicach i sekretach Żurawia

Jak ubierali się nurkowie 300 lat temu? Czy można zobaczyć ciśnienie? O czym mówią do nas zabytki i jak odczytać znaki nawigacyjne. Tak interesująco można spędzić ferie od 16 do 27 stycznia 2017 r. w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku.

Ferie 2017 w Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie

W tczewskim oddziale Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, Centrum Konserwacji Wraków Statków, będzie można poszukać Gwiazdy Polarnej, wybrać się w podróż dookoła świata w łodzi piankowej, wywołać wodne tornado i stworzyć kolorową tęczę. Także wodzić palcem po mapie, uczyć się podstaw nawigacji i przeprowadzać doświadczenia chemiczne. Będzie mokro, wesoło i nawet jeśli nie spadnie śnieg, ferie w Tczewie będą udane!

Senior z kartą może więcej

Poranna kawa z ciastem w przyjemnej gdyńskiej kawiarni, wizyta u kosmetyczki połączona z relaksacyjnym masażem, zaś wieczorem spektakl w teatrze. Brzmi atrakcyjnie? Centrum Aktywności Seniora w Gdyni oferuje kartę Gdynia Senior Plus, która oferuje bogatą ofertę zniżek i promocji, by zachęcić starszych mieszkańców do aktywnego udziału w życiu miasta. Karta przygotowana została dla osób, które ukończyły 60 lat.

Ferie w Gdańsku pełne sportowych atrakcji

Tegoroczne ferie zimowe w Gdańsku zapowiadają się wyjątkowo ciekawie. W programie zajęć m.in.: pływanie, judo, tenis ziemny, piłka nożna, żeglarstwo – wszystko w ciekawej formie treningów i warsztatów. Zajęcia są bezpłatne z wyjątkiem tych na pływalni, za które trzeba zapłacić jedynie symboliczną złotówkę.

Kulturalne ferie z Muzeum Pomorza Środkowego

Ozdabianie stołu, wykonanie glinianych sztućców, masek, wyrobów z wikliny, udział w balu karnawałowym czy zaprojektowanie herbu to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowano w Słupsku na ferie zimowe. Muzeum Pomorza Środkowego zaprasza od 16 do 29 stycznia 2017 r. dzieci w wieku 6-15 lat.

Ferie zimowe w Pomorskiem

W województwie pomorskim ferie zimowe trwają od 16 do 29 stycznia 2017 r. W przygotowanej przez instytucje z naszego regionu ofercie nie zabraknie półkolonii, warsztatów teatralnych, fotograficznych, plastycznych czy sportowych. Na zajęcia zapraszają pomorskie muzea, galerie, domy kultury, biblioteki oraz ośrodki sportu i rekreacji. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na Twoje dzieci.

Senior na Plus 2! – edukacja finansowa

Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej, 1 stycznia 2017 r. rozpoczęło realizację projektu edukacyjnego „Senior na plus 2! Warsztaty z edukacji finansowej dla osób 55 plus". W ramach projektu od marca do połowy czerwca 2017 r. zaplanowano bezpłatne zajęcia edukacyjne dla osób po 55. roku życia. Rekrutacja uczestników odbywa się poprzez zgłoszenia organizacji działających na rzecz seniorów.

Kontrasty i tańce w twórczości Łowców Słów w Bibliotece Oliwskiej

Biblioteka Oliwska zaprasza na kolejne spotkania z Łowcami Słów. Grupą Opowiadaczy, które odbędą się w czwartki, 19 stycznia i 16 lutego 2017 r. Tym razem artystki – Elżbieta i Groszek Stanilewicz – zabiorą dzieci w wieku 10 i więcej lat w bajkowy świat kontrastów i tańców.

Dzieci w Słupsku nauczą się sztuki

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów do udziału w bezpłatnych lekcjach o sztuce. Obowiązują zapisy.

Papierowe inspiracje w bibliotece – warsztaty dla dzieci

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku zaprasza dzieci i młodzież do udziału w zajęciach kreatywnego świata papieru. Warsztaty tworzenia zakładek do książek, biżuterii, dekoracji na ścianę, wielkanocnych jaj odbędą się w filii przy ul. Paderewskiego 11 we wtorki, 10 i 24 stycznia 2017 r.

Archiwum wiadomości