Aktualności

Pierwsza edycja Pomorskich Dni Druku 3D

Druk 3D rozwija się w zawrotnym tempie, a możliwości, jakie niesie ze sobą ta technologia dla branż kreatywnych, produkcji czy medycyny, niektórzy przyrównują do rewolucji, jaką wywołało wynalezienia koła. Chcesz poznać tajniki technologii 3D od projektu do wydruku? Przyjdź 27 i 28 stycznia 2017 r. na Pomorskie Dni Druku 3D w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

W Manhattanie zagraj w planszówki

Masz ochotę zagrać w ulubione gry? A może chcesz poznać nowe planszówki? Przyjdź do Biblioteki Manhattan w sobotę, 21 stycznia 2017 r. i dołącz do gry! Treflersi nauczą Cię grać w Santiago, Ego, 5 Sekund, Kolejkę i wiele innych.

Malowanie na szkle, kaszubskie i kociewskie bajki, czyli ferie w muzeum we Wdzydzach

Na projekcje filmowe i warsztaty muzealne zaprasza dzieci Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich. Zajęcia potrwają do piątku, 24 lutego 2016 r.

Zaprojektuj plakat R@portu. Teatr Miejski przygotowuje się do Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych

Na grafików, projektantów, artystów plastyków i firmy zajmujące się projektowaniem reklamowym oraz inne osoby zainteresowane czeka ciekawe wyzwanie. Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni ogłosił trzecią edycję konkursu na plakat promujący Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@port. Zgłoszenia można przesyłać do 15 marca 2017 r.

Zadania edukacyjne ze wsparciem

Zarząd Województwa Pomorskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację w 2017 r. przez organizacje pozarządowe prowadzące działalność pożytku publicznego zadań publicznych Województwa Pomorskiego w dziedzinie edukacji.

Inteligencja Finansowa – inspiracje, motywacje i nauka inteligentnego zarządzania finansami

Na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego, 13 i 14 stycznia 2017 r. odbędzie się festiwal Inteligencji Finansowej. Wydarzenie jest doskonałą okazją, by w obecności praktyków zdobyć i poszerzyć wiedzę z zakresu funkcjonowania mechanizmów finansowych. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Ferie w Bytowskim Centrum Kultury

Bytowskie Centrum Kultury na czas zimowego odpoczynku dzieci i młodzieży przygotowało wiele atrakcji. Zaplanowano m.in. warsztaty taneczne, rzeźbiarskie, ceramiczne. Będzie można pograć w planszówki, obejrzeć spektakle „Królowa Śniegu " i „Zaczarowany młynek". Nie zabraknie również projekcji filmowych. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Ferie w… zagrodzie

Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie zaprasza w dwa czwartki – 19 i 26 stycznia 2017 r. do Zagrody Styp-Rekowskich w Płotowie na zajęcia dla dzieci. W ramach ferii zimowych, pod okiem opiekunów, najmłodsi będą mogli przyrządzić smakołyki z ciasta drożdżowego, posłuchać kaszubskich bajek, poznać dawne karnawałowe tradycje oraz własnoręcznie wykonać ozdoby i ciekawe prace plastyczne.

Tajemnice architektoniczne gmachu Dyrekcji Kolei w Gdańsku

- Gmach Dyrekcji Kolei, oddany do użytku w 1914 r., stanowi unikatowy w Gdańsku przykład baroku wilhelmińskiego – mówi o budowli Katarzyna Wojtczak, która poprowadzi najbliższy wykład z cyklu Architektura Gdańska. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 21 stycznia 2017 r. w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego. Wstęp wolny.

Kreatywnie zimą w gdańskiej Windzie

Gdański Archipelag Kultury – Winda od 16 do 27 stycznia 2017 r. zaprasza na ciekawe zajęcia i spotkania. Program obejmuje warsztaty manualne (ceramiczne i rękodzielnicze), gry zespołowe, spotkania z interesującymi osobami, zwiedzanie ciekawych miejsc. Ponadto, 17 stycznia odbędzie się koncert z cyklu Gdańskie Kawiarnie Jazzowe – wystąpi Marcin Wądołowski Trio, a do 13 stycznia trwa Konkurs na Zimowy Limeryk Antydepresyjny.

Szekspirowski pozwiedzaj… z dziećmi

Chcesz zachęcić dziecko do teatru? Jesteś miłośnikiem nowoczesnej architektury? Gdański Teatr Szekspirowski, raz w miesiącu, zaprasza na rodzinne zwiedzanie. Tematem najbliższego spaceru, który odbędzie się w niedzielę, 15 stycznia 2017 r., będzie architektura. Liczba miejsc jest ograniczona.

Młodzi śpiewają stare piosenki – możesz się zgłosić

Podczas XXIV Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Piosenki lat 60. i 70. pt. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce", który odbędzie się 14-15 czerwca 2017 r. w Wyszkowie, zaprezentują się młodzi artyści, którzy cenią polskie piosenki. W festiwalu może wziąć udział młodzież od lat 14 (soliści i zespoły), zgłoszenia przyjmowane są do 25 lutego.

Archiwum wiadomości