Aktualności

Twórcy i założyciele Szkoły Sopockiej. Wystawa prac Stanisława Teisseyre'a

Monograficzną wystawą dzieł Stanisława Teisseyre'a, jednego z ważniejszych malarzy polskich drugiej połowy XX wieku Muzeum Sopotu kontynuuje cykl prezentacji twórczości artystów związanych ze środowiskiem sopockim. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 3 marca 2017 r.

Kolędnicze zwyczaje i własnoręcznie robiona biżuteria. Promocja książki i warsztaty

Na promocję książki o fenomenie kaszubskiego kolędowania oraz na warsztaty dla kreatywnych kobiet zaprasza Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku. Pierwsze spotkanie, na które wstęp jest wolny, odbędzie się 26 lutego 2017 r. Natomiast na warsztaty tańca i rękodzieła 4 marca trzeba się wcześniej zapisać.

Jak wygląda świat w epoce Donalda Trumpa i Marine Le Pen? Opowie o tym prof. Ceynowa

Politycznym i społecznym zjawiskom zachodzącym we współczesnej Europie i na świecie przyjrzy się w czwartek, 23 lutego 2017 r. dr hab. Andrzej Ceynowa, prof. Uniwersytetu Gdańskiego. Spotkanie będzie także podsumowaniem stu Kawiarni Naukowych Bałtyckiego Festiwalu Nauki w Sopocie, zamykającym 13-letni cykl debat. Gościem specjalnym będzie prof. dr hab. Magdalena Fikus. Wstęp jest wolny.

Sto nowych miejsc dla przedszkolaków w gminie Kartuzy. Inwestycja kosztowała 8 mln zł

Zajęcia z robotyki, rytmiki, języków obcych, matematyki oraz teatru to nowa oferta dla przedszkolaków z gminy Kartuzy. Otwarto nowe przedszkola w Kartuzach, Kiełpinie, Łapalicach oraz Staniszewie.

130 tys. zł dla najlepszych pomorskich studentów. Stypendia naukowe i artystyczne wręczone

Stypendium w wysokości 380 zł miesięcznie otrzymało 38 pomorskich studentów. Laureaci zostali wyróżnieni za osiągnięcia artystyczne i naukowe.

Zaprzyjaźnij się z pszczołami, czyli design z plastra miodu

Poznaj tajemniczy świat pszczół podczas wystawy „Let's bee friends". Centrum Designu Gdynia zaprasza do Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia między 3 lutego a 12 marca 2017 r. na fascynującą ekspozycję, która zainteresuje dzieci i dorosłych. Wstęp jest wolny.

Chemia miłości, czyli walentynki w Experymencie

Miłość, bliskość, budowanie relacji z naukowego punktu widzenia? Centrum Nauki Experyment w Gdyni zaprasza 11 lutego 2017 r. na specjalną odsłonę wieczoru dla dorosłych, podczas której przyjrzymy się emocjom z punktu widzenia ekspertów z psychologii, socjologii, biologii, chemii i fizyki. Wykłady, interaktywne warsztaty, gry i aktywności na wystawie zapewnią gościom oryginalne atrakcje wzbogacone solidną dawką ciekawie podanej wiedzy.

Prawdziwa zabawa w świecie z klocków przez dwa dni w Rumi

Na rodzinną imprezę z parkiem rozrywki Legoland Billund zaprasza w weekend 28-29 stycznia 2017 r. Centrum Handlowe Auchan Port Rumia. Dzieci i rodzice będą mogli przenieść się do niesamowitego świata zbudowanego z kultowych klocków Lego®, oddać się twórczej zabawie i wygrać bardzo atrakcyjne nagrody, np. rodzinny pobyt w Legoland Billund Resort. Wstęp jest wolny.

Piłkarskie rozgrywki na gdańskim Przymorzu

24 drużyny z roczników 2006 oraz 2009/10, które zmierzą się w 4 grupach po 6 zespołów będą mogli obserwować miłośnicy piłki nożnej. Zawodnicy rozegrają po 3 mecze w grupie, następnie najlepsi zostaną wyłonieni do fazy pucharowej. Sport Park Cup, bo o nim mowa, odbędzie się na hali tenisowo-piłkarskiej, w dwie niedziele, 5 i 19 lutego 2017 r. Wstęp dla kibiców bezpłatny.

Taneczna Stacja Kultura w Lęborku

Teatr Tańca Jeszcze 5 Minut zaprasza na kolejną odsłonę warsztatów tanecznych. Tym razem dwudniowe spotkanie z tańcem współczesnym poprowadzi Marta Zawadzka – tancerka, choreograf, pedagog, teoretyk tańca. Zajęcia odbędą się 10 i 11 lutego 2017 r. w Stacji Kultura w Lęborku. Konieczne wcześniejsze zapisy.

Warsztaty teatralne dla uczniów w Bibliotece Manhattan

Biblioteka Manhattan zaprasza dzieci i młodzież ze szkół podstawowych do udziału w warsztatach teatralnych. Gościem kilku spotkań będzie aktor Teatru Miniatura w Gdańsku Jacek Majok. Zapisy trwają do 6 lutego 2017 r. Pierwsze zajęcia odbędą się w wtorek, 7 lutego.

Zajęcia dla rodzin w Muzeum Emigracji w Gdyni

W weekend 28-29 stycznia 2017 r. powracają warsztaty dla dzieci i młodzieży. Sobotnia Misja Ściśle Fajna to spotkanie z Agentką X, której pomóc mogą tylko dzieciaki. W niedzielę odbędą się za to warsztaty rodzinne, podczas których poznacie zwyczaje i ciekawostki związane z Wielką Brytanią.

Archiwum wiadomości