Aktualności

Nauka i zabawa w Muzeum Narodowym

Wizyta w muzeum nie musi się ograniczać tylko do oprowadzania po ekspozycji. Muzeum Narodowe w Gdańsku to miejsce ciekawe, gdzie można wesoło spędzić zimowy poranek, pośmiać się, gdzie co chwila coś zaskakuje. Na ferie od 16 do 27 stycznia 2017 r. w oddziałach zaplanowano wiele atrakcji. Spędź miło czas, ucząc się przez zabawę. Zabawę ze sztuką i nie tylko!

Twórcze ferie w Kwidzynie

Jeżeli nie wyjeżdżasz na ferie i nie chcesz poddać się zimowej nudzie, Scena Lalkowa im. Jana Wilkowskiego zaprasza od 16 do 27 stycznia 2017 r. do wspólnej twórczej zabawy. Wstęp jest wolny, konieczne wcześniejsze zapisy. Oferta skierowana jest do dzieci w wieku 7-12 lat.

Historyczne ferie w muzeum w Gdańsku

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska zaprasza do swoich oddziałów od 17 do 27 stycznia 2017 r. grupy przedszkolne, szkolne i półkolonijne liczące do 25 osób na wyjątkowe Historyczne Ferie. Czeka moc atrakcji, m.in. zwiedzanie połączone z zabawą, podczas której będzie można poznać bliżej historię i kulturę XVIII-wiecznego Gdańska i nie tylko – uczestnicy zgłębią tajniki pisma sumeryjskiego.

Warsztaty rodzinne w Ustce

Centrum Aktywności Twórczej w Ustce, w każdą trzecią sobotę miesiąca, zaprasza na bezpłatne warsztaty, w których mogą uczestniczyć całe rodziny i wspólnie odkrywać sztukę.

Młodzi detektywi poszukają złota... w bibliotece

Czy złote sztaby ukryte podczas wojny wciąż czekają na znalazcę? Czy uzbrojeni w wiedzę detektywi potrafią w ciągu jednej nocy poradzić sobie z zagadką? Zostań detektywem i znajdź odpowiedź na nurtujące pytania. W Bibliotece Głównej w piątek, 27 stycznia 2017 r. odbędzie się finał wielkiego śledztwa.

Sercowe sprawy na wykładzie w Experymencie

Centrum Nauki Experyment w Gdyni w ramach cyklu „Wykłady z dowodem" zaprasza na kolejne spotkanie dotyczące zdrowia. W niedzielę, 15 stycznia 2017 r. podczas otwartego wykładu „Sercowe sprawy. Codzienna profilaktyka dla zdrowego serca" dowiemy się, jak zapobiegać chorobom układu krążenia. Poznamy, jakie działania i zasady zdrowego trybu życia są polecane przez światowych ekspertów w dziedzinie medycyny, kto znajduje się w grupie ryzyka oraz kiedy należy przeprowadzać badania profilaktyczne.

Bałwanek i gorący piecyk – Teatr w Oknie dzieciom

Czy możliwa jest miłość bałwanka i gorącego piecyka? Tego będą mogli się dowiedzieć najmłodsi widzowie, którzy wraz z rodzicami wybiorą się do Teatru w Oknie. Spektakl „Bałwanek i gorący piecyk" w wykonaniu Marcina Marca z Teatru Barnaby w sobotę, 28 stycznia 2017 r.

Sportowe ferie w Lęborku

Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku organizuje cykl zawodów sportowych w ramach akcji Ferie 2017 na sportowo. Podczas zimowej przerwy odbędą się turnieje: halowej piłki nożnej, tenisa stołowego i ziemnego, mini siatkówki oraz koszykówki. Obowiązują zapisy.

Ferie po gdyńsku

Jak co roku gdyńskie instytucje kultury, ośrodki edukacyjne i sportowe przygotowały dla dzieci i młodzieży szeroki wachlarz aktywności. Wśród nich znajdą się warsztaty plastyczne, teatralne, czytelnicze i kulturoznawcze, zajęcia ruchowe. Wiele z nich jest nieodpłatnych. Na część zajęć warto zapisać się wcześniej.

Muzealne i filmowe ferie zimowe w Lęborku

Podczas ferii zimowych, od 16 do 27 stycznia 2017 r., lęborskie Muzeum organizuje cykl warsztatów zanikających rzemiosł – papieru czerpanego, wykonywania biżuterii z filcu, biżuterii pradziejowej, toreb na zakupy i zdobienia powłoczek na jaśki. Zaplanowano także spotkania tematyczne, m.in. o baśniach kaszubskich, garncarstwie w pradziejach, warsztacie archeologa. Nie zabraknie też propozycji filmowych. Kino Fregata przygotowało specjalną ofertę.

Ferie ze sztuką w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce

Centrum Aktywności Twórczej w Ustce na ferie zimowe dla dzieci, młodzieży i studentów przygotowało bogatą ofertę warsztatów plastycznych, rzeźby, ceramiki, obrazu i dźwięku oraz animacji poklatkowej.

Ferie w gdańskich bibliotekach

Czy ferie w bibliotece to tylko czytanie książek? Czy w bibliotece można się bawić? Filie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku na ferie zimowe, dla młodszych i trochę starszych dzieci, przygotowały ciekawe i trochę zapomniane gry i zabawy oraz zajęcia plastyczne.

Archiwum wiadomości