Aktualności

W Manhattanie zagraj w planszówki

Masz ochotę zagrać w ulubione gry? A może chcesz poznać nowe planszówki? Przyjdź do Biblioteki Manhattan w sobotę, 21 stycznia 2017 r. i dołącz do gry! Treflersi nauczą Cię grać w Santiago, Ego, 5 Sekund, Kolejkę i wiele innych.

Malowanie na szkle, kaszubskie i kociewskie bajki, czyli ferie w muzeum we Wdzydzach

Na projekcje filmowe i warsztaty muzealne zaprasza dzieci Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich. Zajęcia potrwają do piątku, 24 lutego 2016 r.

Zaprojektuj plakat R@portu. Teatr Miejski przygotowuje się do Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych

Na grafików, projektantów, artystów plastyków i firmy zajmujące się projektowaniem reklamowym oraz inne osoby zainteresowane czeka ciekawe wyzwanie. Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni ogłosił trzecią edycję konkursu na plakat promujący Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@port. Zgłoszenia można przesyłać do 15 marca 2017 r.

Zadania edukacyjne ze wsparciem

Zarząd Województwa Pomorskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację w 2017 r. przez organizacje pozarządowe prowadzące działalność pożytku publicznego zadań publicznych Województwa Pomorskiego w dziedzinie edukacji.

Inteligencja Finansowa – inspiracje, motywacje i nauka inteligentnego zarządzania finansami

Na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego, 13 i 14 stycznia 2017 r. odbędzie się festiwal Inteligencji Finansowej. Wydarzenie jest doskonałą okazją, by w obecności praktyków zdobyć i poszerzyć wiedzę z zakresu funkcjonowania mechanizmów finansowych. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Ferie w Bytowskim Centrum Kultury

Bytowskie Centrum Kultury na czas zimowego odpoczynku dzieci i młodzieży przygotowało wiele atrakcji. Zaplanowano m.in. warsztaty taneczne, rzeźbiarskie, ceramiczne. Będzie można pograć w planszówki, obejrzeć spektakle „Królowa Śniegu " i „Zaczarowany młynek". Nie zabraknie również projekcji filmowych. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Ferie w… zagrodzie

Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie zaprasza w dwa czwartki – 19 i 26 stycznia 2017 r. do Zagrody Styp-Rekowskich w Płotowie na zajęcia dla dzieci. W ramach ferii zimowych, pod okiem opiekunów, najmłodsi będą mogli przyrządzić smakołyki z ciasta drożdżowego, posłuchać kaszubskich bajek, poznać dawne karnawałowe tradycje oraz własnoręcznie wykonać ozdoby i ciekawe prace plastyczne.

Tajemnice architektoniczne gmachu Dyrekcji Kolei w Gdańsku

- Gmach Dyrekcji Kolei, oddany do użytku w 1914 r., stanowi unikatowy w Gdańsku przykład baroku wilhelmińskiego – mówi o budowli Katarzyna Wojtczak, która poprowadzi najbliższy wykład z cyklu Architektura Gdańska. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 21 stycznia 2017 r. w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego. Wstęp wolny.

Kreatywnie zimą w gdańskiej Windzie

Gdański Archipelag Kultury – Winda od 16 do 27 stycznia 2017 r. zaprasza na ciekawe zajęcia i spotkania. Program obejmuje warsztaty manualne (ceramiczne i rękodzielnicze), gry zespołowe, spotkania z interesującymi osobami, zwiedzanie ciekawych miejsc. Ponadto, 17 stycznia odbędzie się koncert z cyklu Gdańskie Kawiarnie Jazzowe – wystąpi Marcin Wądołowski Trio, a do 13 stycznia trwa Konkurs na Zimowy Limeryk Antydepresyjny.

Szekspirowski pozwiedzaj… z dziećmi

Chcesz zachęcić dziecko do teatru? Jesteś miłośnikiem nowoczesnej architektury? Gdański Teatr Szekspirowski, raz w miesiącu, zaprasza na rodzinne zwiedzanie. Tematem najbliższego spaceru, który odbędzie się w niedzielę, 15 stycznia 2017 r., będzie architektura. Liczba miejsc jest ograniczona.

Młodzi śpiewają stare piosenki – możesz się zgłosić

Podczas XXIV Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Piosenki lat 60. i 70. pt. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce", który odbędzie się 14-15 czerwca 2017 r. w Wyszkowie, zaprezentują się młodzi artyści, którzy cenią polskie piosenki. W festiwalu może wziąć udział młodzież od lat 14 (soliści i zespoły), zgłoszenia przyjmowane są do 25 lutego.

WordUp Trójmiasto #7, czyli spotkanie blogerów i nie tylko

W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia szykuje się prawdziwa gratka dla blogerów, ale i pozostałych osób korzystających z WordPressa. W sobotę, 14 stycznia 2017 r. odbędzie się spotkanie poświęcone właśnie temu systemowi. Wstęp na wydarzenie jest wolny po uprzedniej rejestracji.

Archiwum wiadomości