Aktualności

W niedzielę nie siedź w domu, tylko wybierz jedną z czterech tras i sprawdź swoją znajomość map. Impreza na orientację Szago w Kiełpinie Górnym

Trzy trasy dla piechurów i jedna specjalnie wytyczona dla rowerzystów. Na każdej wyznaczone punkty, które trzeba odnaleźć. Impreza na orientację Szago XVII już w niedzielę, 30 marca 2019 r.

Trzy trasy piesze i jedna do biegania. Sprawdź swoje umiejętności podczas rywalizacji na Przymorzu

Chcesz zdrowo, aktywnie spędzić niedzielne przedpołudnie i pozbyć się zbędnych kilogramów? Przy okazji możesz nauczyć się czytać mapy. Swoje umiejętności sprawdzisz podczas rywalizacji 31 marca 2019 r. Park Regana czeka na ciebie!

Pomorskie Sztormy 2018 przyznane! Zobacz, kto został wyróżniony w prestiżowym plebiscycie [ZDJĘCIA]

Tegoroczne Sztormy powędrowały do jedenastu laureatów z Pomorza. O czterech zwycięzcach zadecydowali czytelnicy „Gazety Wyborczej" w drodze głosowania. Pozostałe statuetki przyznały kapituły złożone z dziennikarzy i niezależnych ekspertów. Wręczenie nagród odbyło się 27 marca 2019 roku w Muzeum Emigracji w Gdyni.

Znane nazwiska, promocyjne ceny książek i okazja, by porozmawiać z ulubionym autorem. W weekend Gdańskie Targi Książki

Ponad 70 wydawców będzie prezentowało swoje najlepsze książki. Do tego będzie można spotkać kilkudziesięciu pisarzy z Polski i z Islandii, która jest gościem honorowym targów. Będą warsztaty dla całych rodzin, spotkania autorskie i promocje książek. Gdańskie Targi Książki odbędą się 29-31 marca 2019 r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance.

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert – imprezy sportowe

Informujemy o rozstrzygnięciu przez Zarząd Województwa Pomorskiego, uchwałą nr 270/33/19 z dnia 26 marca 2019 r., otwartego konkursu ofert (ogłoszonego uchwałą nr 1304/7/18 Zarządu Województwa Pomorskiego z dnia 18 grudnia 2018 r.) pod nazwą Wspieranie realizacji imprez sportowych i innych form aktywności w województwie pomorskim w roku 2019.

Prawie 130 tys. zł na wsparcie dla najzdolniejszych pomorskich studentów. Marszałek wręczył 38 stypendiów [ZDJĘCIA]

Podczas uroczystej gali 22 marca 2019 r. marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk wręczył listy gratulacyjne studentom, którzy wyróżniają się osiągnięciami naukowymi i artystycznymi. To 38 osób z województwa pomorskiego. Studiują na uczelniach medycznych, artystycznych, ekonomicznych i inżynierskich.

Pierwsze w Polsce targi crowdfundingowe. W Sopocie dowiesz się, jak znaleźć wsparcie na realizowanie pomysłów

Crowdfunding to forma finansowania różnorodnych projektów przez społeczność, która jest zainteresowana danym pomysłem. Podczas targów w Sopocie 22 marca 2019 r. będzie okazja poznać tajniki crowdfundingu, dowiedzieć się, jak przy pomocy internatów wydać książkę czy zrealizować badania naukowe.

Pomóż młodym znaleźć pracę! Weź udział w konkursie na dofinansowanie własnego pomysłu

W konkursie PO WER do podziału jest 8 mln zł. O dofinansowanie projektów mogą się starać instytucje związane z rynkiem pracy, które wspierają osoby młode (do 30 r.ż.) w znalezieniu lub zmianie zatrudnienia. Chodzi o to, by młodzi mieli dobry start na rynku pracy, zdobyli doświadczenie i podnieśli swoje kompetencje. Termin na składanie wniosków został przedłużony do 25 marca 2019 r. (do godz. 12.00).

Targi Akademia w Gdańsku. Znajdź studia, napisz próbną maturę i naucz się japońskiego

Ruszają największe targi edukacyjne na Pomorzu. We wtorek 19 i środę 20 marca 2019 r. kilkudziesięciu wystawców, uczelnie wyższe, urzędy pracy i organizacje studenckie zaprezentuje swoją ofertę. To dobra okazja, by poznać najlepsze kierunki studiów i warunki przyjęcia na uczelnie wyższe.

Po Gaju Gutenberga czas na Niedźwiednik. Dzielnicowy Harpuś już w najbliższą niedzielę

Dzielnicowa Impreza na Orientację to nie tylko świetna zabawa, ale również okazja do zdrowej aktywności na świeżym powietrzu. Harpuś na Niedźwiedniku w niedzielę, 17 marca 2019 r.

Pomorskie Sztormy. Trzy szkoły, ponad 400 uczniów i nauczycieli. Tak rozwija się edukacja w gminie Lichnowy

Do Pomorskich Sztormów nominowany został edukacyjny projekt z gminy Lichnowy. Ponad 370 uczniów z trzech szkół korzysta z rozbudowanej oferty edukacyjnej i z nowych pomocy dydaktycznych. Wsparciem objęto również nauczycieli.

Festiwale, koncerty i plenery artystyczne. Aż 1,3 mln zł na rozwój kultury w województwie pomorskim

Zarząd Województwa Pomorskiego dofinansował 76 projektów kulturalnych kwotą 1,3 mln zł. Wśród wybranych działań są m.in. Sopot Film Festival, Międzynarodowe Spotkania z Kulturą Żydowską, wydanie albumu Jana Miśka „Kaszubskie stegny" oraz Ogólnopolski Konkurs Recytatorski. Wsparcie otrzymają pomorskie organizacje pozarządowe.

Tańsze muzeum, basen i restauracje. W ten weekend odkryjesz Kościerzynę za pół ceny

W weekend 16 i 17 marca 2019 r. Kościerzyna zaprasza na specjalne akcje promocyjne. Za pół ceny będzie można zjeść obiad w restauracji, wybrać się na basen lub zwiedzać Muzeum Ziemi Kościerskiej. Pełna oferta promocji dostępna na dole strony.

Wielkanoc za kilka tygodni. Już teraz najmłodsi mogą nauczyć się wykonywać tradycyjne ozdoby

Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie zaprasza dzieci od 3 roku na zajęcia, podczas których będą mogły wykonać wielkanocne pisanki, baranki i zajączki.

Pomorskie Sztormy. W Borkowie rodzice wracają do pracy, a najmłodsi idą do żłobka

To jeden ze społecznych projektów, jaki został nominowany do Pomorskich Sztormów. Dzięki opiece nad najmłodszymi mieszkańcami w gminnym żłobku rodzice mogą łatwiej wrócić do pracy.

Pomorska Nagroda Jakości. Wiemy, kto zdobył wyróżnienia

Przedsiębiorstwa, szkoły, szpitale to m.in. laureaci XXII edycji Pomorskiej Nagrody Jakości. Wręczono też wyróżnienia i nagrody specjalne. Uroczysta gala odbyła się w Domu Technika NOT w Gdańsku 7 marca 2019 r. Towarzyszyła jej konferencja z cyklu Jakość i innowacje w rozwoju Pomorza.

Zmierz się z dziełami Williama Szekspira. Do wyboru „Król Lear”, „Henryk V” i „Komedia omyłek”

Masz zdolności aktorskie i mieszkasz na Pomorzu? Jesteś uczniem, seniorem lub osobą niepełnosprawną? Zgłoś się do projektu Teatralny Pasjans. Zapisy do piątej edycji konkursu trwają do 7 kwietnia 2019 r.

Pomorskie Sztormy. Tak kształci się specjalistów, czyli jeśli zdobywać zawód, to tylko w Słupsku

Staże, szkolenia, praktyki to nie wszystko. Ponad tysiąc uczniów ze Słupska i okolic kształci się w przyszłościowych branżach IT, elektronice czy kreatywnej reklamie. Dzięki unijnemu wsparciu będą mieli większe szanse na zdobycie wymarzonej pracy.

Pomorskie Sztormy. Co łączy Skrzaty z Kębłowa i Unię Europejską?

Rozpoczynamy cykl prezentujący projekty nominowane do Pomorskich Sztormów. Pokażemy najciekawsze inwestycje i projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Pomorskie Sztormy zostaną wręczone na uroczystej gali 27 marca 2019 r. Głosowanie na poszczególne projekty już się rozpoczęło i potrwa do 18 marca.

Przed nami turniej piłkarski Beniaminek Cup 2019. To już siódma edycja międzynarodowej imprezy

VII Międzynarodowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców zostanie zorganizowany 1-3 marca 2019 r. w Starogardzie Gdańskim. Rozgrywki toczyć się będą w kategorii wiekowej U-9, czyli uczestniczyć w nich będą chłopcy z rocznika 2010.

Pomorze jest dobrym miejscem do życia! Bez wstąpienia Polski do UE mogłoby być zupełnie inaczej. Debata z cyklu Przyszłość Europy

W debacie na temat przyszłości Europy udział wzięli uczniowie pomorskich szkół, samorządowcy i politycy. Wśród nich byli m.in. europoseł Janusz Lewandowski i marszałek Mieczysław Struk. Rozmawiali o polityce spójności i istocie UE. Dyskusja odbyła się 28 lutego 2019 r. w sali Niebo Polskie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Stypendia marszałka dla 50 najlepszych młodych sportowców z Pomorza. Są wśród nich m.in. żeglarze, szermierzy i gimnastycy

Marszałek Mieczysław Struk wręczył sportowcom decyzje stypendialne 26 lutego 2019 r. To 50 osób, które osiągają sukcesy w różnych dziedzinach sportu. Wsparcie będzie wypłacane przez 10 miesięcy. Łącznie na stypendia sportowe Zarząd Województwa Pomorskiego przeznaczył ponad 220 tys. zł.

Jesteś miłośnikiem czytania map? W niedzielę weź udział w Harpusiu we Wrzeszczu

Dla uczestników aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu są do wyboru cztery trasy o różnych stopniach trudności. Każdy, kto wystartuje 3 marca 2019 r., znajdzie odpowiednią dla siebie kategorię.

Prawie 70 pracodawców, warsztaty i profesjonalne porady. Inżynierskie Targi Pracy na Politechnice Gdańskiej

Podczas targów na studentów i absolwentów kierunków inżynierskich będzie czekało 66 potencjalnych pracodawców z różnorodnych branż. Przez dwa dni, 27 i 28 lutego 2019 r. na Politechnice Gdańskiej będzie okazja, by znaleźć pracę, staż, praktyki lub wziąć udział w warsztatach.

Jak i przyjemnie spędzić niedzielę? Tylko na Parkowych Grach na Orientację na Wroniej Górze

Znasz się na mapach? Chcesz pozbyć się zbędnych kilogramów? Przyjedź w niedzielę, 24 lutego 2019 r. do na gdańskie Aniołki i wystartuj w Rodzinnych Grach parkowych na Orientację.

Do pracy w Gdyni jeździsz rowerem? Zgłoś się do konkursu i wygrywaj rowerowe śniadania oraz gadżety

Ruszyły zapisy do kolejnej edycji gdyńskiego konkursu „Do pracy jadę rowerem". Akcja startuje 4 marca 2019 r., ale już teraz można zgłaszać firmy, których pracownicy dojeżdżają do pracy na rowerze. W nagrodę będą otrzymywać śniadania, rowerowe gadżety, a w finale nawet 500 zł.

Gimnastyka dla chorych na raka. Zajęcia w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni

Jesteś w trakcie leczenia onkologicznego? A może niedawno skończyłeś terapię? Jeśli chcesz odzyskać dawną formę, to Szpitale Pomorskie przygotowały ofertę dla pacjentów chorych na raka. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 18 lutego 2019 r.

Jak klimat kształtował naszą historię? Dowiesz się podczas wykładu w Kawiarni Naukowej

Gościem 112. spotkania w ramach Kawiarni Naukowej będzie dr Magdalena Łącka-Wojciechowska z Instytutu Oceanologii Polskiej Akademii Nauk. Wykładu będzie można posłuchać w czwartek, 21 lutego 2019 r. w sopockim hotelu Rezydent. Wstęp – wolny.

Ferie na pływalni dla uczniów i rodzin. Wstęp już od złotówki

Dla chętnych do dyspozycji są cztery baseny w różnych dzielnicach Gdańska. Dzieci za wejście zapłacą tylko złotówkę, a wstęp dla rodziny kosztuje pięć złotych. Można też wziąć udział w zajęciach zimowej szkoły ratownictwa lub hokeja podwodnego.

Najstarszy i największy cykl zawodów też na Pomorzu. Zapisy na 8. Garmin Iron Triathlon 2019 trwają

Lubisz biegać, pływać czy jeździć na rowerze? Jesteś amatorem, a może jesteś maratończykiem? Jeśli chcesz sprawdzić swoje umiejętności, zapisz się i weź udział w ósmej już edycji zawodów triathlonowych. W województwie pomorskim odbędą się w Stężycy 29 czerwca 2019 r.