Aktualności

Kolędnicze zwyczaje i własnoręcznie robiona biżuteria. Promocja książki i warsztaty

Na promocję książki o fenomenie kaszubskiego kolędowania oraz na warsztaty dla kreatywnych kobiet zaprasza Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku. Pierwsze spotkanie, na które wstęp jest wolny, odbędzie się 26 lutego 2017 r. Natomiast na warsztaty tańca i rękodzieła 4 marca trzeba się wcześniej zapisać.

Jak wygląda świat w epoce Donalda Trumpa i Marine Le Pen? Opowie o tym prof. Ceynowa

Politycznym i społecznym zjawiskom zachodzącym we współczesnej Europie i na świecie przyjrzy się w czwartek, 23 lutego 2017 r. dr hab. Andrzej Ceynowa, prof. Uniwersytetu Gdańskiego. Spotkanie będzie także podsumowaniem stu Kawiarni Naukowych Bałtyckiego Festiwalu Nauki w Sopocie, zamykającym 13-letni cykl debat. Gościem specjalnym będzie prof. dr hab. Magdalena Fikus. Wstęp jest wolny.

Sto nowych miejsc dla przedszkolaków w gminie Kartuzy. Inwestycja kosztowała 8 mln zł

Zajęcia z robotyki, rytmiki, języków obcych, matematyki oraz teatru to nowa oferta dla przedszkolaków z gminy Kartuzy. Otwarto nowe przedszkola w Kartuzach, Kiełpinie, Łapalicach oraz Staniszewie.

130 tys. zł dla najlepszych pomorskich studentów. Stypendia naukowe i artystyczne wręczone

Stypendium w wysokości 380 zł miesięcznie otrzymało 38 pomorskich studentów. Laureaci zostali wyróżnieni za osiągnięcia artystyczne i naukowe.

Zaprzyjaźnij się z pszczołami, czyli design z plastra miodu

Poznaj tajemniczy świat pszczół podczas wystawy „Let's bee friends". Centrum Designu Gdynia zaprasza do Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia między 3 lutego a 12 marca 2017 r. na fascynującą ekspozycję, która zainteresuje dzieci i dorosłych. Wstęp jest wolny.

Chemia miłości, czyli walentynki w Experymencie

Miłość, bliskość, budowanie relacji z naukowego punktu widzenia? Centrum Nauki Experyment w Gdyni zaprasza 11 lutego 2017 r. na specjalną odsłonę wieczoru dla dorosłych, podczas której przyjrzymy się emocjom z punktu widzenia ekspertów z psychologii, socjologii, biologii, chemii i fizyki. Wykłady, interaktywne warsztaty, gry i aktywności na wystawie zapewnią gościom oryginalne atrakcje wzbogacone solidną dawką ciekawie podanej wiedzy.

Prawdziwa zabawa w świecie z klocków przez dwa dni w Rumi

Na rodzinną imprezę z parkiem rozrywki Legoland Billund zaprasza w weekend 28-29 stycznia 2017 r. Centrum Handlowe Auchan Port Rumia. Dzieci i rodzice będą mogli przenieść się do niesamowitego świata zbudowanego z kultowych klocków Lego®, oddać się twórczej zabawie i wygrać bardzo atrakcyjne nagrody, np. rodzinny pobyt w Legoland Billund Resort. Wstęp jest wolny.

Piłkarskie rozgrywki na gdańskim Przymorzu

24 drużyny z roczników 2006 oraz 2009/10, które zmierzą się w 4 grupach po 6 zespołów będą mogli obserwować miłośnicy piłki nożnej. Zawodnicy rozegrają po 3 mecze w grupie, następnie najlepsi zostaną wyłonieni do fazy pucharowej. Sport Park Cup, bo o nim mowa, odbędzie się na hali tenisowo-piłkarskiej, w dwie niedziele, 5 i 19 lutego 2017 r. Wstęp dla kibiców bezpłatny.

Taneczna Stacja Kultura w Lęborku

Teatr Tańca Jeszcze 5 Minut zaprasza na kolejną odsłonę warsztatów tanecznych. Tym razem dwudniowe spotkanie z tańcem współczesnym poprowadzi Marta Zawadzka – tancerka, choreograf, pedagog, teoretyk tańca. Zajęcia odbędą się 10 i 11 lutego 2017 r. w Stacji Kultura w Lęborku. Konieczne wcześniejsze zapisy.

Warsztaty teatralne dla uczniów w Bibliotece Manhattan

Biblioteka Manhattan zaprasza dzieci i młodzież ze szkół podstawowych do udziału w warsztatach teatralnych. Gościem kilku spotkań będzie aktor Teatru Miniatura w Gdańsku Jacek Majok. Zapisy trwają do 6 lutego 2017 r. Pierwsze zajęcia odbędą się w wtorek, 7 lutego.

Zajęcia dla rodzin w Muzeum Emigracji w Gdyni

W weekend 28-29 stycznia 2017 r. powracają warsztaty dla dzieci i młodzieży. Sobotnia Misja Ściśle Fajna to spotkanie z Agentką X, której pomóc mogą tylko dzieciaki. W niedzielę odbędą się za to warsztaty rodzinne, podczas których poznacie zwyczaje i ciekawostki związane z Wielką Brytanią.

Pierwsza edycja Pomorskich Dni Druku 3D

Druk 3D rozwija się w zawrotnym tempie, a możliwości, jakie niesie ze sobą ta technologia dla branż kreatywnych, produkcji czy medycyny, niektórzy przyrównują do rewolucji, jaką wywołało wynalezienia koła. Chcesz poznać tajniki technologii 3D od projektu do wydruku? Przyjdź 27 i 28 stycznia 2017 r. na Pomorskie Dni Druku 3D w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Archiwum wiadomości