Aktualności

Jeździsz do pracy, na zakupy czy randkę rowerem? Zbieraj punkty za kilometry w grze rowerowej i odbieraj nagrody

Od 1 września rowerzyści w Gdańsku, Gdyni, Sopocie i Tczewie będą rywalizować o nagrody indywidualne oraz drużynowe. Za kilometry przejechane na rowerze do pracy, na uczelnię oraz przejazdy rekreacyjne będą naliczane punkty. Ogólnopolska Gra Rowerowa potrwa przez dwa miesiące.

Dom Marynarza Szwedzkiego w Gdyni zamienia się w Konsulat Kultury. Powstało nowe miejsce spotkań

W dzień otwarcia 24 sierpnia 2018 r. będzie okazja, by zwiedzić budynek i zobaczyć instalację multimedialną oraz akcję performatywną muzyki elektronicznej w wykonaniu chóru oraz orkiestry. Przez cały weekend będzie można uczestniczyć w debatach i pokazach, a specjalny program rodzinny zaplanowano na niedzielę.

Rolkarskie i wrotkarskie święto w Gdańsku. Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy

Każdy, kto jeździ na rolkach lub wrotkach, bez względu na wiek, może wziąć udział w sportowej rywalizacji. Tegoroczna 10. jubileuszowa edycja odbędzie się w Gdańsku w sobotę, 25 sierpnia 2018 r. Pula nagród wynosi 20 tys. zł.

Ponad pół tysiąca osób przebiegnie 10-kilometrową trasę. Kaszuby Biegają 2018 w gminie Kolbudy

W niedzielę 26 sierpnia 2018 r. 550 zawodników z całej Polski po raz szósty pobiegnie w biegu w gminie Kolbudy na dystans dziesięciu kilometrów. Będzie też bieg przedszkolaka, oraz trasy dla młodzieży.

Najbardziej ekstremalny terenowy bieg w Polsce. Spróbuj pokonać własne słabości lub kibicuj najodważniejszym

Bieganie po parkowych alejkach to nic trudnego, ale bieganie w ekstremalnych warunkach, pokonywanie coraz to większych przeszkód, zmaganie się z własnymi słabościami to zadanie tylko dla najwytrwalszych. Bieg Morskiego Komandosa odbędzie się w dniach 25-26 sierpnia 2018 r.

Wybierz trasę, jaką chcesz i weź udział w III Rodzinnym Rajdzie Rowerowym w Będominie

Rodziny z dziećmi mogą rywalizować na dystansie 20 km. Bardziej wprawieni w jeździe na dwóch kółkach mają do pokonania 40 km. Sportowa rywalizacja rozpocznie się i zakończy na terenie Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Rajd odbędzie się w sobotę, 25 sierpnia 2018 r.

Weź udział w czytelniczej zabawie i znajdź książkę na plaży. Do odnalezienia same hity [LISTA TYTUŁÓW]

W weekend rusza akcja Książka GO! Do wytropienia będzie aż 50 książek, a wśród nich dzieła m.in. Hanny Cygler, Katarzyny Nosowskiej, Stephena Kinga, Katarzyny Bondy, Doroty Masłowskiej oraz Mariusza Czubaja. Zabawa będzie trwała dwa dni – 25 i 26 sierpnia 2018 r. w okolicach pasa nadmorskiego gdańskich plaż.

Jachty, prędkość, wiatr i woda. Wyścigi jeden na jeden. Niech wygra najlepszy!

Najbardziej widowiskowa rywalizacji jachtów pod żaglami potrwa od 22 do 25 sierpnia 2018 roku. Po raz 15. odbędą się Sopot Match Race 2018. Poza wyścigami będzie można popłynąć wodną taksówką oraz wybrać się w rejs motorówką lub żaglówką.

Milion złotych na stypendia marszałka dla uczniów szkół zawodowych. Kto może się o nie starać?

Żeby dostać stypendium, trzeba mieć wysoką średnią ocen z przedmiotów zawodowych. Dodatkowe punkty można otrzymać m.in. za udział w olimpiadach i konkursach. Stypendium wynosi 250 zł miesięcznie i wypłacane przez 10 miesięcy (łącznie 2500 zł).

Mistrzostwa Europy w olimpijskiej klasie RS:X juniorów i seniorów w Sopocie. Kto wystartuje, a kto wygra?

250 deskarzy i deskarek z całego świata, m.in. Francuzi i Holendrzy, a także Polacy, w tym Paweł Tarnowski, Małgorzata Białecka i Maja Dziarnowska wezmą udział w ERGO Hestia Championships. Wydarzenie rozpocznie się 19 i potrwa do 25 sierpnia 2018 r., a pierwsze wyścigi zaplanowane są na 21 sierpnia.

Pokazy lotnicze, akrobacje w powietrzu i wystawy samolotów. Gdynia Aerobaltic 2018 w nowej odsłonie

Od piątku 17 sierpnia do niedzieli 19 sierpnia 2018 r. niebo nad Gdynią opanują samoloty. Wieczorem z plaży miejskiej będzie można oglądać akrobacje nad Zatoką Gdańska, a w ciągu dnia na lotnisku w Gdyni-Babich Dołach samoloty, oprócz podczas pokazów w powietrzu, obejrzymy na lądzie.

Pod maską 700 koni mechanicznych i trasa licząca ponad 3 km. Który kierowca tym razem zwycięży?

Sopockie Stowarzyszenie Sportowe Automobilklub Orski zaprasza na Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski. 21. Grand Prix Sopot – Gdynia 2018 rozpoczną się w piątek, 17 sierpnia 2018 r. i potrwają trzy dni.