Aktualności

Zajęcie rekreacyjne i treningi dla dzieci i młodzieży. Aktywne wakacje 2017 w Gdańsku

Turnieje piłkarskie, pływanie, zumba czy joga to tylko niektóre z atrakcji, jakie na letnie ferie przygotował dla dzieci Gdański Ośrodek Sportu. Większość zajęć jest bezpłatna.

Konferencja „Miasta w Internecie". Elektroniczne dowody osobiste i Internet w każdej szkole. Kiedy będzie to możliwe?

Samorządowcy z całej Polski w Gdańsku rozmawiają o transakcjach bezgotówkowych w urzędach, cyfrowych dowodach osobistych, ułatwieniach dla pacjentów, inteligentnych miastach i dostępie do szybkiego Internetu w każdej szkole oraz gminie.

Uzdolnieni uczniowie z Pomorza mają swoje święto. Gala laureatów konkursów regionalnych w Filharmonii Bałtyckiej

Dwadzieścia sześć projektów, wiele dodatkowych atrakcyjnych form wsparcia, opieka mentorska, konkurs projektów, ale przede wszystkim 1246 utalentowanych uczniów pomorskich szkół objętych wsparciem w ramach projektu.

Znasz wybitnie utalentowane dziecko? Zgłoś je do projektu „Zdolni z Pomorza”, pomożemy mu rozwinąć skrzydła

Są w blasku fleszy, gdy osiągną sukces, jednak na co dzień borykają się z osamotnieniem i łatką odmiennych. Jaki byłby świat bez Steve'a Jobsa? Mozarta? Bez dzieł van Gogha? Wybitne jednostki potrzebują wsparcia, żeby rozwinąć swój talent, dlatego powstał projekt „Zdolni z Pomorza". Rekrutacja uczniów trwa do 15 czerwca 2017 r.

Przygotowanie do wejścia na rynek pracy. Sympozjum Wsi Pomorskiej poświęcone kształceniu ustawicznemu

O kształceniu ustawicznym dorosłych i możliwościach przygotowania niepracujących mieszkańców wsi pomorskiej do wejścia na rynek pracy będzie można porozmawiać w Sierakowicach. Udział w sympozjum jest bezpłatny.

Kręci ich kryminalistyka i chcą pomagać innym. Przyszli policjanci mieli swój dzień otwarty [ZDJĘCIA]

Pokaz pirotechniczny, konkurs strzelecki, tresura psów policyjnych oraz… przebój Sinatry zaśpiewany przez jednego z funkcjonariuszy. To główne atrakcje imprezy zorganizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku dla uczniów klas o profilu policyjnym.

To rodzice często są trudniejsi od dzieci. Najlepsza przedszkolanka z Gdańska wie, jak sobie radzić nie tylko z maluchami [WYWIAD]

Od dziecka bawiła się w nauczycielkę. Dorota Szczęsna z przedszkola Pozytywka Pozytywnych Inicjatyw przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego wygrała w plebiscycie „Dziennika Bałtyckiego" na Najlepszą Przedszkolankę 2017 r. w Gdańsku i Sopocie.

Zgłoś ulubionego nauczyciela do konkursu Nauczyciel Pomorza 2017. Termin przedłużono do 23 czerwca

Twój nauczyciel ma świetny kontakt z uczniami, pomaga rozwijać talenty, motywuje do nauki i prowadzi zajęcia z pasją. To idealny kandydat – zgłoś go do konkursu. Masz czas do końca roku szkolnego.

Prawdziwym detektywem możesz być nawet w… bibliotece. Gry i zabawy dla młodszych i trochę starszych

Lubisz rozwiązywać zagadki? Chcesz sprawdzić detektywistyczne umiejętności? A może masz ochotę przenieść się do indiańskiej wioski i poznać kulturę i zwyczaje Indian? Jeśli tak, to warto odwiedzić filie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku w sobotę, 3 czerwca 2017 r.

Dziś święto każdego dziecka. Najwięcej maluchów w kraju rodzi się na Pomorzu [INFOGRAFIKA]

Z okazji Dnia Dziecka gdański Urząd Statystyczny przygotował specjalne zestawienie. Wynika z niego, że na Pomorzu jest więcej chłopców niż dziewczynek, a najpopularniejsze wśród dzieci imiona to Zosia i Kuba.

Zabawy kolorowym śniegiem, trening aerobowy, doświadczenia i eksperymenty. 520 wydarzeń Bałtyckiego Festiwalu Nauki

To już 14. edycja Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Zaplanowano ponad pół tysiąca wydarzeń w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Słupsku, Pelplinie, Borucinie i Helu.

Marek Kamiński i doradcy zawodowi – co łączy polarnika ze specjalistami od poszukiwania pracy innym?

Planuj, motywuj, działaj – to hasło tegorocznego spotkania doradców zawodowych. Ścisła współpraca całego środowiska w ramach regionalnego systemu poradnictwa zawodowego jest bardzo ważna dla doskonalenia warsztatu pracy, wymiany dobrych praktyk oraz podejmowania wspólnych przedsięwzięć.

Archiwum wiadomości