Aktualności

Gry komputerowe to dziś za mało. Pomorze przystąpiło do Koalicji na rzecz Umiejętności Cyfrowych

Projekt Zdolni z Pomorza to nasz pomorski wkład w promowanie powszechnej edukacji cyfrowej oraz innowacyjnych technologii informatycznych. Koalicja ma wyeliminować cyfrowe wykluczenie.

Odpowiedz na list do św. Mikołaja i spełnij marzenie dziecka z ubogiej rodziny. Świąteczny upominek, który ucieszy

Tym razem to nie dzieci piszą listy, ale pracownicy socjalni, którzy opiekują się rodziną. Dzięki temu maluchy nie wiedzą, co otrzymają, a darczyńcy mają duże pole do popisu.

Dzień pełen kolorów i radości w Domu Korczaka. Paluchy do jedzenia, bananowe duchy i pająki do gryzienia [GALERIA]

Podopieczni domu dziecka przy Abrahama świętowali Halloween 30 października 2017 r.

Wiemy kto został Nauczycielem Pomorza 2017. Nagrody i wyróżnienia otrzymało pięcioro pomorskich nauczycieli [AKTUALIZACJA]

Do tytułu Nauczyciela Pomorza 2017 nominowanych było 10 nauczycieli. Spośród nich kapituła konkursu wybrała 5 laureatów, w tym zwycięzcę plebiscytu. Prezentujemy sylwetki laureatów i nominowanych.

Innowacyjne, nieszablonowe i łamiące dotychczasowe schematy. Konkursy prac magisterskich i licencjackich

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne w Gdańsku zaprasza do udziału w XXI edycji Konkursu Prac Magisterskich oraz XIV edycji Konkursu Prac Licencjackich. Tematyka prac dotyczy współczesnych problemów ekonomicznych i innowacyjnych w gospodarce.

Pomorski nauczyciel lubi swoją pracę, ale nie poleciłby tego zawodu innym. O kondycji nauczyciela na Pomorskiej Radzie Oświatowej

Prawie 1500 nauczycieli z naszego województwa wzięło udział w specjalnej ankiecie dotyczącej kondycji zawodowej pomorskich belfrów. Wyniki ankiety były jednym z tematów poruszanych podczas posiedzenia Pomorskiej Rady Oświatowej, które odbyło się 20 października w Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku.

Na Pomorzu mamy prawie 37 tys. nauczycieli. Życzymy im wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Edukacji Narodowej [INFOGRAFIKA]

Na Pomorzu jest trzykrotnie więcej pań nauczycielek niż panów, a najwięcej pedagogów (32,1 proc.) pracuje w szkołach podstawowych. 14 października obchodzimy Święto Edukacji Narodowej i z tej okazji Urząd Statystyczny w Gdańsku opublikował infografikę.

„Zimowa opowieść” i „Wieczór Trzech Króli”. Stwórz adaptację sceniczną dzieła Williama Szekspira

Masz zdolności aktorskie i mieszkasz na Pomorzu? Jesteś uczniem, seniorem lub osobą niepełnosprawną? Zgłoś się do projektu Teatralny Pasjans. Zapisy do trwają do 27 października 2017 r.

Potrzebujesz pieniędzy na studia? Zdolni studenci mogą ubiegać się o stypendium marszałka województwa pomorskiego

Do 27 października 2017 r. należy złożyć wniosek o stypendium. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 380 zł i jest przyznawana na 9 miesięcy.

Uzależnienie od telefonu, internetu, komputera – coraz więcej dorosłych i dzieci ma z tym problem. Jak sobie radzić z fonoholizmem?

Nowe technologie powodują nowe uzależnienia. Jak mądrze z nich korzystać i radzić sobie w sytuacji kryzysowej, dowiesz się na konferencji Zdrowy Pomorzanin.

Spełni się marzenie młodych sportowców. Otwarcie hali sportowej przy OSW nr 2 w Wejherowie

Po 96-latach Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Wejherowie doczeka się nowoczesnego obiektu sportowego. Otwarcie wielofunkcyjnej hali sportowej odbędzie się w piątek, 29 września 2017 r., o godz. 14.00. Uroczystość będzie połączona z obchodami Międzynarodowego Tygodnia Głuchych, który przypada na koniec września.

O historii wpływu człowieka na środowisko przyrodnicze. Zaproszenie do CIV Kawiarni Naukowej

Czy na podstawie szczątków kopalnych organizmów można poznać klimat danego terenu? Czy na ich podstawie można prognozować zmiany klimatyczne? Czy Puszcza Białowieska kryje tajemnice?

Archiwum wiadomości