Aktualności

Ponad 33,4 mln zł na pomorskie przedszkola. Z unijnego wsparcia skorzystają dzieci i nauczyciele

Unijną dotację będzie można przeznaczyć na remont przedszkola, jego wyposażenie, a także dodatkowe zajęcia dla dzieci. Realizowane będą też szkolenia dla nauczycieli. Nabór wniosków o dofinansowanie projektów rozpocznie się 27 lutego i potrwa do 27 marca 2018 r.

Widzów było więcej o prawie 16 tys. osób, a wpływy z biletów wzrosły o 813 tys. zł. Opera Bałtycka zakończyła rok 2017 z sukcesem

Ubiegłoroczne podsumowanie operowych wydarzeń i działań daje wiele powodów do zadowolenia. — To początek budowy nowoczesnej instytucji kultury — zapowiada Warcisław Kunc, dyrektor Opery Bałtyckiej.

Politechnika Gdańska w prestiżowym gronie. Budynek uczelni wśród 10 najpiękniejszych uniwersytetów w Europie

Portal Times Higher Education ogłosił ranking najładniejszych europejskich szkół wyższych. Jako jedyna uczelnia z Polski znalazła się w nim Politechnika Gdańska.

Kim byli Stanisław Sołdek i Mariusz Zaruski? Jak wyglądała kabina kapitana Karola Borchardta? Ferie zimowe na wodzie

Statki muzea Sołdek i Dar Pomorza już czekają na zwiedzających. Wybierz się nad gdańską Motławę  i aleję Jana Pawła II w Gdyni.

Będą zmiany w Regionalnych Programach Strategicznych. Konferencja w ramach konsultacji społecznych – gospodarka, edukacja, zdrowie

Konkurencyjna gospodarka, poprawa stanu zdrowia mieszkańców województwa pomorskiego oraz aktywność Pomorzan to główne cele programów, o których będzie mowa na konferencji odbywającej się w ramach konsultacji społecznych projektów zmian Regionalnych Programów Strategicznych. Spotkanie odbędzie się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w poniedziałek, 12 lutego 2018 r. Rejestracja trwa, liczba miejsc ograniczona.

Jak połączyć tradycję z nowoczesnością? Muzealne ferie w Słupsku, Klukach i Swołowie

Zabawy z Witkacym w tle, nowe życie starych materiałów czy bal na zamku? Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku i jego oddziały na zimowe wakacje przygotowały dla dzieci wiele atrakcji.

Twoje dziecko ma zdolności artystyczne? Ferie ze sztuką to propozycja Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej

Instalacje plastyczne, animacja poklatkowa czy rzeźba to tylko niektóre z zajęć, jakie na ferie zimowe przygotowano dla najmłodszych i nieco starszych uczniów ze Słupka i Ustki.

Jak działania wojenne wpływają na rozwój chirurgii? 107. spotkanie w Kawiarni Naukowej w Sopocie

Jakie są największe postępy w chirurgii urazowej, której źródłem są działania wojenne oraz osiągnięcia wybitnych lekarzy, pielęgniarek i strategów? Kto najbardziej przyczynił się do rozwoju chirurgii wojennej?

Najlepsi studenci z Pomorza nagrodzeni. Odebrali stypendia od marszałka województwa pomorskiego [GALERIA]

Najlepsi studenci z województwa pomorskiego odebrali wyróżnienie podczas uroczystej gali 24 stycznia 2018 roku. Nagrodzeni żacy kształcą się m.in. na Uniwersytecie Gdańskim, Akademii Morskiej w Gdyni, ale także na uniwersytetach w Toruniu czy w Olsztynie.

Żegluj z głową! Na konferencji dowiesz się, jak przygotować się do rejsu, jakie technologie wybrać i które akweny są bezpieczne dla wilków morskich

IV Żeglarska Konferencja Bezpieczeństwa odbędzie się w marcu w Gdyni. Udział jest bezpłatny, a zgłoszenia przyjmowane są do końca lutego.

W magicznym świecie scenografii. Rodzinne zwiedzanie Teatru Szekspirowskiego

Pudełkowe scenografie, makieta, projektowanie oświetlenia – takie atrakcje czekają na chętnych, którzy wezmą udział w zwiedzaniu Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Doskonała zabawa dla całych rodzin w sobotę, 21 stycznia 2018 r. Obowiązują zapisy, a liczba miejsc ograniczona.

Fortepian, perkusja, kontrabas i wokal. Magiczna kraina tańców świata na Ołowiance

Muzyczne wydarzenie edukacyjne dla młodszych i trochę starszych uczniów to propozycja Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Koncerty oraz tańce z różnych zakątków świata odbędą się 15 i 16 stycznia 2018 r.

Archiwum wiadomości