Aktualności

Relacje emigrantów Marca ’68, tajne dokumenty partyjne i doniesienia Radia Wolna Europa. Nowa wystawa w Muzeum Emigracji w Gdyni

Wydarzenia marcowe 1968 roku w Polsce to między innymi emigracja i rozproszenie ludności, która musiała wyjechać z kraju i straciła obywatelstwo. O ich losach, decyzjach i próbach odbudowywania tożsamości opowiada wystawa „Rozproszenie. Emigracja ‘68". Wernisaż 17 marca 2018 r.

Posiadasz dyplom studiów licencjackich lub magisterskich? Studia podyplomowe niderlandzkie czekają na kandydatów

Na Uniwersytecie Gdańskim od semestru letniego 2017/2018 rozpoczynają się nowe studia podyplomowe. Kandydaci powinni posiadać znajomość języka angielskiego, niemieckiego lub innego języka germańskiego.

Wypożyczaj, recenzuj i wygrywaj nagrody. Wyzwanie czytelnicze dla pomorskich fanów książek

Kto przeczyta najwięcej książek? Wyzwanie czytelnicze WyPożyczone to pomysł autorki bloga Rudym Spojrzeniem. Do akcji włączyły się Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni i Biblioteka Miejska w Łebie. Już teraz można zgłaszać się do zabawy.

Czy można łączyć wiedzę o kosmosie z edukacją muzyczną? Widowisko z udziałem Jana Heweliusza na Ołowiance

Czy z prędkością dźwięku uda się dolecieć na Marsa? Przekonają się o tym najmłodsi melomani w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Niekonwencjonalna formuła koncertu, zachwycające multimedialne pokazy i pasjonujące połączenie sztuki z nauką 26 i 27 lutego 2018 r.

Z wizytą u Indian. Rodzinne zwiedzanie Teatru Szekspirowskiego

Nauka mowy ciała, zbudowanie wigwamu, a może wykonanie masek? To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na chętnych, którzy wezmą udział w zwiedzaniu Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Doskonała zabawa dla całych rodzin w niedzielę, 25 lutego 2018 r. Obowiązują zapisy, a liczba miejsc ograniczona.

Język polski jest na 26. miejscu wśród najczęściej używanych języków na świecie

Sprawdzamy, jak ma się współczesny język polski, jakie błędy najczęściej popełniamy i co sprawia nam największą trudność. Z okazji święta języka naukowcy z Uniwersytetu Wrocławskiego przygotowali też ranking tekstów ze stron internetowych urzędów. Pomorskie.eu jest na 2 miejscu. Zostawiliśmy w tyle ponad 50 portali.

Jaką rolę w brytyjskiej i amerykańskiej strategii wojennej odgrywała Polska? Profesor Jacek Tebinka w Kawiarni Naukowej

Dlaczego podczas II wojny światowej rok 1943 był taki ważny? O dyplomacji, wywiadzie i operacjach specjalnych będzie można posłuchać 22 lutego 2018 r. w Sopocie.

Chrońmy jego ulotne piękno. Trójmiejski Park Krajobrazowy to prawdziwa perła na Pomorzu [FILM]

Położenie parku krajobrazowego w tak bliskim sąsiedztwie dużej aglomeracji miejskiej to ewenement na skalę Europy, ale i zagrożenie dla jego naturalnego piękna i przyrody. Powstał wyjątkowy film, który ma zwrócić naszą uwagę na świadome korzystanie z jego uroków.

Jesteś uczniem technikum czy szkoły zawodowej? Ten konkurs jest dla Ciebie

Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza organizuje cztery konkursy pod hasłem „Razem do zawodu". Chodzi o to, żeby uczniowie przygotowali projekty związane z ich przyszłymi zawodami. Konkurs ma zachęcić młodych ludzi do szukania nowatorskich rozwiązań i uczyć pracy zespołowej.

Filharmonia Bałtycka z myślą o rodzinach z dziećmi. Koncert familijny zespołu Jerz Igor

„Mały Cousteau", „Lokator idealny" czy „O mamie" to tytuły niektórych bajek, do których specjalnie skomponowaną muzykę będzie można wysłuchać w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w niedzielę, 18 lutego 2018 r.

Chcesz mieć unikatową przytulankę? Zrób ją samodzielnie. Rodzinne warsztaty w Ustce

Masz zdolności manualne? Chcesz samodzielnie wykonać maskotę? Warsztaty dla rodzin odbędą się w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce w najbliższą sobotę, 17 lutego 2018 r. Obowiązują zapisy oraz limit miejsc.

Jak poprawić zdrowie Pomorzan, aktywizować seniorów? Konferencja w ramach konsultacji społecznych – edukacja, zdrowie, gospodarka

Wsparcie imigrantów i osób starszych na rynku pracy, ochrona zdrowia głównie w zakresie chorób cywilizacyjnych i profilaktyki, jak również profesjonalizacja przedsiębiorstw. To tylko niektóre ze zmian w Regionalnych Programach Strategicznych, jakie zaproponowano podczas konferencji odbywającej się w ramach konsultacji społecznych.

Archiwum wiadomości