Aktualności

Tysiące pomysłów, jak spędzić czas wolny. Rower, kajak, bieganie i podróże. Free Time Festiwal w Gdańsku

Festiwal to bank pomysłów dla aktywnych, poszukujących niecodziennych atrakcji i miłośników wrażeń i emocji. 7 i 8 kwietnia Amber Expo zamieni się w wielki plac zabaw, boisko sportowe i nowoczesne muzeum. Ofertę dla całych rodzin będą prezentować kluby, wypożyczalnie sprzętu sportowego, różnego regiony Pomorza i Polski oraz ośrodki popularyzujące naukę. Wstęp jest wolny.

Kreatywne warsztaty, kiermasz książek i fotobudka do czytelniczych selfie. Pierwszy Festiwal Literatury Dziecięcej Koci Łapci w Gdyni

We wtorek 3 kwietnia całe rodziny mogą wziąć udział w warsztatach pisania rymowanek, szycia okładek na książki czy tworzenia zwierzątek z włóczki. Będą wykłady, spotkania z autorami, głośne czytanie i kiermasz książek w okazyjnych cenach. Festiwal Literatury Dziecięcej odbędzie się w Muzeum Emigracji w Gdyni. Wstęp – wolny.

Prawie 200 uczniów z Pomorza wzięło udział w konkursie projektów „Razem do zawodu”. Zobacz, kto był najlepszy [LISTA LAUREATÓW]

Czy można bezprzewodowo obsługiwać żurawia? Jak wygląda mały pływający dom ekologiczny? Czy strumień światła wystarczy, by sterować pojazdem? Na te i wiele innych pytań z zakresu elektroniki, motoryzacji, turystyki i budownictwa odpowiedzieli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Pomorza – laureaci konkursu „Razem do zawodu".

Stwórz instrument z surowców wtórnych, wygraj nagrody. Zgłoszenia do 20 kwietnia

Polska Filharmonia Bałtycka zachęca do udziału w konkursie pod hasłem Eko-instrument. Uczestnikami mogą być dzieci od 5 do 12 lat.

Czy kino jest lustrem współczesności? Ludzki wzrok sięga tam, gdzie nie miał dostępu

Czy kino jest sejsmografem ludzkości? Czy filmy wyprzedzają rzeczywistość? Czy weszliśmy w erę post-ludzką?

Ręcznie wykonane kosmetyki, tornado z próbówki i pokazy robotów Lego [DNI OTWARTE POMORSKICH UCZELNI]

Podczas wiosennych dni otwartych na pomorskich uczelniach dowiesz się, czym szkoły wyższe kuszą kandydatów na studia. Porozmawiasz z wykładowcami, poznasz studentów i ofertę organizacji studenckich. Będą liczne warsztaty, wykłady i pokazy. To też świetna okazja, by dowiedzieć się, jakie są zasady rekrutacji na wybrane kierunki.

Są młodzi, zdolni, kreatywni i lubią pomagać. Wielkie serca słupskich Ośmiu Wspaniałych

Zaangażowani, zdeterminowani i gotowi do poświęceń. Nie szukają poklasku i rozgłosu. Mali bohaterowie. Chętnie wspierają osoby, które tego potrzebują.

Młodzi nawigatorzy walczyli o tytuł mistrza. Najlepsi popłyną w rejsie Do granic Niepodległej

Wyznaczanie kursu, mierzenie odległości i praca z mapą. Z takimi zadaniami musiało uporać się 46 uczniów podczas III Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji, który 14 marca 2018 r. odbył się Słupsku.

Zastanawiasz się, którą szkołę wybrać? Sprawdź oferty edukacyjne i warunki rekrutacji na targach w Kobylnicy

To już ósma edycja wydarzenia, w trakcie którego młodzież będzie mogła zapoznać się z ofertą kształcenia 35 szkół ponadgimnazjalnych z okolic Słupska. Wojewódzkie Targi Edukacyjne w Kobylnicy zorganizowane zostaną w środę, 21 marca 2018 r.

Vivaldi zabierze w niezwykłą muzyczną podróż. Familijny koncert zabrzmi na Ołowiance

„Cztery Pory Roku" A. Vivaldiego i piosenki oparte na motywach arcydzieł będzie można usłyszeć w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, w niedzielę, 18 marca 2018 r.

Pomorska młodzież będzie latać dronami. Specjalne kursy dla uczniów szkół zawodowych

95 uczniów z Pomorza zdobędzie licencję operatora bezzałogowców. Poznają teoretyczne podstawy prawa lotniczego oraz nauczą się praktycznej umiejętności pilotażu.

Trąbki, rogi i puzony. Dziecięcy kącik wielkich kompozytorów na Ołowiance

Bach, Mozart, Chopin, Moniuszko czy Lutosławski to kompozytorzy, którzy nie zapomnieli o dzieciach. Ich utwory będzie można usłyszeć w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Koncerty odbędą się 12 i 13 marca 2018 r.

Archiwum wiadomości