Aktualności

Posiadasz dyplom studiów licencjackich lub magisterskich? Studia podyplomowe niderlandzkie czekają na kandydatów

Na Uniwersytecie Gdańskim od semestru letniego 2017/2018 rozpoczynają się nowe studia podyplomowe. Kandydaci powinni posiadać znajomość języka angielskiego, niemieckiego lub innego języka germańskiego.

Wypożyczaj, recenzuj i wygrywaj nagrody. Wyzwanie czytelnicze dla pomorskich fanów książek

Kto przeczyta najwięcej książek? Wyzwanie czytelnicze WyPożyczone to pomysł autorki bloga Rudym Spojrzeniem. Do akcji włączyły się Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni i Biblioteka Miejska w Łebie. Już teraz można zgłaszać się do zabawy.

Czy można łączyć wiedzę o kosmosie z edukacją muzyczną? Widowisko z udziałem Jana Heweliusza na Ołowiance

Czy z prędkością dźwięku uda się dolecieć na Marsa? Przekonają się o tym najmłodsi melomani w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Niekonwencjonalna formuła koncertu, zachwycające multimedialne pokazy i pasjonujące połączenie sztuki z nauką 26 i 27 lutego 2018 r.

Z wizytą u Indian. Rodzinne zwiedzanie Teatru Szekspirowskiego

Nauka mowy ciała, zbudowanie wigwamu, a może wykonanie masek? To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na chętnych, którzy wezmą udział w zwiedzaniu Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Doskonała zabawa dla całych rodzin w niedzielę, 25 lutego 2018 r. Obowiązują zapisy, a liczba miejsc ograniczona.

Język polski jest na 26. miejscu wśród najczęściej używanych języków na świecie

Sprawdzamy, jak ma się współczesny język polski, jakie błędy najczęściej popełniamy i co sprawia nam największą trudność. Z okazji święta języka naukowcy z Uniwersytetu Wrocławskiego przygotowali też ranking tekstów ze stron internetowych urzędów. Pomorskie.eu jest na 2 miejscu. Zostawiliśmy w tyle ponad 50 portali.

Jaką rolę w brytyjskiej i amerykańskiej strategii wojennej odgrywała Polska? Profesor Jacek Tebinka w Kawiarni Naukowej

Dlaczego podczas II wojny światowej rok 1943 był taki ważny? O dyplomacji, wywiadzie i operacjach specjalnych będzie można posłuchać 22 lutego 2018 r. w Sopocie.

Chrońmy jego ulotne piękno. Trójmiejski Park Krajobrazowy to prawdziwa perła na Pomorzu [FILM]

Położenie parku krajobrazowego w tak bliskim sąsiedztwie dużej aglomeracji miejskiej to ewenement na skalę Europy, ale i zagrożenie dla jego naturalnego piękna i przyrody. Powstał wyjątkowy film, który ma zwrócić naszą uwagę na świadome korzystanie z jego uroków.

Jesteś uczniem technikum czy szkoły zawodowej? Ten konkurs jest dla Ciebie

Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza organizuje cztery konkursy pod hasłem „Razem do zawodu". Chodzi o to, żeby uczniowie przygotowali projekty związane z ich przyszłymi zawodami. Konkurs ma zachęcić młodych ludzi do szukania nowatorskich rozwiązań i uczyć pracy zespołowej.

Filharmonia Bałtycka z myślą o rodzinach z dziećmi. Koncert familijny zespołu Jerz Igor

„Mały Cousteau", „Lokator idealny" czy „O mamie" to tytuły niektórych bajek, do których specjalnie skomponowaną muzykę będzie można wysłuchać w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w niedzielę, 18 lutego 2018 r.

Chcesz mieć unikatową przytulankę? Zrób ją samodzielnie. Rodzinne warsztaty w Ustce

Masz zdolności manualne? Chcesz samodzielnie wykonać maskotę? Warsztaty dla rodzin odbędą się w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce w najbliższą sobotę, 17 lutego 2018 r. Obowiązują zapisy oraz limit miejsc.

Jak poprawić zdrowie Pomorzan, aktywizować seniorów? Konferencja w ramach konsultacji społecznych – edukacja, zdrowie, gospodarka

Wsparcie imigrantów i osób starszych na rynku pracy, ochrona zdrowia głównie w zakresie chorób cywilizacyjnych i profilaktyki, jak również profesjonalizacja przedsiębiorstw. To tylko niektóre ze zmian w Regionalnych Programach Strategicznych, jakie zaproponowano podczas konferencji odbywającej się w ramach konsultacji społecznych.

Ponad 33,4 mln zł na pomorskie przedszkola. Z unijnego wsparcia skorzystają dzieci i nauczyciele

Unijną dotację będzie można przeznaczyć na remont przedszkola, jego wyposażenie, a także dodatkowe zajęcia dla dzieci. Realizowane będą też szkolenia dla nauczycieli. Nabór wniosków o dofinansowanie projektów rozpocznie się 27 lutego i potrwa do 27 marca 2018 r.

Archiwum wiadomości