Aktualności

„Chcemy pokazać Polskę od strony morza”. Młodzież z Pomorza popłynie w rejs Do granic Niepodległej

Od Gdyni przez Hel aż do Władysławowa… Finaliści konkursu o tytuł Mistrza Nawigacji popłyną na harcerskim żaglowcu Zawisza Czarny w rejsie Do granic Niepodległej. Na uczestników czekać będą nie tylko żeglarskie wyzwania na morzu, ale także ciekawy program zajęć na lądzie.

Lekcja historii na leżakach i widok na niebo. Pierwsi zwiedzający zobaczyli „Niebo polskie” [GALERIA]

Uczniowie z powiatu kwidzyńskiego 11 maja 2018 r. wzięli udział w specjalnej lekcji patriotyzmu. Było to wyjątkowe spotkanie z pasjonatami dziejów regionów i okazja, by dokładnie przyjrzeć się freskowi „Niebo polskie".

Spektakle, tajniki pracy muzyków i lekcje tańca baletowego. Zobacz Operę Bałtycką od kuchni

Europejskie Dni Opery to okazja do poznania tego, co na co dzień ukryte przed oczami widzów. 12 i 13 maja 2018 r. będzie można podejrzeć próby chóru, baletu, orkiestry, pracownie teatralne, sceniczne magazyny i kulisy. Będzie też aukcja charytatywna, gra terenowa i wieczorna transmisja operetki z Berlina.

Matury 2018: „Lalka” Prusa czy „Pan Tadeusz”? Jakich tematów spodziewają się maturzyści? [AKTUALIZACJA]

Egzaminy maturalne zaczynają się w piątek, 4 maja 2018 roku. W województwie pomorskim zdawać je będzie dokładnie 20 229 maturzystów. Najpierw piszą maturę z języka polskiego, a po weekendzie czeka ich obowiązkowa matematyka i język angielski.

Ukraina, Szwecja, a nawet Nepal. Coraz więcej zagranicznych studentów wybiera pomorskie uczelnie [RAPORT]

Na pomorskich uczelniach wyższych studiuje ponad trzy tysiące cudzoziemców. Co ich przyciąga na Pomorze i co trzeba zmienić, żeby chętnych do studiowania było jeszcze więcej?

Targ kulinarny, rodzinne warsztaty, sztuka cyrkowa i historyczne spacery. Majówka w Sopocie po francusku

Tegoroczny długi weekend majowy zacznie się już 27 kwietnia i potrwa do 6 maja. Inspiracją dla wybranych wydarzeń tegorocznej Sopockiej Majówki są kultura, zwyczaje i smaki Francji.

Czy nanotechnologia jest bezpieczna? O obiektach, których rozmiar mieści się w granicach 1–100 nanometrów w sopockiej kawiarni

Kawiarnia Naukowa Bałtyckiego Festiwalu Nauki zaprasza na 110. spotkanie. Kwietniowym gościem będzie prof. dr hab. Beata Grobelna z Uniwersytetu Gdańskiego. Wstęp jak zawsze jest wolny.

Zrośnięte brwi czy twarz elfa – jak żyć z chorobami rzadkimi? Odpowiedź poznasz na konferencji [REJESTRACJA]

Jak się diagnozuje i leczy choroby rzadkie? Ilu pacjentów jest na Pomorzu? Jak wspierać rodziny z chorym dzieckiem? To tylko niektóre z zagadnień, które zostaną poruszone na konferencji, która odbędzie się 15 maja 2018 r. Rejestracja trwa, a liczba miejsc ograniczona.

Radni PiS chcieli, żeby patronem Uniwersytetu Gdańskiego został Józef Wybicki. Radni PO: „Pomysł dobry, ale to studenci powinni wybrać sobie patrona"

Podczas XLV sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego 23 kwietnia 2018 r. klub radnych PiS zaproponował, by Uniwersytetu Gdańskiego miał swojego patrona. Większość radnych była jednak przeciwko temu pomysłowi, bo narusza to autonomię, z jakiej słyną uczelnie wyższe w Europie.

Co w Twojej okolicy zmieniło się dzięki Unii Europejskiej? Zrób zdjęcia i wygraj wyjazd do Brukseli

Wizyta w Parlamencie Europejskim w Brukseli czeka na zwycięzcę konkursu fotograficznego „Unia Europejska w regionie słupskim". Wystarczy wykonać dwa zdjęcia, na których będzie widać, jak zmieniło się nasze najbliższe otoczenie od momentu wejścia Polski do Unii.

Wczoraj część matematyczno-przyrodnicza, dziś języki obce. Ostatni dzień egzaminów gimnazjalnych. Trzymamy kciuki!

Przez trzy dni, od 18 do 20 kwietnia 2018 r., uczniowie będą pisać testy. Wyniki zostaną ogłoszone 16 czerwca 2018 r.

Szukasz ciekawej książki do czytania? Znajdziesz ją w mieście w weekend [Książka GO!]

Pracownicy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku schowali aż 60 książek. Będzie można je odszukać podczas terenowej gry miejskiej. Wskazówki znajdziemy punktualnie w samo południe 21 i 22 kwietnia na Facebooku i na profilu biblioteki na Instagramie.

Archiwum wiadomości