Aktualności

„Edukacja morska powinna być jedną z naszych regionalnych specjalności”. Wystartował specjalny program dla szkół

Na lekcjach w szkole dzieci i młodzież poznawać będą przyrodę Bałtyku, nauczą się wiązać węzły żeglarskie, a przede wszystkim wezmą udział w rejsach po morzu. Znamy już główne cele i założenia Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej.

Zdolni z Pomorza 2018. Jak realizować marzenia i przełamywać stereotypy?

Dawid Pieper to tegoroczny maturzysta i uczestnik projektu Zdolni z Pomorza. Fascynuje się astronomią, buduje rakiety, pochłaniają go sieci neuronowe i muzyka. Marzy o pracy w Europejskiej Agencji Kosmicznej. Pomimo że stracił wzrok, tworzy rakiety przeznaczone do testów elektroniki.

Performance, koncerty zespołów śpiewaczych, wystąpienia naukowców. Pomorskie Forum Edukacji Regionalnej o wielokulturowym Pomorzu

Kolejna edycja Pomorskiego Forum Edukacji Regionalnej – Wielokulturowe Pomorze odbędzie się po hasłem: „Co nas jednoczy? Drogi do niepodległości".

Swoją przyszłość wiążą z mundurówką. Podczas dnia otwartego mogli zapoznać się z pracą policjantów [ZDJĘCIA]

Już po raz piąty zorganizowany został Pomorski dzień otwarty dla klas o profilu policyjnym. Jego głównymi atrakcjami były zawodowy sportowe, konkurs strzelecki oraz pokaz pirotechniczny przygotowany przez antyterrorystów. Nie zabrakło również funkcjonariusza, który tradycyjnie zaśpiewał przebój Sinatry. Impreza odbyła się 8 czerwca 2018 r.

Operowa edukacja na wesoło. Najsłynniejsze arie i choreografie zobaczyło ponad 200 uczniów z całego województwa [GALERIA]

Przez cały rok artyści z Opery Bałtyckiej odwiedzali szkoły podstawowe w Pomorskiem. Z humorem opowiadali o świecie tańca, śpiewu i muzyki. Na zakończenie projektu 5 czerwca 2018 r. to dzieci przyjechały do Gdańska na specjalny spektakl.

Dzień Dziecka 2018. W jednym z pomorskich powiatów świętuje najwięcej milusińskich

W województwie pomorskim od lat najwięcej dzieci rodzi się w powiecie kartuskim. A niezaprzeczalnym liderem w rankingu gmin są Sierakowice, które w 2017 r. zanotowały rekordowy w skali całego kraju przyrost naturalny.

Powrót do dzieciństwa. Muszkieterowie na szekspirowskiej scenie

Spektakl, na podstawie powieści „Trzej muszkieterowie" Aleksandra Dumasa, będzie można zobaczyć na scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego 5 i 6 czerwca 2018 r.

Taneczna podróż dookoła świata. Koncerty familijny i edukacyjny w Słupsku

Koncerty zaprezentują utwory z różnych stron świata, należące do kanonu muzyki symfonicznej, przedstawiające taniec jako formę muzyczną.

„Burza”,„Sen nocy letniej” czy „Perykles”? Zmierz się z dziełami Williama Szekspira

Masz zdolności aktorskie i mieszkasz na Pomorzu? Jesteś uczniem, seniorem lub osobą niepełnosprawną? Zgłoś się do projektu Teatralny Pasjans. Zapisy trwają do 1 czerwca 2018 r.

Niespodzianki z okazji Dnia Dziecka. Festyn rodzinny przed Szpitalem im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku

Pokazy tańca nowoczesnego dzieci, prezentacje psów ratowniczych, szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy czy loteria fantowa. To tylko niektóre z atrakcji jakie odbędą się w ramach festynu rodzinnego organizowanego w sobotę, 2 czerwca 2018 r. Udział jest bezpłatny, a każdy maluch otrzyma upominek.

Znajdź nową pracę, praktykę lub staż na wakacje. Tragi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości w Gdyni

Konsultacje wizerunkowe, tworzenie kreatywnych CV oraz oferty pracy dla młodzieży i absolwentów. Prawie 130 przedsiębiorców będzie miało aż 3 tys. propozycji zatrudnienia. Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości odbędą się 29 maja 2018 r. w hali Gdynia Arena.

Pomagają dzieciom polonijnym, prowadzą żłobki i edukują młodzież. Samorząd przeznaczył ponad 166 mln zł na działalność organizacji pozarządowych

Dzięki tej kwocie organizowane są wakacje dla polskich dzieci z Białorusi i Ukrainy, projekty edukacyjne, w tym doradztwo zawodowe oraz warsztaty artystyczne dla mieszkańców Pomorza. Aż 155 mln zł dofinansowania w 2017 r. pochodziło z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Archiwum wiadomości