Aktualności

Weź udział w czytelniczej zabawie i znajdź książkę na plaży. Do odnalezienia same hity [LISTA TYTUŁÓW]

W weekend rusza akcja Książka GO! Do wytropienia będzie aż 50 książek, a wśród nich dzieła m.in. Hanny Cygler, Katarzyny Nosowskiej, Stephena Kinga, Katarzyny Bondy, Doroty Masłowskiej oraz Mariusza Czubaja. Zabawa będzie trwała dwa dni – 25 i 26 sierpnia 2018 r. w okolicach pasa nadmorskiego gdańskich plaż.

Milion złotych na stypendia marszałka dla uczniów szkół zawodowych. Kto może się o nie starać?

Żeby dostać stypendium, trzeba mieć wysoką średnią ocen z przedmiotów zawodowych. Dodatkowe punkty można otrzymać m.in. za udział w olimpiadach i konkursach. Stypendium wynosi 250 zł miesięcznie i wypłacane przez 10 miesięcy (łącznie 2500 zł).

W najbliższych dniach Wyspa Sobieszewska będzie stolicą polskiego harcerstwa.Trwa zlot ZHP Gdańsk 2018

Tysiące harcerze z kraju oraz delegacje skautów z zagranicy przyjechało na Wyspę Sobieszewską, aby wspólnie świętować 100-lecie Związku Harcerstwa Polskiego i 100-lecie niepodległości Polski. Do 16 sierpnia trwać będzie Zlot ZHP Gdańsk 2018. Na otwarcie imprezy pobito rekord Guinnessa w układaniu żywej flagi Polski.

Będzie dodatkowa rekrutacja na etnofilologię kaszubską na UG. W pierwszym terminie zgłosiło się za mało chętnych [AKTUALIZACJA]

Do 20 lipca 2018 r. trwała rekrutacja na kierunek etnofilologia kaszubska na Uniwersytecie Gdańskim. Zgłosiło się jednak tylko 10 chętnych. Uniwersytet zapowiedział kolejny nabór na ten kierunek we wrześniu.

Odkrywcy przyjadą na Pomorze. Podążać będą śladami 10 bohaterów naszego regionu

Pięć dni wakacyjnej przygody, 10 bohaterów, 1000 uczestników z całej Polski, 1000 kilometrów: pieszo, pociągami, kajakami, rowerami i statkiem – to hasła opisujące tegoroczny Rajd Odkrywców. Impreza odbędzie się 1-5 sierpnia na malowniczych szlakach województwa pomorskiego.

Koncerty, warsztaty muzyczne, pokazy filmowe i spotkania z podróżnikami. Globaltica World Cultures Festival

Globaltica to festiwal miłośników muzyki świata, ale także osób, które szukają inspiracji i rozrywki poza głównym nurtem. Od 25 lipca do 29 lipca 2018 r. gdyński Park Kolibki opanują kultury świata w wielu odsłonach. Będą m.in. artyści z Gwinei, Chile, Mauritiusa, Uzbekistanu i Haiti.

Etnofilologia kaszubska na Uniwersytecie Gdańskim z nowym programem. Zostało mało czasu na rejestrację

Studenci na Uniwersytecie Gdańskim od 2013 r. mają możliwość uczenia się na kierunku etnofilologia kaszubska, który przygotuje ich do pracy jako nauczycieli języka kaszubskiego. W tym roku zmieniono program studiów. Absolwenci będą mogli nauczać również języka polskiego.

„Zapytaj mnie, póki jestem”— wyjątkowy konkurs historyczny dla młodzieży

Do 20 września 2018 r. można składać prace w konkursie dla uczniów „Zapytaj mnie, póki jestem". Chodzi o upamiętnienie zbrodni w lasach piaśnickich pod Wejherowem. Tytuł ma zachęcać uczniów m.in. do zadawania pytań osobom, które tę zbrodnię mogą pamiętać.

Napisz recenzję filmu i wygraj wejściówki na Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz 1000 złotych [KONKURS]

Recenzja musi mieć nie więcej niż 9000 znaków, a termin jej przesłania upływa 26 sierpnia 2018 r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone najpóźniej 15 września. Za pierwsze miejsce można otrzymać 1000 zł, a kolejne dwie nagrody to 500 zł. Zwycięzcy dostaną także akredytacje na Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

W te wakacje nie musisz ze sobą zabierać książki na plażę. Będzie na ciebie czekała [BIBLIOTEKA NA PLAŻY]

Na ośmiu gdańskich kąpieliskach, 1 lipca 2018 r. staną specjalne biblioteczne regały. Będzie można bezpłatnie wypożyczyć książkę do czytania. Znajdziemy m.in. literaturę piękną, thrillery, kryminały, książki dla dzieci, młodzieży i propozycje w języku angielskim, niemieckim oraz rosyjskim. Nie zabraknie też nowości.

Chcą dużych zmian w szkołach na Pomorzu. Przedstawiciele oświaty i samorządowcy stworzą pakt edukacyjny

Podczas posiedzenia Pomorskiej Rady Oświatowej 19 czerwca 2018 r. przegłosowano stanowisko w sprawie Pomorskiego Paktu na Rzecz Edukacji. Uczniowie w każdym miejscu regionu będą mieli zapewnioną edukację na najwyższym poziomie, różnorodne formy wsparcia i profesjonalne doradztwo zawodowe. [TREŚĆ STANOWISKA U DOŁU STRONY]

To wielka szansa dla uczniów ze szkół oddalonych od dużych ośrodków akademickich. Projekt Zdolni z Pomorza rozwija talenty i pasje [GALERIA]

Realizują trudne zadania, projektują i programują. Najzdolniejsi uczniowie z całego Pomorza podsumowali rok szkolny. Uczestniczyli w szkoleniach, obozach naukowych, wycieczkach edukacyjnych i mogli liczyć na pomoc mentora. Dzięki różnorodnym formom wsparcia rozwijali swoje zainteresowania – od matematyki, informatyki po nauki społeczne, dyskusyjne kluby filmowe i literaturę.

Archiwum wiadomości