Aktualności

Mikołajkowy spływ Motławą

Jedną z wielu atrakcji, w jakiej warto wziąć udział, będzie spływ kajakowy w czerwonych kajakach i kamizelkach i koniecznie w czapce lub innym elemencie garderoby symbolizującym Mikołaja. Niezwykły spacer po Gdańsku wystartuje z Kamiennej Grobli w sobotę, 3 grudnia 2016 r. Biletem wstępu będzie cegiełka, a wszystkie zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na dożywienia najbardziej potrzebujących dzieci.


Gimnastyka dla wszystkich

Lubisz uprawiać sport? A może niezależnie od płci i wieku chcesz poruszać się dla zdrowia i poprawy kondycji fizycznej? Pomorska Federacja Sportu zaprasza do udziału w II Ogólnopolskim Festiwalu Gimnastyki dla Wszystkich. Warsztaty gimnastyczne odbędą się w Niepublicznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku, 26 listopada. Pokazy dzieci w układach taneczno-akrobatyczno-gimnastycznych będzie można podziwiać na hali Gdyńskiego Centrum Sportu w niedzielę, 27 listopada 2016 r.


Halowa piłka nożna w Luzinie

Luzińska Liga Halowa startuje w najbliższą sobotę, 26 listopada 2016 r. W rozgrywkach organizowanych przez Krzysztofa Buczaka i Pawła Hinza z KTS-K GOSRiT Luzino weźmie udział 11 drużyn z powiatu wejherowskiego. Sportowe zmagania potrwają do 25 lutego 2017 r.


Mistrzostwa w halowej piłce nożnej w Gdańsku

Cykl turniejów pod nazwą Halowe mistrzostwa Gdańska w piłce nożnej rozpocznie się w sobotę, 10 grudnia. W dwudniowych turniejach mogą brać udział drużyny juniorskie z roczników: 2007, 2008 i 2009. Celami zawodów są promocja piłki nożnej oraz aktywności sportowej wśród dzieci i młodzieży.


Gala Kaszuby Biegają

Tegoroczna edycja Kaszuby biegają 2016 dobiegła końca. W trzynastu biegach głównych wzięło udział ponad 4,5 tys. uczestników oraz ponad 2 tys. dzieci. Wydarzenia odbywały się w różnych miejscowościach województwa pomorskiego, a minimalny dystans dla dorosłych wynosił ok. 10 km. W piątek, 25 listopada 2016 r. w żukowskiej restauracji Gryf odbędzie się III Wielka Gala Kaszuby Biegają 2016.


Mistrzostwa badmintona w Gdyni

Klub Sportowy Badminton School i WKS Flota Gdynia zapraszają dzieci i dorosłych do udziału w otwartych mistrzostwach Gdyni w badmintonie o puchar rektora Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Zawody odbędą się w Akademickim Centrum Sportowym w sobotę, 26 listopada 2016 r.


Wspieraj i wygrywaj

Wspieraj i wygrywaj – sport pozytywny w Gdyni to skierowany do gdyńskich trenerów sportów indywidualnych, zespołowych oraz ich podopiecznych projekt. Celem przedsięwzięcia jest poznanie trenerów i zawodników w ich naturalnym środowisku.


Poruszaj się i wspomóż hospicjum

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku zaprasza do udziału w III Maratonie Zumby & Slavica Dance razem dla PHD, który odbędzie się w miejskiej hali sportowej przy ul. Kołobrzeskiej 61 w niedzielę, 20 listopada 2016 r. Celem tanecznej zabawy jest pomoc dla podopiecznych Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Organizatorzy gwarantują mnóstwo pozytywnej energii w ważnym celu.


Mikołajkowy Festiwal Zdrowia w Kartuzach

Bieg w centrum Kartuz, parada rowerowa i wsparcie Fundacji Pomorze Dzieciom – tak zapowiada się Mikołajkowy Festiwal Zdrowia, który odbędzie się w niedzielę, 11 grudnia 2016 r. Dorośli będą mieli do pokonania dystans 6 km, a dzieci – 2,5 km. Wydarzenie patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Szkolenia MON z samoobrony dla kobiet

Z inicjatywy ministra obrony narodowej rusza I edycja ogólnopolskich bezpłatnych szkoleń dla kobiet z technik samoobrony. Projekt realizowany jest od 19 listopada 2016 r. do 3 czerwca 2017 r. w 30 obiektach wojskowych w Polsce. W Pomorskiem szkolenia odbywać się będą na terenie jednostek wojskowych w Gdyni, Słupsku i Ustce.


Turnieje piłki halowej w Pomorskiem

Rusza projekt piłkarski z cyklu Pomorskie Dacco Cup 2016/17. Jest to cykl turniejów halowych w Kosakowie, Gdyni i Żukowie. Pierwsze rozgrywki odbędą się w Kosakowie w sobotę, 26 listopada 2016 r. Rywalizować będą zawodnicy z rocznika 2009 i młodsi.


Z mapą i kompasem po Kiełpinie Górnym

Bractwo Przygody Almanak zaprasza na kolejną w tym roku edycję Trójmiejskich Gier Parkowych, która odbędzie się w Kiełpinie Górnym, w niedzielę, 20 listopada 2016 r. Wydarzenie to jest prostą i przyjemną imprezą na orientację, łączącą leśny spacer z przygodą poszukiwania skarbów.